Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oferta Pracy - Konstruktor-Elektronik

InterCadr 25 Sep 2007 15:53 6451 13
 • #1
  InterCadr
  Level 10  
  Witam ponownie Szanownych Forumowiczów. Pozwalam sobie zamieścić treść ogłoszenia o pracę na stanowisko Konstruktora-Elektronika.
  Zainteresowanych proszę o kontakt.


  Link do aplikowania przez formularz:
  http://intercadr.pl/formularz.php.924

  Numer ref. KE/1909/SZCZ


  Opis firmy :
  Dla naszego Klienta, firmy będącej jednym z liderów w branży elektrotechnicznej, poszukujemy obecnie Kandydatów na stanowisko Konstruktora - Elektronika

  Miejsce: Szczecinek
  Obowiązki:

  wykonywanie prac związanych z konstruowaniem oraz oprogramowaniem do nowych produktów firmy
  opracowywanie dokumentacji technicznych
  dobór materiałów i komponentów używanych do produkcji
  tworzenie założeń oprogramowania dla urządzeń, układów mikroprocesorowych oraz oprogramowania wspomagającego

  Oczekuje się

  Znajomości zagadnień z zakresu:

  elektroniki, energoelektroniki
  układów cyfrowych i analogowych
  automatyki przemysłowej
  projektowania układów reprogramowalnych
  kontrolerów mikroprocesorowych

  Dodatkowo:

  wykształcenia wyższego, technicznego, kierunkowego
  znajomości języka angielskiego lub niemieckiego
  zdolności samodzielnego rozwiązywania problemów technicznych
  kreatywności i doskonałej organizacji pracy
  umiejętności pracy w zespole

  Doświadczenie nie jest wymagane, będzie dodatkowym atutem.

  Klient oferuje

  stałą prace w dużej, rozwijającej się firmie będącej w gronie liderów swojej branży
  możliwość zdobycia cennego doświadczenia zawodowego
  rozwój zawodowy

  Zainteresowane osoby proszę o zaaplikowanie za pośrednictwem linku aplikacyjnego:

  http://intercadr.pl/formularz.php.924

  Lub bezpośrednio na e-mail

  marcin.oleszkiewicz(malpa)intercadr.pl

  Odpowiedzi na pytania udziela nasz oddział Szczeciński:

  InterCadr Sp. zo.o.
  ul. Księcia Bogusława X 15/5
  70-441 Szczecin

  tel. 091 434 33 77
  tel./fax 091 434 33 88


  Z poważaniem

  Marcin Oleszkiewicz
  Konsultant ds. Rekrutacji
  Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
 • #2
  jozefg
  VIP Meritorious for electroda.pl
  :D Nareszcie pierwsza oferta pracy w której jest wyłożone wszystko (prawie) o co chodzi...
  Brakuje przewidywanej płacy - ale to szczegół...

  Szkoda że to nie jest bliżej mnie. :(

  Podwiesiłem. :D
 • #3
  maxiu25
  Level 16  
  Jakby ktoś wiedział jakie jest przewidywane wynagrodzenie dla osoby zatrudnionej na tym stanowisku bo ten szczegół mnie interesuje.
 • #4
  InterCadr
  Level 10  
  Jak widze a dalszym ciągu wszystko sprowadza się do jednego... do kasy. Nie tutaj podaje się takie informacje, można o nich rozmawiac juz na drodze kontaktu bezpośredniego... dane sa podane... a i nikt Wam przeciez nie przedstawi proponowanego wynagrodzenia tak od ręki... o wszystkim można zawsze porozmawiać... tylko trzeba najpierw zaaplikować...
 • #5
  Filip
  Level 23  
  Moze lepiej bez posrednikow: telzas.com.pl, zgaduje ze za 3.5kPLN, jak sie myle, to mnie poprawcie.
 • #6
  coberr
  Level 19  
  InterCadr wrote:
  Jak widze a dalszym ciągu wszystko sprowadza się do jednego... do kasy. Nie tutaj podaje się takie informacje, można o nich rozmawiac juz na drodze kontaktu bezpośredniego...


  OCZYWIŚCIE - niestety jak pokazuje praktyka - WSZYSTKO sprowadza się głownie do kasy. Pracuje sie żeby żyć - a nie żyje żeby pracować (czyt. tyrać za ochłapy ). W dzisiejszych czasach czas jest niestety bardzo cenny - szczególnie dla specjalistow dobrej klasy. Owszem bardzo liczy sie tez mozliwosc rozwoju - jednak na pierwszym miejscu ZAWSZE pozostaną pieniądze.

