Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Protel DXP2004 problem ze stroną scieżek/elementow

UkaszV6 27 Aug 2007 03:25 1146 5
Altium Designer Computer Controls
    UkaszV6
    Level 13  
    Czy w tym programie da sie w ogole zrobić automatycznie płytke jednostronną?

Czy w tym programie da sie ustawić zeby otwory były niemetalizowane?

Chce np zeby wszystkie nóżki jakiegoś scalaka były łączone ścieżkami od storny ścieżek, klikam po kolei na każdą nożke i zaznaczam BOTTOM LAYER. Niestety on wszystkie otwory traktuje jako metalizowane i łączy mi to górą. Probowałem zaznaczać opcje lock, plated itp, ale nie daje to wiele. Jak to ugryść?
  • Altium Designer Computer Controls
  • Helpful post
    nouki
    Level 25  
    we wczesniejszych wersjach bynajmniej w opcjach routera wystarczylo zaznaczyc single layer i traktowalo to jako pojedyncza warstwe laczac wszytko bottom badz top
  • Altium Designer Computer Controls
    UkaszV6
    Level 13  
    Faktycznie, sprawdziłem dokładniej zasady i można odhaczyć w opcji routing layers. Z tym ze to uniemożliwia jakies proste przejscia na warstwie komponentów. Trzeba bedzie pokombinowac z zasadami widocznie zeby to wszystko rozwiązać tak jak chce.
    kordirko
    Level 22  
    1. Stwórz swoją bibliotekę PCB (opcja Make PCB library)
    2. Wyedytuj w bibliotece pady w scalaku - ustaw opcję Layer na "Bottom layer"
    3. Na górnej warstwie narysuj wokół rzędu padów prostokąt, zaklikaj w jego właściwościach opcję "Keepout"
    4. Zapisz bibliotekę, zaktualizuj płytkę (Update PCB witht All footprints)

Teraz scalak ma pady tylko od dołu ... na górze ma próżnię :)
    UkaszV6
    Level 13  
    Chyba rozumie o co chodzi, ale np normalnie każdy pad też da sie ustawić na bottom layer. Robiłem cos w tym stylu. Niestety jeśli chcemy zeby taką np atmege 32 łączył tylko od dołu to pady muszą być 'multi-layer' bo niestety na stronie komponentów może poprowadzić sciezke w miejscu padu. Ale pomysł z tym keepoutem jest dobry o ile bedzie po stronie komponentów a nie ścieżek. Musze to przetestować.
    kordirko
    Level 22  
    UkaszV6 wrote:
    Niestety jeśli chcemy zeby taką np atmege 32 łączył tylko od dołu to pady muszą być 'multi-layer' bo niestety na stronie komponentów może poprowadzić sciezke w miejscu padu.

To ustaw sobie pada na "bottom layer" a na "top lajer" narysuj kółko, kliknij w nie i ustaw sobie opcję "keepout" ... i już ci nie poprowadzi przez to ścieżki ;)
    Ale ... najlepiej zrobić to RAZ w bibliotece, niż robić to za każdym razem na kolejnych padach i płytkach