Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Elemis 5515ST brak txt, gubi kolor.

virus304 19 Lip 2007 12:07 930 6
  • #1 19 Lip 2007 12:07
    virus304
    Poziom 9  

Mam problem z Elemisem. Pewnego dnia przestała działa telegazeta i od tego momentu z TV zaczeły się problemy.

Po pierwsze TV gubi kolory, żeby kolor powrócił to trzeba kilkakrotnie przełącząć kanał

Po drugie po około 10-15 minut od włączenie TV obraz miga, pojawia się czarny ekran na 1-2 sekundy i zaraz znika i pojawia się normalny obraz.

Po trzecie czasami zaraz po włączeniu pojawia się carny ekaran na kilkanaście sekund i następnie pojawia się właściwy obraz ale wtedy już nie migi i nie traci kolorów.

Czy to może być wina uszkodzonej telegazety?

0 6
  • #2 19 Lip 2007 12:14
    kraszgoo
    Poziom 17  

witam co do pierwszego podstaw kwarc od koloru (8.86Mhz) lub dostruj (pr) od koloru. Druga sprawa z obrazem to sprawdz seperator odchylania pionowego i poziomego. Podstawa jest poprawienie lutowan (zimne luty).

0
  • #3 19 Lip 2007 12:17
    Krawczak
    Poziom 31  

Witaj, aby się dowiedzieć czy to wina TXT wystarczy sygnał wideo omniąć ,jak kumasz o co chodzi poradzisz sobie w 5min ,schemacik sobie odszukaj o zrób tak jak napisałem .Pozdr

0
  • #4 19 Lip 2007 12:23
    Kruza Bolesław
    Poziom 15  

Sprawdz elektrolity w gałęzi +5V. Zła filtracja tego napięcia daje czasem dziwne objawy .

0
  • #6 20 Lip 2007 11:05
    virus304
    Poziom 9  

Cytat:
    Witaj, aby się dowiedzieć czy to wina TXT wystarczy sygnał wideo omniąć ,jak kumasz o co chodzi poradzisz sobie w 5min ,schemacik sobie odszukaj o zrób tak jak napisałem .Pozdr

Jestem początkującym elektronikiem i takich rzeczy w szkole mnie nie nauczyli:D Schemat sobie sciągnąłem.

0
  • #7 25 Lip 2007 12:40
    Krawczak
    Poziom 31  

Jak masz mape odszukaj sygnał wideo z p.cz który wchodzi do txt i wychodzi z niego ,jak znajdziesz wystarczy ten sygnał zmostkować uprzednio odcinając txt .Pozdr

0