Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Rockford Fosgate P210S4 closed. 10"

skolaszczecin 31 Sty 2008 22:30 4736 16
  • Witam chciałem pokazać moje pierwsza skrzyneczkę do mojego małego autka :)

Zamierzeniem było to iż mam mały bagażnik ktory jeszcze jest mi potrzebny dlatego potrzebowałem małej skrzyni na dodatek słucham hardstylu, hardtrance czasem hh no i polskiej klasyki wiec wybrałem skrzynie closed.

Nie chodziło o to by słychać mnie było na ulicy bo drzwi przednie i tak mam wygłuszone ale żeby w środku panował ładny basik, szybki i potrafiący zejść dość nisko .

Zaznaczam że robiłem to wszystko pierwszy raz. Wszystkie roboty w domu narzędziami które miałem przy sobie. Ciecie płyt nawet robione własnoręcznie ( 2 dni piłka do metalu !!!). Wszystko poskręcane, i poklejone wikolem dodatkowo sylikon.

Skrzynia była liczona i przeprowadzana była symulacja , która zresztą zgadza sie z ta którą podał mi Rockford.

Przetwornik to Rockford Fosgate P210S4

10 cali

Fs (Hz): 32.0
    Re (Ohms): 3.6
    Qts: 0.47
    Qes: 0.50
    Qms: 7.9
    Vas (L): 37
    SPL (dB - 1W/1M): 86.0

Moc to 200 W RMS/400 W PEAK a większość wie ze rockford pisze realne moce często tez bywa ze sam przetwornik wytrzymuje więcej :).
    Optymalna obudowa zalecana przez producenta to 18 L w closed.
    Wysokie Qts tez na to wskazuje oraz EBP 64 również.

Kosztorys:

głośnik
    200 zł ( Rockford Fosgate P210S4 200W/400W max)
    kable,terminal,wkręty 23 zł
    kleje butapren i wikol 10 zł
    wygłuszenie 20 zł ( o wiele za dużo kopiłem będzie na przyszłość :)
    płyta wiórowa 20 zł ( tez za duża ale będzie na przyszłość )
    obicie 15 zł

Cały koszt to 288 zł ale za to przeżycia bezcenne!

Skrzynia zamknięta 20L o wymiarach 32x32x34 zbudowana z płyty wiórowej.

Wrażenia:

Bardzo byłem mile zaskoczony gdy zobaczyłem, ze jest taka specjalna pianka w kształcie koła co sie przykleja do kosza i służy jako uszczelka, po drugie komplet właśnie taki konformitów srebrnych + 1 na zapas !! DO tego wszystkiego kluczyk na imbusa :) Widziałem parę głośników ale takiego zestawu jeszcze w żadnym nie było dodatkowy + dla Rockforda.

Mimo że skrzynia jest closed, głośnik w skrzynce daje basik w miarę szybki, i czuć go nawet na sobie !!! W uszach robi sie aż takie ciśnienie w rytm basu :)

Ciecie ustawiłem na 80 Hz myślę ze jest dobrze muszę poustawiać w radiu bo jest troszkę zabawy.
    Na prawdę jestem mile zaskoczony jak głośnik potrafi nisko zejść , skrzynie wytłumiłem ta watolina ale dość mocno.

Napędzam go Rockfordem co zapodaje mu 225 W myślę ze wytrzymał by więcej.

Pozdrawiam

Fajne!
  • #2 31 Sty 2008 22:41
    Skipior
    Poziom 20  

No no... Ładna konstrukcja, przemyślana no i na dobrym przetworniku :) Bardzo mi się to podoba!

+dobry przetwornik
    +dobrze dobrana paczka
    +ładne wykończenie

• #3 31 Sty 2008 22:47
    Pogromca
    Poziom 15  

Bardzo mi się podoba pozazdrościć tylko . W dodatku ten głośniczek wygląda bardzo kusząco kosz głośnika jest odlewany z aluminium czy stal ? .

• #4 31 Sty 2008 23:31
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

Przy takich wymiarach skrzyni nie powinno być problemów. Wzmocnienia wg mnie zbędne.

Co do konstrukcji, bardzo ładnie wyszła:) Najważniejsze, że przemyślana i robiona od początku do końca z głową. Osobiście ja bym wpakował w niego 300W żeby mu cieplej było ;)

Jak się ten przetworniczek sprawuje w różnych typach muzyki??

