Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktualizacja windows xp -problem KB934238

stahurski 06 Sty 2008 12:31 10691 14
  • #1 06 Sty 2008 12:31
    stahurski
    Poziom 14  

Witam.Aktualizacja mojego komputera na stronie /update.microsoft.com/<aktualizacje o wysokim priorytecie dla systemu windows xp KB934238> kończy się niepowodzeniem.Sprawdzając historię aktualizacji wyświetla się komunikat <Ta aktualizacja zawiera ulepszenia składników systemu związanych z drukowaniem oraz programu Microsoft XPS Document Writer. Po zainstalowaniu tego elementu konieczne może być ponowne uruchomienie komputera .Po zainstalowaniu tego elementu nie można go usunąć >.Niezmienie pomimo wielu prób od dwóch tygodni ten sam komunikat.Program windows xp jest legalny.
    Na stronie /onecare.live.com/dokonałem następujących czynności:sprawdziłem i usunąłem ewentualne wirusy ,oczyściłem dysk twardy ,poprawiłem wydajność komputera.Na stronie </secunia.com/software_inspector/>wyświetla ,że posiadam następujące
    aplikacje:Microsft Internet Explorer 7 ,Microsoft Outlook Express 6 ,Microsoft Windows Player 11 ,Mozilla Firefox 2 ,Adobe Flash Player 9 dwukrotnie ,powyższe aplikacje są poprawne.Pomimo wszystkićh tych działań (inspirowanych przez forum) problem pozostał bez zmian.Co mogę zrobić? Jestem początkującym użytkownikiem komputera i prosiłbym o poradę w miarę przystępny sposób.

0 14
  • #3 06 Sty 2008 12:38
    stahurski
    Poziom 14  

Windows orginalny wersja xp Home Edicion OEM .

0
  • #5 06 Sty 2008 20:08
    stahurski
    Poziom 14  

Na wstępie dziękuję za odpowiedż.Na stronie /dobre programy/radzą ,że ze względu na bezpieczeństwo komputera należy czasami zaktualizować windowsa(np. raz na miesiąc).Więc powinienem go zaktualizować w najbliższym czasie.Zgodnie z zaleceniem zainstalowałem <samowyodrębniający się plik Cabinet>z podanego linku.Uruchomiłem ponownie komputer(chyba było wskazane).Ponowiłem próbę instalacji aktualizacji wielokrotnie.Zakończone niepowodzeniem(błąd instalacji,kod błędu:0x80242006 bez dodatkowych komunikatów),więc jest zmiana,ale pozostaje błąd instalacji aktual.Drugi podany link jest po angielsku.I tak zamierzałem kupić translator do tłumaczenia stron inter,teraz jest to nieuniknione.Tłumaczenie strony słownikiem raczej nie wchodzi w rachubę.Jakie są dalsze wskazówki?

0
  • #6 06 Sty 2008 20:28
    Kolobos
    Spec od komputerów

Na razie ukryj ta aktualizacje na windowsupdate.com zainstaluj reszte aktualizacji (w tym najnowsza wersje .NET). Jak juz wszystkie zainstalujesz to ja przywroc i zobacz czy sie zainstaluje. Jezeli nie to ja ukryj i nie instaluj i tak zapewne nie jest Ci potrzebna.

0
  • #7 06 Sty 2008 22:32
    metalli
    Poziom 30  

Włącz kolego aktualizacje automatyczne LUB skorzystaj z opcji MicrosoftUpdate - daj znać czy pomogło. Pozdrawiam

0
  • #8 07 Sty 2008 18:25
    stahurski
    Poziom 14  

Jeszcze ,żebym wiedział jak mam <ukryć aktualizację>.Jest opcja /dodaj lub usuń program/ na panelu sterowania.Znajduję się tam każda aktualizacja systemu.Czytałem na forum ,ale pisze tylko o ukryciu ikon,dysków.

0
  • #9 08 Sty 2008 01:14
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

stahurski napisał:
    Jeszcze ,żebym wiedział jak mam <ukryć aktualizację>

Czy kolega zwrócił uwagę na to, że Kolobos napisał o ukryciu aktualizacji na windowsupdate.com, a nie w panelu sterowania.

