Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet G-17-30 problem z temperaturą, zaworem bezpieczeństwa

wilkesiek 18 Nov 2007 13:22 5885 13
 • #1
  wilkesiek
  Level 10  
  Witam!
  Mam problem z moim piecykiem. Od pewnego czasu przy maksymlanie odkreconym kranie woda leci letnia żeby nie powiedzieć zimna, pokrętło gazu ustawione jest na maxa, żeby uzyskać w miarę ciepłą wodę (ale nie gorącą) muszę maksymalnie zmniejszyć przepływ wody w kranie.
  Dodatkowo z zaworu bezpieczeństwa kapie woda z różną częstotliwością, czasami co dwie sekundy kropla ląduje w wiadrze czasami co minutę.

  Termet G-17-30 problem z temperaturą, zaworem bezpieczeństwa

  Nie wiem gdzie jest problem. Pomocy.
  Co do piecyka to nie dawno zmieniałem membranę w zespole wodnym. Dotąd piecyk sprawował się bez zarzutów.
 • #2
  12gucio
  Level 20  
  Witam!
  Jaki jest kolor i wielkość płomienia?
  Jaki przepływ wody?
  Może być zakamieniony wymiennik lub zanieczyszczony sadzą.
 • #3
  wilkesiek
  Level 10  
  Co do koloru płomienia to cięzko stwierdzić, wydaje mi się że góra płomienia jest bardziej jaskrawa niż zwykle. Z przepływem wody raczej problemów nie ma. Przy odkręceniu gorącej wody leci na maksa bez żadnych problemów tyle że leci zimna, powiedzmy letnia. Jutro być może sprawdzę wymiennik, może to rzeczywiście z tym jest problem. Ale dalej nie wiem czemu zawór bezpieczeństwa tak cieknie. Zobaczymy jutro.
 • #4
  zbyszeks0
  Home appliances specialist
  Rozkręc jeszcze raz zespół wodny.Sprawdz membramę czy się nie uszkodziła.Pod membramą jest grzybek musisz go przymocować do membramy od dołu.Czasami lubi wyskoczyc i się zawiesza.Koniecznie nasmaruj oś talerzyka.Jeżeli to zrobisz i będzie dalej zle to pozostaje regulacja płomienia palnika głównego.Sprawdz dokładnie czy napewno wyciek masz z tłumika uderzeń.
 • #5
  wilkesiek
  Level 10  
  Tak też zrobię zaraz po pracy sprawdzę zespół wodny, byc może to membrana choć nie dawno ją zmieniałem. A co do wycieku to na 99% cieknie z tłumika uderzeń tak jak pokazałem na zdjęciu. Od góry czego nie widać na zdjęciu jest zaworek i to z niego tak cieknie.
 • #6
  zbyszeks0
  Home appliances specialist
  Jezeli prawidłowo zlokalizowałeś wyciek to musisz go wymienić na nowy.Powodzenia.
 • #7
  wilkesiek
  Level 10  
  Rozebrałem zespół wodny i tam wszystko było w porządku. Membrana ok ale dla świętego spokoju wymieniłem na nową. Uruchomiłem też pokrętło regulatora ilości wody bo było zapieczone. Odkręciłem też tłumik uderzeń wodnych i co dziwne po tych naprawach woda nie kapie z zaworu bezpieczeństwa. To już duży sukces. ale z temperaturą wody dalej nie jest wszystko tak jak powinno być. W umywalce niedaleko piecyka temperatura wody jest w miarę natomiast pod prysznicem już nie jest tak różowo ale i tak to jest przepaść w stosunku do tego co było wcześniej. Myśle jeszcze nad wyczyszczeniem wymiennika ale za bardzo nie wiem jak się do tego zabrać.
 • #8
  12gucio
  Level 20  
  Witam!
  Wymontuj palnik .Będziesz widział jaki jest wymiennik ,czy jest zanieczyszczony sadzą.Wymontuj ,sadzę można u sunąć silnym strumieniem wody.Kamień lapexem.Powodzenia .
 • #9
  wilkesiek
  Level 10  
  Wymontowałem palnik i rzeczywiście sadzy były sporo na wymienniku. Usunąłem ją w prosty sposób odkurzaczem i myślę że po tym zabiegu jest dużo lepiej, wymiennika nie wyjmowałem ze względu na póżną porę :) i brak Lapexu. Najważniejsze że z kranu leci ciepła woda a w wymywalce to wręcz wrzątek. Na razie piecyk hula, jak będę miał więcej czasu i Lapex pobawię się jeszcze z tym wymiennikiem. Dziękuje wszystkim za rady.
 • #10
  zbyszeks0
  Home appliances specialist
  Po montażu palnika głównego powinieneś koniecznie sprawdzić szczelność dla bezpieczenstwa swojego i rodziny
 • #11
  12gucio
  Level 20  
  Witam!
  Jak z kranu leci ciepła woda to sadza była przyczyną usterki.Ustaw płomień ma być niebieski,bez żółtych końcówek .Lapexu użyjesz jak Ci się zmniejszy wydatek wody.
 • #12
  wilkesiek
  Level 10  
  Witam ponownie. Myślałem że z moim piecykiem już wszytsko jest ok ale jednak nie do końca. Po ostaniej naprawie wydawało się być wszystko w porządku i jeżeli chodzi o wodę w umywalce to tak rzeczywiście jest, woda jest bardzo gorąca, natomiast pod prysznicem chciałbym mieć tą samą temperaturę wody co w umywalce. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, jak moze dojść do takiego spadku temperatury na takim krotkim odcinku (ok. 2m). Mówiąc krótko nie wiem o co chodzi.
 • #13
  12gucio
  Level 20  
  Witam!
  Czy ilość wody wypływajacej z kranu w umywalce i prysznicu jest taka sama?Może jest przytkana instalacja i dlatego jest różnica.Trzeba pamiętać że jest to grzejnik wody przepływającej.Mniej wody wyższa temperatura.
 • #14
  wilkesiek
  Level 10  
  Wygląda na to że ilość wody wypływającej z kranu w umywalce i prysznicu jest taka sama, ciśnienie też podobne. Muszę zmniejszać ilość wody w prysznicu żeby dostać ciepłą wodę ale wtedy ilość tej wody nie jest oszałamiająca. Natomiast w umywalce tempertaura wody jest na tyle wysoka że trzeba domieszać zimnej wody żeby można było spokojnie umyć ręce. Zastanawiam się powoli nad zmianą piecyka na coś nowszego no ale wiadomo koszty. Będę musiał jeszcze trochę z nim powalczyć:)