Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SGV59A03 totalna blokada

ziguagd 22 Mar 2008 09:01 8566 5
  • #1 22 Mar 2008 09:01
    ziguagd
    Poziom 2  

Witam,
    Zmywarka BOSCH SGV59A03 całkowita blokada sterowania. Palą się wszystkie ikony na wyświetlaczu (braku soli i braku nabłyszczacza) oraz wszystkie segmenty pokazujące czas pracy. Nie działa blokada zatrzymująca zmywarkę po otwarciu drzwi. Po otwarciu drzwi dalej słychać pracę pompy usuwającej wodę. Nie działa reset. Naciskam klawisze reset - bez reakcji. Zmywarka skończyła zmywanie prawidłowo i takie objawy pojawiły się po włączeniu nowego zmywania. Zmywarka jest czysta, czujniki z lewej strony działają prawidłowo. Nie ma wody na spodzie - nie ma wycieków. Czy oznacza to uszkodzenie sterownika? Czy ktoś naprawia takie sterowniki czy trzeba wymienić na nowy?

3 5
  • #2 22 Mar 2008 11:54
    krzych1-b
    Poziom 21  

Witam . Miałem podobny problem z Aristonem Sprawdź czujnik od soli i przewody .U mnie był zawieszony i miałem przerwę w obwodzie .Pozdro

0
  • #3 24 Mar 2008 13:49
    pubmarcopolo
    Poziom 10  

Witaj to jest uszkodzona elektronika bardzo duzo takich przypadkow mialem musisz wzmienic na nowa lub naprawic naj czesciej idzie uklad wzkonawczy UL,jak sobie nie poradzisz to posiadam takie elektroniki przeslij mi najlepiej foto tej elektroniki.

0
  • #4 26 Mar 2008 08:04
    ziguagd
    Poziom 2  

To jest sterownik o symbolu 488200 lub jego odpowiednik 493318. Masz takie nowe czy naprawione?

0
  • #5 26 Mar 2008 08:29
    zayzayer
    Specjalista AGD

Na sterowniku nie ma uszkodzonego triaka SMD włączającego silniczek urządzenia od naprzemiennego mycia?

1
  • #6 28 Mar 2008 14:43
    ziguagd
    Poziom 2  

Witam,

Na sterowniku jest uszkodzony triak Z3M Y212 prawdopodobnie sterujący AquaStopem. Jeżeli tak to AquaStop będzie też do wymiany. Spróbuję naprawić sterownik jeżeli dostanę gdzieś triak.

0