Witam serdecznie wszystkich
Jestem początkujący i to jest mój pierwszy post na forum
Dostałem od swojej babci telewizor jak w temacie.
Zaznaczam że na telewizorach znam sie niewiele, ale może z pomocą szanownych kolegów uda mi się go ożywić. Służył przez wiele lat.
Chciałem go ostatnio podregulować bo tak jakoś z dnia na dzień stracił kompletnie ostrość i obraz jakby delikatnie pociemniał, więc potencjometrami focus i screen zabrałem się za delikatną regulację.
Oczywiście wszystko się udało, ale następnego dnia rano babcia chciała go włączyć i niestety wystartował ale tylko na jakieś 3sekundy (z opowiadań babci:)) no i... cisza.
Dodam iż focus w trafo zostawiłem w skrajnym położeniu, bo tylko w takim można było oglądać normalnie.
A może to nie trafo? Jakieś sugestie?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Adam
Jestem początkujący i to jest mój pierwszy post na forum
Dostałem od swojej babci telewizor jak w temacie.
Zaznaczam że na telewizorach znam sie niewiele, ale może z pomocą szanownych kolegów uda mi się go ożywić. Służył przez wiele lat.
Chciałem go ostatnio podregulować bo tak jakoś z dnia na dzień stracił kompletnie ostrość i obraz jakby delikatnie pociemniał, więc potencjometrami focus i screen zabrałem się za delikatną regulację.
Oczywiście wszystko się udało, ale następnego dnia rano babcia chciała go włączyć i niestety wystartował ale tylko na jakieś 3sekundy (z opowiadań babci:)) no i... cisza.
Dodam iż focus w trafo zostawiłem w skrajnym położeniu, bo tylko w takim można było oglądać normalnie.
A może to nie trafo? Jakieś sugestie?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Adam