Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programy do zmiany wyglądu Win XP?

kris6661991 02 Mar 2008 14:35 11034 14
    kris6661991
    Level 25  
    Witam...

Mam pytanie raczej prośbę o podanie nazwy programu który robi takie ikony dysków twardych jak na foto (z prawej strony screena).
    http://icube001.deviantart.com/art/Cadoo-Visual-Style-1-0-17229878
    Znacie może jeszcze jakieś fajne programy do takiego przerabiania windows-a?
    kris6661991
    Level 25  
    Ooo włanie :) tutaj jest dużo takich programików... dzieki wielkie za pomoc :)
  • Helpful post
    Michal19881
    User under supervision
    Poszukaj programu StyleXP.
  • Helpful post
    massi
    Level 18  
    VistaDriveIcon Zmienia ikony tak jak w viscie :)
    kris6661991
    Level 25  
    Dzieki za wszystkie odpowiedzi :) na pewno cos z tego wybiore...
  • Helpful post
    raczek3
    Level 22  
    Nie polecam takich rzeczy bo tak obciąża kompa, wyskakują błędy i są problemy z deinstalacją.
  • Helpful post
    tzok
    Moderator of Cars
    Wspomniane packi z CrystalXP (BricoPack), nie sprawiają problemów ale z pewnych względów zaznaczę, że ich instalowanie łamie zasady licencji Microsoftu ponieważ wiąże się ze zdjęciem ograniczeń co do instalowania niecertyfikowanych tematów (patch na uxtheme.dll), a w przypadku Vista Inspirat 2 również praw intelektualnych do motywów graficznych. Sam theme CrystalXP zresztą też narusza prawa autorskie, tym razem firmy Apple...
  • Helpful post
    MarekPPN
    Level 35  
    Możesz skorzystać też z Vista Transformation Pack.
  • Helpful post
    m.rock
    Level 13  
    Do Ikonek polecam IconPackager.
    A do samego Windowsa to UXTheme PAtcher + MSStyle.
    kris6661991
    Level 25  
    Troszku pokombinowałem... i teraz tak, crystal jest śliczny ALE odpada bo zmienia coś w bibliotece... (któraś z dll-ek) i przez połowa exe-ków nie chodzi :( jak na razie mam takie programiki i jest spoko:
    - Vista Drive Icon - tworzy pod dyskami paski info o wolnym miejscu
    - Tweak UI - jakieś drobne bajery typu usuwanie kosza z pulpitu
    - Vista Inspirat 2 (z czego mam włączone UberIcon - świetny efekcik oraz oczywiście Rocket Dock)
    - no i skin na windowsa - Sentinel Back (dostępny na Deviant Art

Mam jeszcze pytanko dotyczące dość "prockożerczego" programu... chciałbym uzyskać efekt spalania okien podczas zamykania... proszę pomóżcie :) szukałem i nie mogłem znaleźć, wszystko jedynie na linuksa... ja mam win MX v6,0 ale bazuje on na XP więc można powiedzieć że XP :)

Dodano po 5 [minuty]:

P.S. jeśli chodzi o mojego kompa to mam:
    Pentium 4 (2,41GHz)
    768Mb RAM (DDR) ale niedługo zmieniam na 1,5GB :)
    grafik to ATI Radeon 9550 (Gigabyte)
    z tego co zauważyłem to bajery pożerają ok 50MB ramu:) bo po zwolnieniu (SysInfoMyWork) miałem ponad 610... teraz jest ok 560-570...
  • Helpful post
    AxelNext
    Level 38  
    Od siebie polecam Vista Icons Pack v2.1 Ultimate oraz Vista Icon Pack ST z użyciem np. programu TuneUp Utilities.
    Testowałem i miałem na kompie chyba wszystkie paczki jakie wyszły do zmiany wizualizacji XP na Viste łącznie z mało znanym VistaMizer 2.0.0 i na pewno nie polecam Vista Transformation Pack, ta paczka potrafi nieźle namieszać w systemie tak że konieczny jest format komputera.
    kris6661991
    Level 25  
    hehe dzięki :) juz na kilku takich aplikacjach sie wyjechałem ;/ np sterowniki ATI Catalyst ;/ format 100% po deinstalacji...

Dodano po 11 [minuty]:

hmmm... ponawiam pytani o ten program który tworzy efekt spalania sie okien podczas zamykania :) jeśli ktoś zna- prosz niech napisze:
    dzięki z góry
  • Helpful post
    raczek3
    Level 22  
    09 Mar 2008 15:40
    Jak już pisałem to muli kompa ale fajnym programem jest Vista Transform Pack.
    Jak będziesz chciał to ściągnąć to ze strony microsoftu bo bo z innych mogą źle działać.
    I sprawdź program Luna Element, fajny lekko przerobiony wygląd xp