Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu-Siemens E7010 - nie startuje, nie wyświetla-płyta?

09 Kwi 2008 08:40 1358 2
  • Poziom 18  
    Witam, dostałem do naprawy laptopa FujitsuSiemensa E7010, matryca 14,1, grafika bodajrze ATi Radeon 32MB.
    Objawy: komputer po załączeniu nic nie wyświetla, słychać tylko pracujący wiatrak, który się nie zatrzymuje i hdd,
    matryca jakby na chwilkę delikatnie mrygnie podczas załączania, a potem czarna.
    Rozebrałem całego, wyczyściłem, złożyłem i dalej to samo, czasem po kilkudziesięciu próbach załączenia laptop potrafi wystartować i normalnie pracować, ale nie ma na to reguły, nawet jak podepnę pod zewnętrzny monitor to samo.
    Poczytałem i podobno seria E7010 miała wadliwe grafiki - i tu pytanie które BGA - to dokładnie wadliwe BGA?
    Ponieważ dysponuję sporym podgrzewaczem kwarcowym i hotem chcę się pobawić, ponieważ uważam, że to może być wina zimnego lutu gdzieś na płycie, ale nie znam dokładnego powodu powstania usterki, z góry dzieki za podpowiedzi
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    hmm niestety wygrzałem całą płytę i moje podejrzenia były chyba w błędzie, zaczynam się także zastanawiać czy to co wszyscy pisali, że to wina BGA od grafiki to prawda - ponieważ jest to ciężko sprawdzić, ale jako ściema, że coś nie działa jest dobrym tłumaczeniem...
  • Poziom 11  
    Chipset od grafiki masz po lewej stronie płyty głównej. Niestety trzeba go przysmażyć ale w większości wypadków daje to pozytywny rezultat.