Witam, dostałem do naprawy laptopa FujitsuSiemensa E7010, matryca 14,1, grafika bodajrze ATi Radeon 32MB.
Objawy: komputer po załączeniu nic nie wyświetla, słychać tylko pracujący wiatrak, który się nie zatrzymuje i hdd,
matryca jakby na chwilkę delikatnie mrygnie podczas załączania, a potem czarna.
Rozebrałem całego, wyczyściłem, złożyłem i dalej to samo, czasem po kilkudziesięciu próbach załączenia laptop potrafi wystartować i normalnie pracować, ale nie ma na to reguły, nawet jak podepnę pod zewnętrzny monitor to samo.
Poczytałem i podobno seria E7010 miała wadliwe grafiki - i tu pytanie które BGA - to dokładnie wadliwe BGA?
Ponieważ dysponuję sporym podgrzewaczem kwarcowym i hotem chcę się pobawić, ponieważ uważam, że to może być wina zimnego lutu gdzieś na płycie, ale nie znam dokładnego powodu powstania usterki, z góry dzieki za podpowiedzi
Objawy: komputer po załączeniu nic nie wyświetla, słychać tylko pracujący wiatrak, który się nie zatrzymuje i hdd,
matryca jakby na chwilkę delikatnie mrygnie podczas załączania, a potem czarna.
Rozebrałem całego, wyczyściłem, złożyłem i dalej to samo, czasem po kilkudziesięciu próbach załączenia laptop potrafi wystartować i normalnie pracować, ale nie ma na to reguły, nawet jak podepnę pod zewnętrzny monitor to samo.
Poczytałem i podobno seria E7010 miała wadliwe grafiki - i tu pytanie które BGA - to dokładnie wadliwe BGA?
Ponieważ dysponuję sporym podgrzewaczem kwarcowym i hotem chcę się pobawić, ponieważ uważam, że to może być wina zimnego lutu gdzieś na płycie, ale nie znam dokładnego powodu powstania usterki, z góry dzieki za podpowiedzi