Witam. Mam taki problem. Kilka miesięcy temu oddałem monitor do naprawy, wymienili w nim cewkę kineskopową oraz kabel sygnałowy. Po jej wymianie obraz jest rozbieżny. Osoba dokonująca naprawy powiedziała, że konieczna była regulacja monitora i poruszyła pokrętłami znajdującymi się za cewką ( okrągło-płaskie). Zabezpieczone są przed przypadkowym przestawieniem pokrętłem znajdującym się tuż za tymi dwoma poruszonymi. To ostatnie zabezpieczające pokrętło ma lewy gwint, a za nim znajduje się już głowica wejściowa. Od tamtej pory obraz na monitorze jest rozbieżny. Można to samemu naprawić ? Proszę o pomoc wraz ze szczegółowymi wskazówkami. To jest nowy 2 letni monitor i nie mam pieniędzy na inny, więc jeśli da się go naprawić to będę wdzięczny za udzielone wskazówki. Ps. Jestem początkującym elektronikiem nie znającym nazw technicznych, więc proszę o wyrozumiałość i podpowiedz jak nazywają się posczególne elementy opisywane przeze mnie. PILNE !