Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopoty z instalacją modułu ETHM-1 Satel

marbor6109 29 Sie 2007 07:02 35137 33
  • #1 29 Sie 2007 07:02
    marbor6109
    Poziom 11  

Witam

Właśnie zainstalowałem centrale Integra 32 i moduł ETHM-1 Przeprowadziłem identyfikację modułu (z powodzeniem) i po wpisaniu poprawnych danych próbowałem sią połączyć z nim prze sieć.

W oknie terminala wyświetla mi się próba połączenia z modułem, a zaraz po tym komunikat "centrala nie gotowa" i następuje rozłączenie.

Czy ktoś spotkał się już z takim komunikatem i rozgryzł problem?
    Jeśli tak to proszę o pomoc.

Pozdrawiam

0 29
  • #2 29 Sie 2007 10:12
    BENO99
    Poziom 26  

Witam.
    łączysz sie przez DLOADX ??? GUARDX ???
    Bezpośrednio z kompa do ETHM czy w jakiejś sieci ???

Pozdrawiam

1
  • #3 29 Sie 2007 19:29
    joy
    Poziom 20  

W centrali wyłącz funkcję DLOAD.

0
  • #4 31 Sie 2007 06:54
    marbor6109
    Poziom 11  

duardx jokś idzie, dload włączone, ale guardx nie chce chodzić.

Łącze się przez sieć lokalną.

I jeszcze jedno pytańko. Mam neta z UPC do ich modemu podłączony jest router i do niego komp i centrala. Jak skonfigurować GuardX żebym mógł z innego miejsca monitorować stan alarmu?

Dodano po 1 [minuty]:

Ach i jeszcze jedno. Płyta centrali i moduł połączyłem RS w środku tak jak pisali w instrukcji

0
  • #5 31 Sie 2007 10:18
    BENO99
    Poziom 26  

marbor6109 napisał:
    duardx jokś idzie, dload włączone, ale guardx nie chce chodzić.

Witam.
    Duardx --- co to ?????????
    Funkcja Downloading w przy centrali wyłączona ???
    Chodzi o ta funkcje którą normalnie uruchamiasz lokalnie do połączenia z kompem przy programowaniu ???

Najlepiej jakbyś "wrzucił " tutaj plik konfiguracyjny centrali

Połączenie z zewnątrz przez GuardX.
    Jakie masz ip z UPC publiczne czy prywatne ??
    Stałe czy zmienne ???

Jeżeli publiczne i stałe to musisz w routerze przekierować na ETHM-1 port który wybrałeś do komunikacji

Pozdrawiam

0
  • #6 31 Sie 2007 17:21
    joy
    Poziom 20  

Cytat:
    W centrali wyłącz funkcję DLOAD.

A ty piszesz że masz włączoną.

0
  • #7 02 Paź 2007 21:21
    tkiler11
    Poziom 9  

witam,

dołączam się do pytania, pierwsza sprawa to wszystko jest dobrze skonfigurowane (konfiguracja przez rs) moduł dostaje IP przez guardX loguję się bez problemu z sieci lokalnej, czy przez www nawet zza nata port 7091. Ale gdy chcę tylko połączyć się z centralą przez DloadX to już lest lipa, wszystko dobrze powpisywane odnoście ustawień sieci itp tylko że:
    21:16:31: Łączę z serwerem: 192.168.0.150:7090
    21:16:31: Połączony.
    21:16:31: Centrala nie gotowa, rozłączenie.
    wgrany najnowszy soft do centrali i ethmu. Ktoś zestawił to z integrą że mu to działa??

1
  • #8 02 Paź 2007 23:10
    SMDmaniak
    Poziom 23  

kabelek Rs-232 miedzy modulem i centralkom

0
  • #9 03 Paź 2007 08:41
    tkiler11
    Poziom 9  

:) już nie posądzaj mnie że tego kabelka nie dałem, sprawdzałem go 100razy i jest OK i jest podłączony...

1
  • #10 09 Paź 2007 13:34
    alfabis
    Poziom 1  

witam,.\
    u mojego klienta lokalny dostawca plus acces point i router do którego podaczona jest centrala alarmowa.
    wszystko monitoruje z domu, dloadx,guardx oraz klient przez komórke sprawdza sobie stan systemu. najważniejsze zeby nie pomylić sie w przekierowaniu portów na routerze bo na początku troszke sie pogubiłem.
    póki co chodzi super od 4 miesiecy zadnego telefonu z awaria.
    wiecej pytań piszcie, ale bardziej szczegółowych bo dlaczego nie działa połaczenie z przez net nie umiem odpowiedziec, bo jest co najmniej 20 które muszą byc spełnione zeby działało.
    Jakby co to piszczcie.rafał

0
  • #11 10 Paź 2007 11:10
    duch2003

Poziom 2  

Witam

Mam dokładnie taki sam problem. wszytko powpisywane i poustawiane jest dobrze. z guardX łączy się bez problemu ale natomiast z dloadx niestety nie idzie wyskakuje komunikat "centrala nie gotowa, rozłączenie" przez rs na płycie centrali łączy się bez problemu ale przez ethma nie idzie w żaden sposób. kabelek wpięty i napewno dobrze zrobiony.
    Ktoś wie czemu to "zwierze" nie chce działać?