  Jeszcze jedno - odnośnie specjalistów -prosze mi uwierzyć na tym forum jest wielu ludzi, ktorzy zapewne z usmieszkiem przyglądaja sie tego typu ofertom. Nie dziwie sie - tu naprawde nie brakuje specjalistów bardzo wysokiej klasy - wystarczy przejrzeć posty,Ich konstrukcje, wypowiedzi podpowiedzi :)


  koniec tyrady :)
 • #7
  sztomi
  Level 17  
  Witam.
  Popieram w 100% przedmówcę a od siebie dodam tylko tyle:
  jeśli to atrakcyjna posada to ogłoszeniodawca nie ma się czego wstydzić
  i podaje stawkę wynagrodzenia które czeka na osobę która spełni stawiane w ogłoszeniu wymagania.
  Jeśli nie podaje - widocznie oferta odbiega od poziomu zarobków w tej dziedzinie.
  Dodam jeszcze że firmy pośredniczące mają oczywiście tym większy zarobek
  im tańszego kandydata znajdą, no a że muszą mieć z czego wybierać wiec nawołują o wysyłanie aplikacji :)

  No a że to forum samych specjalistów, którzy nie lubią tracić swojego
  cennego czasu (na wysyłanie aplikacji w ciemno) to każdy już wie :)
 • #8
  zett1
  Level 15  
  Popieram szanownych przedmówców- no i jakoś dziwnie zastanawiająca jest nerwowa reakcja na pytanie o przewidywaną pensję.
  Poza tym- lider jest z założenia jeden, a nie stado- wyświechtany zwrot "jeden z liderów w branży"....
  Plusem jest brak wymagań co do prawa jazdy ;) - spotkałem bardzo podobne oferty z tym wymogiem- po bliższym zapoznaniu się okazało się, że szukany jest...akwizytor gadżetów elektronicznych "z palety" made in PRC.
  Pozostaje zatem życzyć wybranym aplikantom błyskotliwej kariery w firmie.
 • #9
  InterCadr
  Level 10  
  sztomi wrote:
  Witam.

  Dodam jeszcze że firmy pośredniczące mają oczywiście tym większy zarobek
  im tańszego kandydata znajdą, no a że muszą mieć z czego wybierać wiec nawołują o wysyłanie aplikacji :)  i tutaj jesteś w wielkim błędzie... sytuacja owszem wygląda tak, że wynagrodzenie agencji jest ściśle związane z wynagrodzeniem jakie otrzyma pracownik ale nie w tą stronę... wynagrodzenie agencji to zawsze (pomijając bardzo rzadkie, inne, indywidualne ustalenia)
  n-krotność ostatecznego wynagrodzenia zatrudnionego pracownika... więc im droższy pracownik zostanie zatrudniony tym więcej na tym agencja zarabia... w tej chwili to właśnie agencje doradztwa personalnego w największym stopniu starają się uświadamiać swoim Klientom o wymaganiach rynku pracowników... nawet sobie nie wyobrażacie jak ciężko czasami wręcz walczy się z Klientami że ich propozycja jest śmieszna w stosunku do oczekiwań wobec pracownika i wobec oczekiwań rynku pracy...

  co do tych waszych rozważań - takie są zasady działania w agencjach, że nie publikują w ogłoszeniach zarobków z przynajmniej jednego bardzo uzasadnionego powodu... nie chcemy tracić Kandydatów... a to dlatego że bardzo często zdarza się tak iż mimo dużo wyższych oczekiwań pracownik i tak zostanie przez firmę zaproszony spotkanie co może się zakończyć rozpoczęciem współpracy na satysfakcjonujących go warunkach bo firma uzna iż jest on wart swoich oczekiwań... i dodatkowo przekona się o tym że by mieć pracownika na miarę swoich potrzeb musi dostosowac się do warunków rynku pracy.... gdybyśmy pisali w ogłoszeniu kwotę de facto niższą od oczekiwań tego Kandydata to nawet by nie zaaplikował ... proste prawda ??

  tak też jest w przypadku tego ogłoszenia i wakatu jak dobrze ktoś powyżej ocenił w firmie Telzas - firma szuka na to stanowisko osoby - jak wspomniałem w pierwszym poście "doświadczenie mile widziane" - która nie musi mieć doświadczenia i wiadomo że kwota jaką firma proponuje dla takiej osoby jest dużo poniżej oczekiwań dobrego, doświadczonego konstruktora elektroniki... ale wiemy z doświadczenia że jeśli przedstawimy im taką osobę to oni jej nie odrzucą z tego względu... każdy kandydat jest rozpatrywany nie zależnie od swoich oczekiwań... może mieć oczekiwania 3-4 razy wyższe niż to co firma chce przeznaczyć na wynagrodzenie, ale pójdzie na spotkanie zaprezentuje się zrobi wrażenie i firma może mu dać te pieniądze...

  publikuje tutaj te ogłoszenie i będę zapewne publikował inne w przyszłości właśnie ze wspomnianego powyżej w którymś z postów względu... bo wiem że na tym forum trafia ono do tych najlepszych ludzi z branży, do ludzi z pasją a to są dwa ogromne atuty przy ocenie Kandydata...

  tylko przestańcie sprawiać wrażenie że jesteście tak bardzo zamkniętą i niedostępną grupą jakbyście pozjadali wszystkie rozumy i nie traktujcie agencji doradztwa jak niewiadomo jakiego zła bo czy chcecie tego czy nie branża ta będzie się rozwijać i każdemu z Was przyjdzie kiedyś wziąć udział w takiej rekrutacji bo outsourcing jest z punktu biznesowego najzdrowszą formą rekrutacji... oczywiście nikt z Was nie musi tego robić i wtedy wiele wymarzonych ofert może wam przemknąć koło nosa... bo wiadomo kogo jak narazie stać na usługi agencji - te największe najszybciej rozwijające się firmy...

  pozdrawiam
  Marcin Oleszkiewicz
 • #10
  chudymisio
  Level 2  
  Niestety większość podanych argumentów to typowe zające z kapelusza. Nie słyszałem bowiem o przypadku, by któraś z rekrutujących osób powoływała się w swoich twierdzeniach na jakiekolwiek badania.

  Znam natomiast kilka przypadków odwrotnych. Takich, gdzie potencjalny pracodawca, który nie miał odzewu na swoją ofertę, w kolejnej zamieścił proponowane wynagrodzenie. Efekt - spory odzew i zatrudniony pracownik.

  I to jest przykład z życia, gdzie założenia zostały empirycznie sprawdzone. W taki sposób postępują ludzie, którzy lubią mieć sprawdzone metody. Natomiast takich ludzi brakuje wśród pracowników agencji pracy. Tam jest tylko taka naciągana ideologia, żeby nie powiedzieć demagogia.

  Myślę, że nie należy się dziwić pewnemu sceptycyzmowi potencjalnych pracowników. Ja sam zrobiłem kilka, powiedzmy, doświadczeń w tym zakresie. I w ten sposób mogłem szybciutko przekonać się i odrzucić wizyty w agencjach pośrednictwa.

  Zawsze szybciej i konkretniej rozmawia się bezpośrednio z potencjalnym pracodawcą. Zaś wizyta w agencji pracy to strata czasu i wysłuchiwanie demagogi (niemal identyczna do zaprezentowanej), zamiast konkretów.

  Aby znaleźć potwierdzenie zaprezentowanych tez, proponuję obejrzeć oferty w dowolnej agencji pośrednictwa w Wielkiej Brytanii. Tam normą jest podawanie widełek wynagrodzenia. Na początek można sobie to sprawdzić w EURES:

  http://www.ec.europa.eu/eures/main.jsp?lang=pl&acro=job&catId=482&parentCategory=482

  Pozdrawiam
 • #11
  kamyczek
  Level 36  
  Pytanie które sie nasuwa to : czy nie ma u nas fachowców ??? Otóż odpowiedź jest prosta połowa pracuje poza granicami POLSKI a ta druga połowa albo pracuje na siebie we własnych firmach albo ignoruje pracodawców którzy myślą że programista po studiach będzie pracował za jałmużną zwaną przez nich wynagrodzeniem.
 • #12
  neo_dc
  Level 32  
  Do Pana z InterCadr i wszystkich tutaj dyskutujących.... a nie można zamieścić czegoś w stylu.... "Orientacyjne zarobki - X kPLN. Zależnie od kwalifikacji pracownika możliwość negocjacji." lub coś podobnego ?

  Jak ktoś chce to i tak zaaplikuje, i bynajmniej wie czego mniej więcej może się spodziewać. Jeśli oferta będzie oferowała za mało obojgu stronom to przyniesie korzyści - poszukujący pracy się nią nie zainteresuje i nie będzie marnował czasu na dojazdy na rozmowę kwalifikacyjną, a pracodawca nie będzie marnował pieniędzy na organizowanie takich rozmów skoro i tak ludzie, którzy by przyszli podziękowali by za ofertę... a jeśli komuś będą pasować takie zarobki to i tak przecież zadzwoni.

  Nie jest to prawdą, że elektronicy to jakaś super zamknięta branża.... widać po forum, że wręcz odwrotnie, jednak Ci ludzie, którzy często uczą się kilka(naście) lat zapewne chcieliby dostać za to przyzwoite wynagroczenie. Nie jestem żadnym specjalistą, ale tak mi się bynajmniej wydaje.
 • #13
  eit
  Level 17  
  Panowie. Powiedzmy że znam kogoś, kto zna kogoś ... :)
  I wiem o tej firmie co nieco.
  Napewno coś tam można się nauczyć , bo praca to nie sprzedaż chińskiego syfu z palety :). Pomijając inne aspekty firma coś tam wytwarza więc w pracy coś sie konstruuje, wymyśla więc akurat dla jakiegoś inżyniera z ambicjami (ale nie wielkimi ambicjami) będzie pasować.
  Ale jak słusznie koledzy przewidują, zarobki są a` la biedronka czy jak ktoś woli Tesco :). Oni poszukują kogoś od długiego czasu :). Gdy jakaś firma oferuje "warunki" nie szuka pracownika (czyt. łosia) przez rok czy dwa, bo znajduje go bez problemu.
  Owszem jak ktoś jest na studiach zaocznych , nie ma nic do roboty, mieszka niedaleko i chce się coś nauczyć to może na rok może być dla niego ok :).
 • #14
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl
  Wszystko wyjaśnione, temat zamykam!
  Jeśli zaistnieje taka potrzeba, by post został otwarty, proszę dać wiadomość na PW i podać link do postu/ tematu/ z uzasadnieniem!