Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć MAgicar 820 w Toyota Yaris Verso?

slaha 22 Jul 2007 22:16 7352 9
    slaha
    Level 11  
    Witam wszystkich
    Proszę o pomoc jak podłączyć sterownik Magicar 820 do centralnego w Toyocie Yaris Verso 2001.
    Myślałem o podłączeniu się bezpośredno do przełącznika w aucie do zamykania i otwierania auta. Znalazłem 1 kabel do otwierania, 1 do zamykania no i wspólny (chyba masa) na schemacie mam podłączenia 3 kablowe na otwieranie i 3 kablowe na zamykanie oznaczone literkami "N""NC""NO" schemat - http://www.magicar.pl/pdf/sterownik_zamka_820.pdf
    Znalazłem tez główny przekaźnik centralnego zamka ale tam raczej sie nie podłącze no chyba że ktoś wie jak?
    Proszę o porade który kabel i gdzie podłączyć?
    Pozdrawiam
    Adam
    User removed account
    User removed account  
    slaha
    Level 11  
    wyszukałem wszystkie posty na temat Magicar 820 i nie znalazlem odpowiedzi.
    Proszę o podpowiedź
    Pozdrawiam
    tzok
    Moderator of Cars
    Jedyne co Ci mogę pomóc to powiedzieć, że N to styk przełączany, NC - normalnie zwarty, NO - normalnie otwarty, czyli w stanie spoczynku N jest zwarty z NC a w momencie podania impulsu, N jest zwierany z NO.

Ponadto przekaźników nie należy podłączać równolegle do wkładki siłownika Master (typowo 3 przewody - 12V (ew. masa) przełączane między jednym z dwóch przewodów w zależności czy zamek jest otwarty czy zamknięty lub 2 przewody "zasilające" 12V i masę podłączane na przemian do 1 sterującego).

Poniżej masz schemat podłączenia sterownika 2 przekaźnikowego pod siłownik master:

To jest pod zamek pneumatyczny ale z elektrycznym też zadziała o ile ma sterowanie na 1 przewodzie, ważne jest zachowanie kierunku do wkładki i do sterownika (opisane jako do pompy).
  • Helpful post
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Panie tzok. Jakoś często podłączam wyjścia ze sterowników radiowych, czy to alarmów RÓWNOLEGLE do siłowników master (właśnie tam, gdzie wchodzą te trzy przewody na których zmieniają się stany w czasie zamykania i otwierania, a nie do silników) i NIC złego się dzieje. Więcej nawet: działa to poprawnie...
    A schemat który podajesz nie pasuje do tego akurat auta.
    slaha: odszukujesz przewody z wkładki zamka i sprawdzasz, jakimi stanami jest realizowane sterownie centralnym zamkiem. Podejrzewam, ze będzie to masa. Możesz to sprawdzić podając na te przewody naprzemiennie impulsy masy (zwierać je do masy). Następnie tak trzeba skonfigurować sterownik, by wychodziły z niego impulsy masy, czyli na styki NO przekaźników do masy, a styki N do właściwych przewodów RÓWNOLEGLE. Nic raczej nie trzeba będzie ciąć.
    tzok
    Moderator of Cars
    Opisałem 2 możliwe warianty i dałem schemat i opis do wariantu ze sterowaniem 1 przewodowym (trudniejszym) - nie pisałem, że takie sterowanie jest w Yarisie, bo tego nie wiem.

Wkładka Master nie podaje impulsów tylko ma na stałe zwarte 2 styki, nie zajmuję się montażem alarmów, więc nie wiem jak sterownik ze sterowaniem 2 przewodowym w tym konkretnym modelu zachowa się gdy na obu przewodach dostanie sygnał masy... na sterowaniu 1 przewodowym - wiem - będzie zwarcie.

Dla autora - szukaj pod hasłem centralny zamek yaris.
    User removed account
    User removed account  
    tzok
    Moderator of Cars
    ...tylko jakoś Ci którzy wiedzą odsyłają tylko do wyszukiwarki nie pisząc nawet czego szukać.

Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Bo, kolego tzok, tematy te były poruszane już... chyba nie ma takiego liczebnika. Dlatego też,rozwiązanie można samemu używając wspomnianej szukajki. A nie epatować lenistwem i czekać na podanie rozwiązania na tacy...

PS. W rozmowie z użytkownikiem slaha "zamontowałem" mu ten sterownik zdalnie, więc temat możemy uznać za zakończony.
    slaha
    Level 11  
    Witam

Oczywiście porady Pana Błażeja pomogły i wszystko hula jak nalezy.
    Wielkie dzięki
    Pozdrawiam wszystkich
    Slaha :)