Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGI45M15EU/35 - nie zmywa

Eastwoood 07 Paź 2007 20:44 7814 17
  • #1 07 Paź 2007 20:44
    Eastwoood
    Poziom 9  

Witam,

Zmywarka BOSCH, E-Nr: SGI45M15EU/35.
    Po uruchomieniu (rowniez po restarcie dwoma przyciskami):
    1. Wylewa stara wode.
    2. Pobiera nowa.
    3. Odliczanie timera dziala.
    4. Cos co jakis czas pyka w programatorze.
    5. Slychac jak pompka na dole zasysa wode.
    6. Woda albo nie leje sie wcale albo pod bardzo slabym cisnieniem, ramiona ktore powinny wirowac, stoja nieruchome.
    7. W odpowiednim momencie otwiera sie pojemnik na kostke 3 w 1 i dalej to samo.
    8. Urzadzenie caly czas brzmi jakby nie dostawalo wody, syczy jak pusty kran.
    9. Sprawdzilem wszystkie filtry w srodku, wplyw i odplyw wody, wszystko wyglada ok.
    10. Nie ma wycieku, pod zmywarka sucho.
    11. Jak wlewam goracej wody bezposrednio do srodka, to wylewa sie z ramion, ktore jednak nie wiruja, po czym woda najprawdopodobniej odplywa.

Bardzo dziekuje za pomoc....

...i pozdrawiam serdecznie,
    Eastwoood

3 17
  • Sklep HeluKabel
  • #2 07 Paź 2007 21:34
    Zbych034
    Poziom 36  

Do sprawdzenia pompa. Powodzenia

0
  • #3 07 Paź 2007 21:42
    Eastwoood
    Poziom 9  

Myslisz ze da sie to naprawic samemu, bez wiekszego doswiadczenia w tego typu sprawach? A jesli nie, ile moze kosztowac wymiana pompy?

Pzdr,
    Eastwoood

0
  • #4 08 Paź 2007 07:37
    zayzayer
    Specjalista AGD

Możliwości jest kilka. Oprócz pompy może być też coś z mechanizmem naprzemiennego mycia. Naprawa dosyć trudna i nie polecam jej amatorowi (szkoda sprzętu).

0
  • #5 08 Paź 2007 10:21
    jarekpłock
    Poziom 14  

A moze masz zapchane śmigła i dlatego słabo leci.

0
  • #6 08 Paź 2007 11:02
    Eastwoood
    Poziom 9  

Nie, smigla sa ok bo wyjmowalem i sprawdzalem. Poza tym jak naleje recznie wody to przez chwile ostro leci. Nie az tak zeby sie krecily, ale na 100% sa drozne.
    A tak przy okazji, radzicie serwis Boscha, czy jakas firme niezlezna?
    Moze ktos moze kogos polecic? Mieszkam w Warszawie (Wawer).

Pzdr.
    Eastwoood

0
  • Sklep HeluKabel
  • #7 08 Paź 2007 17:02
    Zbych034
    Poziom 36  

Serwis to koszt naprawy minimum o 50% wyższy a z fachowością jest jak wszędzie.

0
  • #8 08 Paź 2007 20:18
    Mirek321
    Poziom 23  

propozycj jest taka demontaż lewego boku zmywarki będziemy widzieli twz. płaszcz wodny oraz bliżej drzwi urządzenie od poboru ,poziomuoraz wylewania wody w stanach awaryjnych sprawdzenie powinno dużo wyjaśnić

1
  • #9 08 Paź 2007 20:51
    zayzayer
    Specjalista AGD

Mirek321 napisał:
    propozycj jest taka demontaż lewego boku zmywarki będziemy widzieli twz. płaszcz wodny oraz bliżej drzwi urządzenie od poboru ,poziomuoraz wylewania wody w stanach awaryjnych sprawdzenie powinno dużo wyjaśnić

O czym, ty chłopie piszesz? Poczytaj posty jeszcze raz.

0
  • #10 09 Paź 2007 09:23
    Eastwoood
    Poziom 9  

Witam,

A co tam, czy potrzebnie czy nie, odkrecilem lewy bok obudowy i patrze sobie na plaszcz wodny. Sytuacja przedstawia sie nastepujaco:
    1. Po resecie i starcie nowego programu, chwila ciszy
    2. Potem, wylewa sie stara woda (rys: rurki 3, 4 i 5)
    3. Prawie jednoczesnie wlewa sie nowa woda (rys: rurki 1 i 2)
    4. Stara woda wylewa sie przez element 7, to co wyglada na zawor bezpieczenstwa (rys: rurka 8 ) nie jest w ogole zalewane, woda tam nie podchodzi
    5. Jak sie wszystko przeleje, ruch wody zamiera, zmywarka zaczyna sapac jak lokomotywa i dalej sie juz nic nie dzieje.
    6. Zadnej wody w zmywarce, zadnej wyzszej temperatury, moze czasem troche siknie z ramion, ale raczej ospale
    7. W rurce 6 zawsze jest sucho, nic tam nie wplywa

Jakies sugestie?

A tak przy okazji, wlasnie sie dowiedzialem ze wymiana pompy + uszczelki + robocizna to 760+120+110=ok 1000 pln :(
    Za te pieniadze mozna juz w sumie kupic nowe urzadzenie, wiec co ja mam do starcenia :) Ktoredy do pompy???

Bardzo dziekuje za wszelka pomoc.

Zmywarka Bosch SGI45M15EU/35 - nie zmywa

Moderowany przez skryn:

Proszę przeczytać instrukcję ...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

0
  • #11 09 Paź 2007 14:41
    zayzayer
    Specjalista AGD

Poknociłeś ten opis. Nie te rurki i nie wylewa, a wlewa i odwrotnie.
    Jeżeli wody jest tyle, że całe dno zmywarki jest zalane, to ten lewy bok zostaw w spokoju.

1
  • #12 09 Paź 2007 17:10
    Eastwoood
    Poziom 9  

Kurcze, no skoro tak mowisz to pewnie masz racje, dzieki. Sprawdze jeszcze raz jak wroce do domu. Natomiast nie zmienia to faktu ze oba kierunki sa drozne, woda bez przeszkod wplywa i wyplywa ze zmywarki. Tylko wyglada na to ze nie dostaje sie do komory myjacej.

To jak, gdzie ta pompa?
    Da sie ja jakos sprawdzic przed wymiana??
    Moze to tylko brak zasilania albo cos takiego?

Pozdrawiam,
    Eastwoood

1
  • #13 09 Paź 2007 18:12
    Zbych034
    Poziom 36  

Pompa jest pod spodem ale zastanów się czy nie lepiej wezwać kogoś

0
  • #14 09 Paź 2007 18:26
    Eastwoood
    Poziom 9  

Zbychu, jak mi pomozesz to nie bede musial nikogo wzywac. Wiec?

Pozdrawiam,
    Eastwoood

0
  • #15 09 Paź 2007 18:55
    Zbych034
    Poziom 36  

Nie znam tej zmywarki. Jestem wzrokowiec i znam zasady budowy tego sprzętu. Nie wiem czy taka pomoc ci wystarczy a w Warszawie będę być może za tydzień. Jak coś to poszukaj mnie na GG lub skypa (nick taki jak z elektrody)

0
  • #16 10 Paź 2007 08:55
    Eastwoood
    Poziom 9  

Czy ktos zna ten konkretny model zmywarki i jest w stanie poradzic mi jak sprawdzic i ewentualnie wymienic pompe?

Dziekuje i pozdrawiam,
    Eastwoood

0
  • #17 10 Paź 2007 09:28
    ANDYW6
    Poziom 24  

Pompę masz pod spodem komory.Jeśli się uparłeś robić sam to rozbierz i obejrzyj może coś zauważysz.Podłącz na krótko i sprawdź obroty itp. idt.Obejrzyj dokładnie drogę przepływu wody czy czegoś tam nie ma.Powodzenia.

0
  • #18 10 Paź 2007 11:08
    Eastwoood
    Poziom 9  

To moze chociaz jakas dodatkowa wskazowka-klucz?
    Widze pompe bo zdjalem blache spod drzwiczek, ale potrzebuje wiekszego dostepu.
    Co sie zdejmuje zeby najszybciej sie tam dostac?
    Zmywarka ma stac jak stoi czy ja polozyc na plecach?
    Pytam zanim rozkrece wszystkie mozliwe srubki, bo syszalem ze trudno sie to potem sklada.

Serwis przyjdzie najwczesniej w przyszlym tygodniu a mi sie bardzo nie chce zmywac recznie. Moze ktos zrobi dobry uczynek i mna troche posteruje?
    Obiecuje ze nie zaczne potem kariery serwisanta ;)

Pozdrawiam,
    Marcin

1