• #5 01 Lut 2008 00:30
    skolaszczecin
    Poziom 15  

No dzieki :) Jak coś robić to porządnie :

Przy moim hardstylu około 160 BMP czyli szybko jest bardzo dobrze, bit jest mięsisty, nie gubi w miarę nadarza za bitem.

Przy wolnej wszystko popada w rezonans, i schodzi dość nisko jak na closed :). Przy jednostajnym bicie w miarę szybkim czuje drgania na całym ciele od fotela.

Dużo daje ze mam hatchback.

No wiem mógłbym mu dać więcej mocy ale mam 4 kanałówkę rockforda gdzie jakość jest bardzo dobra i na razie mnie to zaspokaja, ale planuje kupić jeszcze jedna dwu kanałówkę zapewne rockforda albo hifonics albo soundstream i kupie jeszcze jeden głośnik, ten sam model i skręcę podwójną skrzynie myśle że będzie wyśmienicie, więcej nie dam rady mój alternator nie da rady.

A co do wzmocnienia cała frontowa ściana jest wzmocniona deska gruba na 3 cm, reszta ścianek ma mała powierzchnie, mocno skręcona i sklejona wikolem + silikon.

Ta górna to stal ta dolna to aluminium.

• #6 01 Lut 2008 07:23
    473752
    Usunięty  
  • #7 01 Lut 2008 09:21
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

NO nawet :P
    Wspolczuje tylko recznego ciecia...

• #8 01 Lut 2008 13:43
    jajek92
    Poziom 23  

Oczywiście za taką cenę jaką podałeś czyli ok 200zł to ja bym włożył Pioneera TS-W307D4

• #9 01 Lut 2008 13:50
    skolaszczecin
    Poziom 15  

Pionier jest za wolny nawet w skrzyni closed .... wiem bo słyszałem zresztą Rockford a Pionier to raczej inna jakość.

Co do głosnika to mi siostra przysłała ze stanów tam kosztują grosze w Polsce około 450 zł wzwyż.

No 2 dni piłowałem, na dodatek piłka do metalu ale wyszło prawie idealnie.
    Wyrzynarkę miałem ale cięła ona strasznie krzywo nawet jak wolno nią poruszałem dlatego wolałem już sie pomęczyć.

• #10 01 Lut 2008 16:34
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

Powiem tak. Rockford a Pioneer to tak jak U.S.A a Polska... Mając ten głośnik za taką cenę, według mnie kolega podjął najbardziej słuszną decyzję. Przy typie muzyki jaką słucha Pioneer by dostał palpitacji serca (za wolny. Słuchałem go kiedyś i przy bpm ok 145 zaczynał się gubić i popierdywać. Więc boję się myśleć co by było przy 160)

Ps. Mam takie pytanko. Dlaczego nie próbowałeś go wpakować do budy BR?? Przypuszczam, że przez typ słuchanej muzyki ale czy coś jeszcze o tym zadecydowało?? Czy może on po prostu nie nadaje sie do BR??

• #11 01 Lut 2008 16:56
    473752
    Usunięty  
  • #12 01 Lut 2008 17:56
    skolaszczecin
    Poziom 15  

Pojemność bagażnika tez miała znaczenie, wiadomo ze br zajmuje więcej miejsca a na to nie mogłem sie zgodzić.

• #13 02 Lut 2008 09:19
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Glosnik sie raczej do br nie nadaje... widac to po t/s
    Cos o tym krzywym cieciu wyrzynarek wiem...
    Subik napewno pochlonal troche pracy i nerwow:P

• #15 02 Lut 2008 19:37
    Lord_Wejder
    Poziom 14  

Nie sprawdzałem parametrów więc jestem zdany na waszą opinię :) Co do fotki wyżej... Pięknie wygląda w bagażniczku :) Hmmm... a samochodzik wytłumiałeś coś czy jest nie ruszany pod tym względem??

• #16 02 Lut 2008 20:02
    skolaszczecin
    Poziom 15  

Tylko przednie drzwi ale w lato kupie rolkę maty dekarskiej i zrobię bagażnik.

• #17 08 Lut 2008 21:17
    renegatt
    Poziom 23  

Bardzo fajny sprzet no i najwazniejsze, ze wiedziales czego chcesz i jak to ma wygladac, bo z tym to roznie naprawde bywa zwlaszcza w Car audio :) wiekszosc na wyrost kupuje itp, a tu porzadna renomowana firma (mam wzmacniacz jej) i dobrany wedle potrzeb subwoofer, gratulacje dobra robota.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME