Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć kolumny

26 Sie 2007 18:08 3795 6
  • Poziom 9  
    Jestem posiadaczem wieży Technics SC-EH770. planuje w niedalekiej przyszłości kupno do niej kolumn podłogowych. Jednak zastanawiam się jak je podłącze.
    Wzmacniacz w wieży ma moc 2x80 W (impedancja high 6 om, low 8 om). Wzmacniacz wraz z kolumnami standardowymi (te które mam teraz) tworzy bi-wiring (kolumny z 4 wejściami, wzmacniacz z 8 wyjściami, 2 odzielne kable. I tu pojawia się moje pytanie.
    Kolumny podłogowe, które chcę kupić mają 2 wejścia na przewody głośnikowe. Natomiast mój wzmacniacz w wieży ma wyjścia przystosowane na system bi-wiring (czyli trzeba podłączyć do niego 4 przewody głośnikowe). Jak więc podłączyć takie kolumny podłogowe do tego wzmacniacza? Czy da się podłączyć czy muszę szukać kolumn podł. z 4 wejściami? Proszę o proste wytłumaczenie.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Witam

Aby podłączyć kolumny podłogowe musiał byś zaingerować w ich wnętrze i wyprowadzić osobne przewody do głośnika Nisko tonowego i osobne do wysoko i średniotonowego. Jednak jeśli będą to nowe kolumny to raczej takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Nie wiem czy znajdziesz takie kolumny.

Pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Te oryginalne kolumny są 3-drożne? Jeżeli tak to myślę trzeba otworzyć nowe kolumny (wypadało by żeby też były 3-drożne) i wyprowadzić przewody do każdego z głośników, (bo chyba na tym ten system bi-wring polega?).
  • Poziom 9  
    Tak, kolumny są trzydrożne. No to mówicie że to wymaga ingerencji... sprawa się komplikuje.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Posluchaj. Kup sobie takie kolumny ,ktore posiadaja wbudowane juz gniazdo do bi-wiringu-takie kolumny juz maja oddzielone niskotonowce i sredniotonowce z wysokimi. Sa tam cztery zaciski +/- bas,+/- sredni/wysoki- i jest to polaczone specjalna zworka aby byl nie bi-wiring tylko na jednym przewodzie cala kolumna,po rozlaczeniu tej zworki uzyskach bi-wiring ;-), no chyba ze chcesz ingerowac w srodek kolumny-to zrob tak jak przedmowcy pisali.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Audio
  • Użytkownik usunął konto