Pozdrawiam

0
  • #12 13 Paź 2007 18:27
    nomad22
    Poziom 16  

Witam.
    Ja również mam problem z połączeniem z ETHM-1. Za pośrednictwem strony www łączenie nie sprawia kłopotu, ale za pośrednictwem programu DonloadX nie mogę nawiązać połączenia.
    Wyskakuje komunikat- centrala niegotowa lub centrala monitoruje czekaj.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

0
  • #13 01 Lut 2008 22:39
    prezes777
    Poziom 10  

Wszystko jest w instrukcji --- Pozdrawiam

W celu umożliwienia obsługi centrali alarmowej przez sieć Ethernet przy pomocy programu DLOADX należy w centrali załączyć następujące opcje

• ODPOWIADANIE – MODEM

• MODEM ZEWNĘTRZNY

• MODEM ZEWNĘTRZNY ISDN/GSM

([HASŁO SERWISOWE][*][9] ) » opcje » opcje.telefon

• W centrali musi być wyłączona funkcja DOWNLOADING.

• W ustawieniach modułu musi być załączona opcja Z DLOADX.

0
  • #14 10 Lut 2008 02:17
    Silverek
    Poziom 14  

porty dla DLOADX i GUARDX muszą być różne.
    pzdr

0
  • #15 11 Lut 2008 15:47
    SMDmaniak
    Poziom 23  

wazne jest tez ustawienie firewall i avirus, ethm-1 szyfruje 192-bitowym kluczem i jesli odczuje opuznienia w komunikacji uznaje to za manipulacje i przerywa polaczenie, najlepiej przy programowaniu centrali odciac WAN i powylanczac aplikacje

0
  • #16 11 Lut 2008 22:53
    Silverek
    Poziom 14  

komunikat "centrala nie gotowa" może też wystąpić jeśli po zakończeniu programowania centrali nie wyłączysz funkcji dload rs i tylko zmienisz kabel rs na ten od ETHM. Jeśli wszestkie powyższe posty nie poradzą proponuję Dział Techniczny Satela
    pzdr

0
  • #17 12 Lut 2008 14:39
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Nie wiem czy na temat - może się przyda:
    W związku z wykryciem niepoprawnej interpretacji pola "maska podsieci" przy współpracy modułu z centralą alarmową CA-64 firma SATEL zwraca się z uprzejmą prośbą o uaktualnienie oprogramowania w modułach ETHM-1, w których data oprogramowania, widniejąca na naklejce, jest wcześniejsza niż 06/01/24.
    W celu uaktualnienia oprogramowania modułu ETHM-1 należy pobrać program EthmFlash z poniższego adresu i postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w programie.
    http://www.satel.pl/pliki/download.php?file_id=280

pzdr

0
  • #18 12 Lut 2008 22:39
    kij21
    Poziom 14  

Witam,
    Ostatnio bawiłem się właśnie Integra64+ETHM-1.
    Moduł ETHM-1 podłączny pod zaciski manipulatorów.
    Połączenie poprzez sieć lokalną bez problemów ważne kilka rzeczy :
    - GuardX nie połączy się jeżeli w okienku konfiguracyjnym nie ma wpisanego numeru identyfikacyjnego centrali
    - GuardX nie odpali się jeżeli masz odpalony DloadX na tym samym pompie (połączenie przez RS)

Szczerze mówiąc zastanawiam się czemu podłączacie moduł ETHM-1 pod złącze RS, po to żeby można było zdalnie programować centrale ??

Moim zdaniem mało bezpieczne i chyba zbędne - moim zdaniem centralka powinna być raz porządnie zaprogramowana a ETHM-1 tylko dla usera.

Chyba że się myle
    Pozdrawiam

0
  • #19 13 Lut 2008 01:28
    bartek_p
    Poziom 31  

A wziołeś pod uwagę zmiane konfiguracji systemu??
    Jeśli już klient zapłącił za ethm, to po co sobie robić dodatkowo koszty dojazdu??

Ja to bym chciał żeby wszystkie moje systemy dało się zdalnie programować i konsewować zdalnie.
    Klient płaci mniej, a ty masz koszty na poziomie jednego browara. Poprostu bajka.