0
  • #10 12 Sty 2008 17:37
    stahurski
    Poziom 14  

Otrzymałem poradę z pomocy technicznej Microsoftu,brzmi następująco:
    Proszę kliknąć START – URUCHOM – w otwartym oknie proszę wpisać polecenie:
    cmd a potem proszę nacisnąć ok.
    Następnie:
    1. W linii wiersza poleceń (cmd) proszę wpisać:
    net stop wuauserv (by zatrzymać usługę Automatic updates service)
    net stop cryptsvc (by zatrzymać usługę „Usługi kryptograficzne”)
    2. Następnie proszę zmienić nazwę katalogów C:\WINDOWS\SoftwareDistribution na SoftwareDistributionOld oraz C:\WINDOWS\System32\Catroot2 na Catroot2Old
    3. Ponownie w linii poleceń proszę wpisać:
    net start wuauserv (by uruchomić usługę Automatic updates service)
    net start cryptsvc (by uruchomić usługę „Usługi kryptograficzne”)
    4. Następnie w tym samym oknie, proszę wpisać:
    net stop bits (by zatrzymać usługę inteligentnego transferu w tle (BITS)
    5. Proszę przejść do następującej lokalizacji: C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Microsoft\Network\ i usunąć pliki znajdujące się w katalogu Downloader. (Jeśli nie widać katalogu Dane aplikacji to proszę kliknąć w menu Narzędzia i wybrać Opcje folderów. Tam przechodzimy do zakładki Widok i zaznaczamy Pokaż ukryte pliki i foldery). Proszę również usunąć katalog Downloaded Program Files znajdujący się w głównym katalogu Windows.
    6. Ponownie w linii poleceń proszę wpisać:
    net start bits (by uruchomić usługę inteligentnego transferu w tle (BITS).
    Utknąłem w pierwszym punkcie.Po otwarciu okna pisze:
    C:\Documents and Settings\Osoba>_
    Po wpisaniu poleceń mam dać enter?

0
  • Pomocny post
    #11 12 Sty 2008 22:39
    metalli
    Poziom 30  

uruchmoilo sie czarne okno z literkami? wpisz teraz polecenia i postępuj dalej wg. instrukcji. Pozdrawiam

0
  • #12 13 Sty 2008 10:12
    stahurski
    Poziom 14  

Po otwarciu czarnego okienka pojawia się:
    C:\Documents and Settings\Osoba>_
    Następnie wpisuję:
    net stop wuauserv
    net stop cryptsvc
    Teraz powinienem:zmienić nazwę katalogów C:\WINDOWS\SoftwareDistribution na SoftwareDistributionOld oraz C:\WINDOWS\System32\Catroot2 na Catroot2Old
    Jak mam to zrobić,nadal w czarnym okienku?Czy może w Start>Panel sterowania>... ?

0
  • #13 13 Sty 2008 18:44
    metalli
    Poziom 30  

Zamknij już okienko. Użyj opcji Szukaj i wpisz SoftwareDistribution zmień nazwę folderu na SoftwareDistributionOld i analogicznie drugi.

Wejdź znowu w linię komend i wykonuj dalej instrukcję. Pozdrawiam

0
  • #14 14 Sty 2008 20:23
    stahurski
    Poziom 14  

Zanim zamknę okno komend,daję enter.Potwierdza ,że <Stop servis i Stop crypt>.Nie mogę jednak zmienić nazwy katalogu Software Disribution.Komunikat odmowy dostępu.Każe mi sprawdzić czy dysk nie jest zapełniony(nie jest)lub chroniony przed zapisem(napewno jest chroniny jak cały windows}oraz czy plik nie jest aktualnie używany(wszystko pozamykałem ).Czy istnieje specjalna metoda zmiany nazwy pliku?Chyba dlatego wcześniej zatrzymałem usługę Automatic updates service i Usługi kryptograficzne ,żeby móc zmienić tą nazwę.Ale nie mogę.Co mam zrobić?:?:

0
  • #15 19 Sty 2008 13:42
    stahurski
    Poziom 14  

Problem rozwiązany z pomocą techniczną microsoftu.Dla przestrogi,ostrożnie z czyszczeniem dysków róznymi programami typu Cleaner.Może nam usunąć składnik systemu windows.Oczywiście jest opcja przywracania usuniętych plików.Moim zdaniem najlepiej skanować i czyścić komp. online na stronie sygnowanej przez microsoft /onecare.live.com/site/pl-pl/default.htm/.

0