Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja alarmu u lokalnego "fachmana" - problem

15 Aug 2007 23:48 1714 10
  • Level 10  
    Witam.
    Niedawno zakupiłem omegę, była bez alarmu, a parkuję pod blokiem, więc musi być, przyczyna wiadoma.

Pojechałem się rozejrzeć po różnych fachowcach, każdy gadał co innego, ale brat z kuzynem polecili mi jednego z mej okolicy (sami u niego montowali alarm i działa OK).

I teraz tak :

1) po montażu alarmu jak otwieram drzwi kierowcy (i tylko na tych to tak działa :| ) to uruchamia się lampka w bagażniku i nad lusterkiem (wcześniej tylko ta nad lusterkiem), generalnie mi to nie przeszkadza, ale co on spartolił że to tak działa ?

2) Założył czujkę mikrofalową dwustrefową, łapie na zewnątrz pojazdu i wewnątrz, ponoć w tej chwili działa to lepiej od ultradźwięku bo ma dokładniejszy zakres regulacji, chciałbym usłyszeć co Wy o tym sądzicie ?

Co radzicie ? Czy gość odwalił fuszerkę czy jak ?
    Może możecie polecić kogoś w okolicach Podbeskidzia (Bielsko-Biała / Tychy / Pszczyna / Żywiec) kto mógłby zweryfikować tą instalacje i ewentualnie poprawić tą instalację ?

ps.
    Auto alarm jaki założył to SEO CONCERTO (z pilotami dwu-przyciskowymi), z opcja komfort (domykanie szyb - nawet się mu to udało zrobić... ale skasował dodatkowo 50zł).

ps.2. Serdecznie witam i liczę na przyjęcie do grona użytkowników Elektrody :)

pozdrawiam, Paweł.
  • Level 17  
    Alarm SOLIDNEJ FIRMY-chyba najbardziej tutaj chwalonej.Co do lampki-banal bo to brak separacji diodami....,,nietakt" z jego strony ;).Jak calosc bedzie sie sprawowac zalezy bardzo od starannosci montazu (lutowanie i takie tam...).Ale ostrozny byl bym z wydawanie sadow.Jak zaczna sie klopoty z alarmem mozna sobie jakas tam opinie wyrobic.
    Pzdr.
    Mariusz
  • Level 10  
    witam. dziękuję za szybką odpowiedź :)

mam jeszcze natomiast kilka pytań odnośnie funkcjonowania alarmu - ponieważ to nie moje pierwsze auto, wiem jak działały alarmy w poprzednich, tak więc sugeruje się głównie tym.

a)
    w instrukcji obsługi alarmu napisano że po otwarciu drzwi, klapy silnika, klapy bagażnika (generalnie wyzwolenie jakiegokolwiek czujnika krańcowego), powoduje zaświecenie sie diodki kontrolnej i jej zgaszenie. Niby OK, otwieram klapę silnika - oświeca się, otwieram bagażnik - oświeca się, otwieram drzwi kierowcy - oświeca się. Natomiast nie oświeca się na pozostałych 3 drzwiach :| czy tak ma być czy to błąd montażu ?

b)
    testowałem alarm w następujący sposób : uaktywniłem alarm (wiadomo, drzwi się pozamykały itp, alarm się uzbroił), otwarłem drzwi z kluczyka, po czym otwieram drzwi tylne (lewe bądź prawe, to nie ma znaczenia...) i .... cisza... alarm sie nie wyzwala, wsiadam do auta... alarm nawet nie ostrzega.. dopiero jak ostro zaczynam "skakać" w aucie, bądź próbuje sięgnąć ręką do przodu (przykładowo) to alarm się wyzwala... no ale czy to aby tak ma działać?

możliwe że trochę dużo głupich pytań jak na początek, ale po prostu martwię się o mój samochód, na który musiałem zarobić sam...

Pozdrawiam, Paweł.
  • Level 17  
    Ooo....to juz WIELKI NIETAKT z jego strony.Pozostalych drzwi nie podlaczyl a to wstyd...Wnioski sam wyciagnij...
    Pzdr.
    Mariusz
  • Level 17  
    Poszedl na skroty , uwazal widocznie , ze wnetrze auta ma chronic mikrofala .Powazny blad z jego strony , tym bardziej , ze wcale tak duzo pracy sobie nie oszczedzil
  • Level 17  
    Jedz do niego niech to poprawi. Pozostałe drzwi muszą być podłączone. Odpuścił sobie trochę monter :)
  • Level 28  
    Po pierwsze. W Omegach (tych A i B) z reguły wszystkie drzwi (krańcówki) podpięte są do jednego przewodu (szarego). Być może kolega monter podpiął się pod krańcówkę w drzwiach kierowcy, ale pod przewód "buczka" pozostawionych włączonych świateł (szary z czymś). Dlatego alarm "widzi" tylko drzwi kierowcy. Do poprawienie w 15 min.
    Po drugie. Omega to b.proste auto do założenia a.alarmu. Jeżeli fachman wyłożył się na takiej robocie, to niestety jest to tylko FUCHMAN. Bez obrazy. Wiem, co piszę.
  • Level 15  
    a może chciał zeby kidnaper działal tylko na drzwiach kierowcy, ja co prawda zakładam zawsze proxime ZK moze u siebie zmienie na tak chwalone na elektrodzie SEO, ale wracając do tematu, mnie np drazni ze jak ktos wysiada czy wsiada muszę przycisk zaraz dotykać, i ujawniać go poniekąd, nie mozna tak szybko wydawca złych opinii , idz spytaj dlaczego tak zrobił , jak CI sie nie bedzie podobało to myślę ze Ci pomoże i zmieni tak jak chcesz , a kolegom którzy wtórują CI tez troche zimnej wody na ochłodę wszak sami montujecie i co? wszystkie rozumy zjedzone? pozdrawiam
  • Level 32  
    Seo Concerto nie ma guziczka kidnapera.
  • Level 15  
    nie ma to nie ma , nie o to chodziło, skoro sami instalujemy alarmy to nie wypada nawet psioczyć na drugiego, kolega ktory załozył alarm pisał ze nigdy nie miał alarmu, i sie pyta jak powinien działac, to ze ja bym zrobił inaczej niz ktorys z Was a Wy inaczej niz ja to znaczy ze musze Wam i na odwrót naubliżać? ZIOBRO jestes jeden z drugim? nie znasz szczegółów i juz wyrokujesz??? troche wstrzemięźliwości z wyrokami, pozdrawiam

Moderated By Błażej:

Spokojnie chłopie! Spokojnie. W gruncie rzeczy, to nie wiem, co ten post ma wnieść do dyskusji... Ale rozmawiamy w tym temacie o jakości montażu alarmu, danego alarmu, w danym samochodzie. I z krótkiego opisu wynika, że popełnione zostały pewne błędy: brak separacji diodami obwodów krańcówek, podpięcie się pod zły przewód.

• Level 32  
    reasumując 1-----brak odseparowania (kolega wspomniał już )
    2-----z mikrofala zwariujesz uwazam że powinny być ultradzwięki
    3---drzwi na szarym ,jest ich kilka może pomylił.
    4---doamykanie i ryglowanie nie wymaga dodatków ewentualnie spięcia kabli diodą i wydłużenia imp.funkcja 3321.
    Wzasadzie jesli to wydrukujesz to Ci poprawi a sam się też nauczy