Jeśli przez moduł ethm da się programować centrale to trzeba to tak podłączyć rzeby to spełniało swoją funkcje.

0
  • #20 13 Lut 2008 07:22
    Silverek
    Poziom 14  

Jak napisał poprzednik. Zmiana bądź dopisanie numeru na obiekcie położonym 120 km od biura rodziła zbędne koszty, kilometrówka i drobny koszt usługi nie pokryją straconego czasu. A co do bezpieczeństwa identyfikatory + klucz eliminują taką ewentualność.
    pzdr

0
  • #21 13 Lut 2008 09:00
    kij21
    Poziom 14  

No tak macie racje faktycznie bardzo ułatwia to sprawę, jeżeli klienci mają o tym świadomość i zgadzają się na to.
    Tylko boję się trochę sytuacji kiedy klient coś schrzani i potem będzie się czepiał że to na pewno serwis zdalnie coś popsuł(fakt są logi systemu ale znam ludzi trochę i bywają bardzo nieprzyjemni)
    Ale macie racje ułatwienie jest ogromne i klienci powinni się cieszyć z takiego rozwiązania.
    Co do bezpieczeństwa to też macie racje kodowanie z tego co pamiętam to 192bity .
    Pozdrawiam.

0
  • #22 13 Lut 2008 09:15
    Silverek
    Poziom 14  

Nazwijmy sprawy po imieniu....zakładasz klientowi ETHM bez dostępu przez DloadX...proponujesz moduł za połowę ceny...drugą połowę rozkładasz po całości instalacji. Klient zadowolony bo kupił moduł za połowę ceny i ma możliwość obserwacji przez guarda i java..Ty nic nie dołożyłeś bo różnicę wkalkulowałeś w instalację...zmian dokonujesz zdalnie wystawiając fakturę w formie elektronicznej....żyć nie umierać !
    Jeszcze żeby Satel wymyślił moduł, który sam będzie kładł instalację i montował osprzęt...to już będzie bajka :))))
    pzdr

0
  • #23 13 Lut 2008 09:29
    kij21
    Poziom 14  

jeszcze autokonfiguracja samodostarczanie się do klienta :)

0
  • #24 04 Wrz 2008 21:25
    darekko1
    Poziom 9  

Witam,
    czy ktos moze uporal sie z problemem polaczenia przez ETHM-1 z programem DloadX?

Mam ten sam problem, dodatkowo centrala zglasza awarie : "Brak sygn. DTR na porcie RS" (tak jak przy odlaczonym kablu RS), wiec podejzewam ze cos z kabelkiem moze byc nie tak.
    Kabelek wykonalem wg instrukcji:
    http://www.satel.pl/pliki/download.php?file_id=391
    ale moze do polaczenia Centrali Integra 64 z modulem powinno sie uzyc innego kabla? Czy moze ktos ma schemat polaczenia tego typu dla RJ-pin5?

Dziekuje i pozdrawiam

0
  • #26 04 Wrz 2008 22:05
    darekko1
    Poziom 9  

BENO99 dziekuje bardzo za instrukcje, teraz wszystko dziala po zastosowaniu krosowania w kabelku.

Nie wiadomo dlaczego na stronie www satel'a jest stara instrukcja bez opisu kabelka.
    - jest tez nowa, ale ja mialem link do starej wersji strony z instrukcjami, ktora nadal dziala, jednak nie jest aktualizowana ;-)

Pozdrowienia

0
  • #27 21 Sty 2009 19:46
    harkonnen
    Poziom 17  

Ja mam taki problem - prze guardx bez problemu łącze się z centrala ale gdy chce przez www to po wpisaniu klucza i portu (80) pojawia sie logo java i tak przez cały czas nie przechodzi dalej. Dlaczego? Co może być nie tak?

0
  • #28 22 Sty 2009 12:58
    SMDmaniak
    Poziom 23  

Witam!

Mialem podobne problemy z WWW,, zrob udate jawy i przegladarki a nastepnie wylacz WAN i zapore, jak teraz chodzi to znaczy ze zapora blokuje.

pozdr

Antywir moze tez przerywac wylacz na czas testu

0
  • #29 24 Sty 2009 22:27
    harkonnen
    Poziom 17  

Nie chodzi. Świeżo zainstalowany XP, Java, bez zapór dalej nie działa tzn. pojawia się login i port po wpisaniu odpowiednich danych poczekam jakąś 1 godz. to pojawi się obraz manipulatora

1
  • #30 25 Sty 2009 10:13
    darooo87
    Poziom 1  

Standardowy wklepany port do laczenia sie przez www to 7091 a nie 80

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo