Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[b]Opel kadet 1,4 C14NZ[/b]

27 Paź 2007 19:42 1311 6
  • Poziom 16  
    Mam problem z tym pudłem .
    odpalam silnik po jakimś czasie go wyłącze i prubuje ponownie odpalić nie chce .Hall sprawdzony jest w porządku nawet gdy silnik nie chce zapalić to daje sygnał prawidłowy .moduł zapłonowy wymieniony na nowy i te same objawy .ale w momencie gdy nie chce zapalić moduł nie dostaje z ECU sygnału sterującego.wyjąłem jedną świece i gdy przekręce stacyjkę w drugi stopień (ten w którym kontrolki się zapalą ) to w tym momencie iskra przeskoczy ale po przekręceniu stacyjki na trzeci stopień odpalania rozrusznika to zapomnij o iskrze .cewka nowa moduł nowy a hall wydaje sygnał prawidłowy w momencie gdy silnik chodzi i gdy nie chce mi zapalić.
    Czy może to być przyczyna wypalenia jednego styku w stacyjce?
    Kopułka jest brązowa.
    napięcie na cewce jest zgodne z napięciem akumulatora. były dwa takie momenty ze hall nie dawał sygnału po pewnym czasie silnik odpala hall daje dobry sygnał ,gdy wyłaczymy silnik i sprubujemy znowu go odpalic to nie odpalimy ale za to hall daje sygnał prostokątny ale zespół sterowania nie steruje modułem.styki na stacyjce zmostkowałem i nic to nie pomogło.
    moduł zapłonu , hall ,cewka mają napięcie zgodne z ukumulatorem. jestem rozkojarzony czego mam sie chwytać.:cry:
  • Poziom 33  
    spotkałem sie z takim uszkodzeniem w tym silniku niestety winne było ecu po podstawieniu innego wszystko wróciło do normy
  • Poziom 16  
    Proponuję podstawić cały aparat zapłonowy.
  • Poziom 16  
    Witam. Spotkałem się z takim objawem. Chłopacy męczyli taki problem dłuższy czas. Jak twierdzili na popych odpalał im bez problemu. Powodem była prozaiczna sprawa, brak węglika w kopułce. Sprawdzałeś czy jest na miejscu. Czasami też, zawiesza się. Sprawdź też czy kopułka nie jest za wysoka, tzn czy sprężynka na pewno dociska węglik do palca rozdzielacza.
  • Użytkownik usunął konto