Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nawigacja GPS dla samochodów TIR

romoo 30 Dec 2007 12:12 26313 19
    romoo
    User under supervision
    Mam takowe pytanie jakie urządzenie ma mapę dedykowaną dla przewozników głównie chodzi mi o wiadukty i drogi z ograniczonym tonażem.
    Bo taka dla osobówek to niestety czasami wprowadza w slepy zaułek i trzeba łamać ograniczenia, zwłaszcza w miastach.
    Czy są takowe mapy typu Autoroute , lub mapy na PPC , Komórke, itp?
    Cobrat
    Level 22  
    jest mapka typu Autoroute 2007, ale dokładniejsza jest Map&Guide v13, ale niestety jest po niemiecku, na Polskę najlepsza jest Auto Mapa 4 i może być PC Navigator 6, a o takiej mapce z tonażami, wiaduktami coś słyszałem ale nie bedę bajek wymyślał bo nawet nazwy nie pamiętam, jak cos więcej się dowiem to napiszę, tyle ode mnie POZDRO <Auto Route 2007 i Map&guide to mapy na PC->laptopa>
  • Helpful post
    marciniec
    Level 12  
    ta mapa z wiaduktami i tonażami to autopilot.

pozdrawiam.

Marcin
    Cobrat
    Level 22  
    o może własnie to ta.... ale ona jest na Poket PC, jeśli ktos mysli o takiej mapie na PC to nie wiem ....
  • Helpful post
    miwi
    Level 28  
    W I-GO jest możliwość wyboru mdzyinymi TIR oraz Autobus i pewnie ma to jakieś odniesienie do działania programu, niewiem tylko na ile uwzględnia to o co CI chodzi.
    marciniec
    Level 12  
    Autopilot z tego co wiem, jest dosyc dobry jeżeli chodzi o temat transportu ciężarowego. Sam osobiście jestem zadowolony z automapy 4, nie mam do niej zastrzeżeń. Więcej informacji o autopilocie znajdziesz na stronie www.autopilot.pl
    Cobrat
    Level 22  
    z tego co wyczytałem wynika ze opcje tonaży, wiaduktów i mostów dla map na PC posiada Map&Guide v13 Truck Navigator, nic poza tym ...
    Kris52
    Level 21  
    Na telefon jest nav4all. Ma ustawienia dla:
    Samochody,Taksówki,Transport publiczny,Ciężarówki,Samochody dostawcze,Służby alarmowe. Pozdrawiam
    Cobrat
    Level 22  
    Kris52 wrote:
    Na telefon jest nav4all. Ma ustawienia dla:
    Samochody,Taksówki,Transport publiczny,Ciężarówki,Samochody dostawcze,Służby alarmowe. Pozdrawiam

ustawienia ustawieniami..., ale ciekawe jak to się odnosi do rzeczywistości...
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Cobrat wrote:

ustawienia ustawieniami..., ale ciekawe jak to się odnosi do rzeczywistości...

Bardzo kiepsko, w mio C520 czy ustawiłem tir czy też rower to prowadziło mnie tymi samymi drogami i włos mi się zjeżył na głowie gdy przy opcji tir navi kazała skręcić w ulicę z ograniczeniem 3.5t gdzie nawet vany nie jeżdżą bo jest bardzo wąska :|
    marek216

Level 43  
    W nowej automapie wygląda to lepiej.
    Trzeba jednak przyjąć, że program nie zastąpi myślącego kierowcy.
    Intakwrx
    Level 2  
    Odgrzebuje bo mamy rok 2010.

Jaka najlepsza mapa dla Kierowcy TIR-a.
    Jaka najlepsza do liczenia "kilometrówki"
    wlodi20
    Level 14  
    garmin ostatnio wypuścił nawigacje przegotowaną do ciężarówek jest to model : Garmin nuvi 465T
    jesli chodzi o garmina to europe ma dopracowaną pod tym względem
  • Helpful post
    koala106
    Level 39  
    Najlepsze dla Tirowca są wg mnie i klientów Tomtom truck oraz becker - Automapa kompletnie dla Tira się nie sprawdza w jeździe po Europie - ludzie zgłaszali wiele zastrzeżeń. Póki co tego garmina nie testowałem, ale jak trafi w moje ręce, to test będzie.
    musculus
    Level 17  
    Przyłączę się do wątku. Znajomy jeżdżący TIR-em po Europie pytał mnie o to samo - ma nawigację Medion E4230, ale mapy już się zdezaktualizowały i chciałby coś nowszego. Co dobrego do TIR-a (chodzi o Europę, nie tylko Polskę) da się znaleźć? Przy czym wskazana byłaby możliwie niska cena (on ma prywatną nawigację - nie firmową - i nie chce zbyt wiele pieniędzy wyrzucać...)

Czy da się dostać jakiś soft na tego Mediona? A może trzeba w ogóle kupić nawigację innej firmy (Garmin, Tomtom czy coś jeszcze innego) i tam będą dostępne jakieś przyzwoite mapy Europy za rozsądną cenę?
  • Helpful post
    jannaszek
    Level 39  
    Automapa to porażka, wiele navigacji ma opcje TIR, ale to jest wykrzystywane do obliczania algorytmu.
    PC nawigator 8 truck np: działa w kilku krajach EU.
    Jest na PC i PDA. Jest jeszcze z wysokiej półki sony, ale to ok 2000zl.
    Niestety prym wiedzie IGO 8 + czujność i myślenie, bo IGO nie pomija w dokładności żadnych krajów byłych socjalistycznych krajów, co skwapliwie robią wszystkie pozostałe navi.
    musculus
    Level 17  
    A może ktoś wie, ile kosztuje Igo truck i gdzie to można w Polsce kupić?

jannaszek wrote:
    Automapa to porażka, wiele navigacji ma opcje TIR, ale to jest wykrzystywane do obliczania algorytmu.

Skoro już był poruszony temat Automapy - jest relatywnie tania i znam kogoś, kto z tym jeździ ciężarówką (tylko po Polsce) i sobie chwali. Nie znam jednak nikogo, kto z tym próbował jeździć po Europie. Czy można prosić o szczegóły? Co w Automapie na Europę jest złe? Słabe pokrycie dróg, niewłaściwe ograniczenia dla TIR-ów, a może coś jeszcze innego?
    jannaszek
    Level 39  
    Funkcja TIR praktycznie nie pozwala korzystać z Am nawet w Polsce, nie radzi sobie z wytyczeniem drogi, dokłada 100 km i jeszcze monit: odcinki nie przejezdne, na zachodzie każe nieraz zawracać bez powodu.