Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kino domowe, odtwarzacz DVD, zmiana z 2.0 na 5.1?

17 Gru 2007 23:19 1844 7
  • Poziom 9  
    Mam takie pytanie...

Mam DVD z kinem domowym kupione daawno temu, teraz mam zamiar wymienić sam odtwarzacz i w sumie upatrzyłam sobie taki jeden, ale ma z tyłu tylko dwa wyjścia audio. Czy jest coś co pozwoli mi zamienić z 2.0 na 5.1 ?? Gdzie można kupić coś takiego?

Z góry dziękuję za pomoc...

Przeniesiono z działu VCR VCP DVD DVIX (ob)
  • Poziom 34  
    To Asiu podaj model markę kina starego i tego nowego. A sygnał stereo (2.0) z dvd powinien amplituner zamienić na 5.1. Obecne dvd nie są już produkowane na stereo tylko wszystkie idą z 5.1 lub większą ilością sygnałów na głośniki (przynajmniej tak mi się wydaje).
  • Poziom 9  
    Miałam LG LH-D 6245 - w nim niema divixa bo jest bardzo stary, a teraz mam SAMSUNGA DVD-P171 (dostałam od Ery w prezencie).
    Sam odtwarzacz działa fajnie tylko że niemam jak podłączyć do niego moich głośników od LG...
  • Poziom 34  
    Witaj Asiu ;]
    A więc. Jeżeli to jest ten LG z foto:
    kino domowe, odtwarzacz DVD, zmiana z 2.0 na 5.1?
    to niestety ale nie podłączysz starych głośników do Samsunga z prostego powodu. Samsung nie posiada wbudowanego wzmacniacza w swoje flaczki. Więc jedynym sposobem na to żeby stare głośniki grały jest zakupienie amplitunera.
  • Poziom 9  
    Ahaaaa, dzięki za pomoc...

A niema jakiegoś tańszego, prostszego rozwiązania?
  • Poziom 34  
    Ten LG to zapewne pierdziawka (choć nie słyszałem). Chwytając się brzytwy możesz zainwestować w jakieś głośniki komputerowe 5.1 (Genius HF w cenie 350zł z przesyłką z Alle...). Ale tylko wtedy gdy z tyłu samsunga masz wyjścia (zwane pospolicie CZINCZE) na 6 kolumn i pomieszczenie NIE ma jakiś dużych rozmiarów bo to w końcu głośniki komputerowe.

Moderowany przez Mirek Z.:

Ostrzeżenie za naruszenie netykiety i regulaminu Forum ("Kociaku", "pierdziawka") - p.10.8 i p.10.9. Porada jest bezwartościowa (p.12 regulaminu) - ilość wyjść jest podana w pierwszym poście.

• Pomocny post
    Poziom 19  
    mozesz wykorzystac swoje stare kino jako wzmacniacz dla tego dvd samsunga wyjscie audio z samsunga podłacz do wejscia audio w kinie lg i tyle po co inwestowac w nowe glosniki tym bardziej ze ten model samsunga to nie jest zaden szyt techniki i tez ma problemy z wieloma płytami. lepiej wykorzystaj to co już masz. potrzebujesz zwykly kabel CHINCH-CHINCH powinnas go dostac razem z tym dvd.

Na Forum obowiązują zasady pisowni - regulamin p.15. Zdania zaczyna się z dużej litery.
    [Mirek Z.]
  • Poziom 9  
    Mam kabel cinch-cinch, o tym nie pomyślałam.

Dzięki wielkie !