Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LG Flatron F700B jak ustawić obraz po wymianie cewki

Tomasz5336 15 Lis 2007 17:39 2394 1
  • #1 15 Lis 2007 17:39
    Tomasz5336
    Poziom 11  

Witam. Mam taki problem. Kilka miesięcy temu oddałem monitor do naprawy, wymienili w nim cewkę kineskopową oraz kabel sygnałowy. Po jej wymianie obraz jest rozbieżny. Osoba dokonująca naprawy powiedziała, że konieczna była regulacja monitora i poruszyła pokrętłami znajdującymi się za cewką ( okrągło-płaskie). Zabezpieczone są przed przypadkowym przestawieniem pokrętłem znajdującym się tuż za tymi dwoma poruszonymi. To ostatnie zabezpieczające pokrętło ma lewy gwint, a za nim znajduje się już głowica wejściowa. Od tamtej pory obraz na monitorze jest rozbieżny. Można to samemu naprawić ? Proszę o pomoc wraz ze szczegółowymi wskazówkami. To jest nowy 2 letni monitor i nie mam pieniędzy na inny, więc jeśli da się go naprawić to będę wdzięczny za udzielone wskazówki. Ps. Jestem początkującym elektronikiem nie znającym nazw technicznych, więc proszę o wyrozumiałość i podpowiedz jak nazywają się posczególne elementy opisywane przeze mnie. PILNE !

0 1
  • #2 16 Lis 2007 01:22
    misiupan
    Poziom 35  

Witam, przede wszystkim wyświetl na ekranie sygnał testowy , biała krata na ciemnym tle i zobacz jak duże są rozbieżności kolorów , kolory podstawowe czerwony- zielony-niebieski muszą się pokrywać tworząc kolor biały , te pokrętła na szyjce kineskopu są to pierścienie magnetyczne , służą do regulacji zbieżności kolorów , generalnie po wymianie cewek , ciężko jest ustawić taką zbieżność ,ale od biedy po kilku godzinach siedzenia można dość do jako takiego efektu , generalnie musisz wyświetlić obraz testowy , będziesz widział co się dzieje jak ruszasz magnesami na szyjce kineskopu , dodatkowo , jak nic nie pomaga można było stosować kawałki magnesów -podobne jak w drzwiach od lodówki i takie małe kawałeczki przyklejało się na szczycie cewek odchylających tuż przy szkle kineskopu i też dało się tą metodą regulować zbieżność , czasami pomaga przesunięcie do przodu lub w tył samych cewek , sposobów jest kilka , kwestia który pomoże rozwiązać problem , nie widzę jak duże są rozbieżności obrazu ,ale metody które podałem powinny coś pomóc lub też rozstroisz kompletnie , wszystko zależy od ciebie , najlepiej zaznacz sobie stan początkowy.

0