logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Tweetery do 100 zł z dobrą jakością dźwięku do Phonocar Y-Line i Pioneer DEH-2000MP

robert6723 25 Mar 2008 22:01 3528 16
REKLAMA
  • #1 4954296
    robert6723
    Poziom 11  
    Posty: 73
    Ocena: 2
    Kupiłem phonocary y-line (165), pioneera deh-2000mp Szukam tweeterów.
    Na początku myślałem o hertzach ale mają podobno odtry dźwięk.
    Sony XS-H03 też są słabe.
    Jakie mi radzicie. Cena za komplet do 100, najlepiej ze zwrotnicami

    Zmieniłem tytuł wiadomości, post był raportowany. Ozdobniki , jeden pytajnik by w zupełności wystarczył . Sylwek
  • REKLAMA
  • #2 4954384
    powalla
    Moderator CarAudio
    Posty: 11277
    Pomógł: 847
    Ocena: 737
    Phonocary + tweetery za 100zł + jakieś zwrotki ........nie lepiej było kupić Helixa DB ?
  • #3 4954440
    Jakub365
    Poziom 20  
    Posty: 542
    Pomógł: 3
    Ocena: 20
    sinuslive neo 25:) mam i graja calkiem milo:)
  • #4 4954489
    domino987
    Poziom 22  
    Posty: 544
    Pomógł: 17
    Ocena: 41
    Do tych wooferów spokojnie wystarczą np takie:

    Z resztą niektórzy sprzedający Phonocary na allegro dodaja je w zestawie.
    Jakbys chciał poprawić dźwięk zastosuj dobry kondensator.

    post był raportowany link do allegro. Sylwek
  • #5 4954874
    łowieca
    Poziom 30  
    Posty: 1207
    Pomógł: 127
    Ocena: 39
    NEO25s też moge polecić mam i jak dla mnie gra ładnie w zestawie zwrotnica 12dB/oct :)

    Philips - gra i to jego plus, jakościowo wysiada przy choćby Sinuslive NEO13 czy droższym o ok 15 zł Tonsilu (modelu nie pamiętam DT 16 ??)

    Można by wyszukać jakieś fajne używki za niewielką kase.
  • REKLAMA
  • #6 4955497
    robert6723
    Poziom 11  
    Posty: 73
    Ocena: 2
    A te helixy są dużo lepsze od phonocarów? Nie wiem czy teraz dobrze kupiłem.
    post był raportowany to nie allegro bis . Sylwek
  • REKLAMA
  • #8 4958876
    robert6723
    Poziom 11  
    Posty: 73
    Ocena: 2
    Tonsile może i OK, ale w sinuslive są zwrotki. A włąśnie, może ktoś mi coś o nich powiedzieć? Mogą być takie, są wporządku?

    Dodano po 8 [minuty]:
    Peying


    czy
    Sinuslive 25s ze zwrotnicami
    post był raportowany link do allegro. Sylwek
  • #9 4958964
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    Sinuslivy strasznie dają po uszach.
  • REKLAMA
  • #11 4961978
    robert6723
    Poziom 11  
    Posty: 73
    Ocena: 2
    O co chodzi z tym kondensatorem? Jak założe to nie potrzeba zwrotnic?
  • #13 4962111
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3068
    Pomógł: 204
    Ocena: 88
    Dokładnie tak ... kondensator jest sam w sobie zwrotnicą 1 rzędu o nachyleniu 6dB/okt czyli o małym nachyleniu... mówiąc językiem prostszym "odcina" pasmo poniżej pewnego zadanego przez jego pojemność. W wykonaniu amatorskim ( z którym zapewne mamy do czynienia sadząc po pytaniach) wystarczy ,ze wstawisz kondensator o pojemności 4,7µF ( nie 4,5 i nie 5) 4,7 wynika z tzw. szeregu czyli wielokrotności cyfr 4,7 . Dając taki kondensator w szereg z wysokotonowcem polepszasz znacznie jego parametry pracy i w jakichś 80% zabezpieczasz go przed uszkodzeniem.
    Poczytaj sobie to :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic536393.html
    zanim zaczniesz zadawac kolejne pytania tam jest wszystko .
    Pozdrawiam
  • #14 4962740
    robert6723
    Poziom 11  
    Posty: 73
    Ocena: 2
    A mi gościu napisał tak "Co do przerabiania kondensatora, to nie widzę takiej potrzeby, zwłaszcza, że sam kondensaotr chroni tylko przed nadmierną mocą, więc zmiana na mocniejszy czy słabszy nic nie wniesie, nie zmieni dźwięku.".

    A co do kondensatora to kupił bym te philipsy, ale nie bedą mi pasowały do mondeo, bo nie mam miejsca seryjnego. Będę montował na tapicerce przy słupkach, więc chyba odpadają.

    Co lepiej wziąć sinusy 25s ze zwrotką na tweeter czy jakieś za 40, 50 zł i zwrotki dwudrożne do tego?
  • #15 4962986
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    Poszukaj jakiś adapterów na lusterka :) widziałem takowe kiedyś na allegro:)
  • #16 4963087
    robert6723
    Poziom 11  
    Posty: 73
    Ocena: 2
    Ale i tak niezbyt by wyglądały te philipsy. Może jest na nie jakaś osłonka?

    A napiszcie odp. do popszedniego postu:

    Co lepiej wziąć sinusy 25s ze zwrotką na tweeter czy jakieś za 40, 50 zł i zwrotki dwudrożne do tego?
  • #17 4964206
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 3989
    Pomógł: 186
    Ocena: 249
    te sinusy nie są złe

Podsumowanie tematu

✨ Poszukując tweetery do zestawu Phonocar Y-Line (165) i Pioneer DEH-2000MP w budżecie do 100 zł, dyskutowano o jakości i kompatybilności różnych modeli. Wskazano, że Helix DB mógłby być lepszą opcją, jednak Sinuslive NEO25 i NEO25s z wbudowanymi zwrotnicami 12dB/oct są polecane jako dobre i przystępne cenowo. Philipsy mają przyjemne brzmienie, ale ustępują jakościowo Sinuslive NEO13 i Tonsil DT-16x (dokładny model nieznany). Tonsil DT-2508 za około 45 zł to również godna uwagi alternatywa. Kondensatory MKT (np. 4,7 µF/50V) mogą pełnić funkcję zwrotnicy pierwszego rzędu (6dB/oct), chroniąc tweeter i poprawiając parametry pracy bez konieczności stosowania pełnych zwrotnic. Dyskutowano także o ograniczeniach montażowych Philipsów w Fordzie Mondeo oraz o estetyce i dostępności osłonek. Wybór między gotowymi tweetery ze zwrotnicami (np. Sinuslive 25s) a tańszymi modelami z osobnymi zwrotnicami dwudrożnymi zależy od preferencji użytkownika i warunków montażu.
REKLAMA