Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PuntoII - migajaca kontrolka od rezerwy

andreeas7 17 Aug 2007 18:22 6498 16
    andreeas7
    Level 14  
    Może którys z klegów spotkała sie z taka awarią w Punto II:
    po przekreceniu zapłonu , zapala sie kontrolka od rezery , po chwili zaczyna migac , zegary stoja w miejscu , nie dział równiez i obrotomierz i najwazniejsze nie mozna uruchomic silnika - tester wykazuje błąd czujnika predkosci jazdy (czujnik sprawny , pdkładany drugi instalacja sprawdzona ) zreszta co jakiś czas samochód pozwala odpalic na 5 mniut wszystko chodzi poprawnie,działaja zegary i po chwili odnowa wyswietla mogajaca kontrolkie od rezerwy, zegar opada na zero samochód pracuje dalej ale ponownie po zgaszeniu nie pozwoli sie juz uruchomic.
    Gdzie ew. szukac usterki , komputer resetowany - nic nie pomaga.
    Prosze o sugestie może ktos juz to przerabiał.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    vvaldek
    Level 28  
    przedewszystkim sprawdz stacyjke . zlacza . wtyczki .zasilania . blad czujnika predkosci to nic groznego poprostu przy rozruchu na chwile zanika na nim napiecie i to bodykomputer wykrywa jako usterke w pozniejszych modelach zmieniono podlaczenie zasilania czujnika i juz nie ma tej usterki
    andreeas7
    Level 14  
    stacyjka sprawdzona w piewszej kolejnosci - zreszta bład czujnika predkosci nie blokuje funkcji zapłonu - mozna go odłaczyc i spokojnie samochód da sie odpalic .Jak sie orietujesz jaka usterke może sygnalizowac migająca dioda od rezerwy - cisnienie paliwa z pompy dla formalnosci tez sprawdziłem .
    vvaldek
    Level 28  
    kontrolka rezerwy miga gdy przerwane jest polaczenie z czujnikiem paliwa . oczywiscie w przypadku gdy zasilanie tablicy jest OK" sprawdz czy jest zasilanie przynajmniej centralki wtrysku , bodykomputera , auto bedzie palic takze bez licznika
    andreeas7
    Level 14  
    zasilanie na centralce wtrysku i liczniku sprawdzałem jest OK
    teiler
    Level 14  
    napisz mi jaki silnik sprawdze w schematach czego mozna byloby sie czepic
    andreeas7
    Level 14  
    2000 r 1,2 - 8V
    andreeas7
    Level 14  
    Uszkodzony jest " Body komputer" - czy ktos sie orientuje gdzie mozna naprawic i w jakich pieniazkach.Czy tylko pozostaje zakup nowego.
    cybkryst
    Level 20  
    Witam. Jak zakończyła się ta historia z tym punciakiem. Trafił mi sie właśnie taki przypadek. Podmieniałem czujnik obrotu wału i dalej nie chciał odpalić. Na drugi dzień odpalił jak gdyby nigdy nic, i wszystko zaczeło działać. Po tygodniu to samo tylko tym razem obraził sie na dobre.
    andreeas7
    Level 14  
    W tamtym czasie - 4 lata wstecz sprawa zakończyła sie na serwisie Fiata :
    - 2200zł body + programowanie.
    Klientowi zależało na czasie , a żadna firma nie dawała gwarancji że usunie usterkę z body w realnych pienążkach i da na nią gwarancję.
    cybkryst
    Level 20  
    Czyli nic nowego. A co najciekawsze body komputer do punto kosztuje ponad 2 tyś a do pandy nie całe 200 zł a działają na tej samej zasadzie. Dzieki wielkie.
    daro30elektro
    Level 14  
    Prawdopodobne przyczyny:
    -uszkodzony czujnik poziomu paliwa w zbiorniku
    -uszkodzone połączenie miedzy czujnikiem paliwa a bodycomputer-em
    -uszkodzony bodycomputer
    daro30elektro
    Level 14  
    Licznik żeby padł to raczej musiał być potraktowany bosterem lub rozruchem z innego samochodu.Wystarczy połączyć się z zegarami i wykonać test wskażników i wszystko bedzie jasne:)W moim przypadku to na przestrzeni 15lat grzebania przy Punciakach wymieniłem może ze dwie sztuki.
    tzok
    Moderator of Cars
    Taki sam objaw da też uszkodzony przekaźnik zasilania BCM lub zalana skrzynka przekaźników (częste w Grande Punto, w Punto II raczej nie słyszałem).
    januszjh
    Level 17  
    tzok wrote:
    Taki sam objaw da też uszkodzony przekaźnik zasilania BCM lub zalana skrzynka przekaźników (częste w Grande Punto, w Punto II raczej nie słyszałem).

Który przekaźnik konkretnie? Wypozażenie? R4 pod kierownicą?
    PuntoII - migajaca kontrolka od rezerwy