Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panel dotykowy Weintek. Jak dobrać się do zmienych?

15 Sty 2008 20:18 2980 6
  • Poziom 39  
    Rozgryzam panel HMI Winetek 506TV. Panel ma szereg rzeczy które są zapisywane w jego pamięci w zmiennych lokalnych (zgodnie z dokumentacją softu są to zmienne LW i LB). Czy i w jaki sposób można się do tych zmiennych dobrać z poziomu sterownika?
    Panele programuje za pomocą oprogramowania EasyBuiler dedykowanego dla tych paneli, PLC to AB Micrologix 1200.
  • SterControl
  • Poziom 12  
    Ale czemu chcesz się dostać do rejestrów panela skoro masz rejestry w PLC do które możesz wykorzystać w panelu ?
  • SterControl
  • Poziom 39  
    Chodzi mi np. o sterowanie podświeteniem, obsługę systemu zabezpieczeń, zegar wewnętrzny i inne f-cje do których można dostać się przez bajty i bity lokalne.
    Mam rejestry w PLC ale chciałbym dostać się przez nie do rejestrów HMI.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jest coś takiego jak "Data transfer" w Easy Managerze. Wybierasz sobie jakie rejestry chcesz kopiować i gdzie. Na przykład kopiujesz rejestr D0 do LW0. Do tego wybierasz interwał z jakim ma być wykonywana operacja.
    Sterowanie podświetleniem jest bodajże w "PLC Control Object" z tego co pamiętam.
  • Poziom 39  
    Tak, sterowanie podświetlenia jest w PLC Control Object. Ale widziałem w helpie że jest sporo rejestrów wewnętrznych panela kórymi czasami fajnie byłoby posterować (albo je odczytać) z poziomu PLC.
    Sprawdze jutro Data transfer
  • Poziom 39  
    Problem już rozwiązałem. Było tak jak pisał kolega - trzeba było skorzystać z Data Transfer.
    DZiękuje za pomoc. Temat zamykam