Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AL 700+STAG 2E 4/1+DAEWOO NEXIA

swiezak77 07 Jul 2008 21:06 1820 3
    swiezak77
    Level 2  
    Witam!
    Problem dotyczy tego że chciałbym wyregulować instalację w aucie ojca nexia 1.5 16V i jest problem z komunikacją interfejsu z sterownikiem po przełączeniu na gaz, objawia się tym że na benzynie wskazuje jak sonda "skacze", nawet TPS wskazuje przy ""depnięciu"", natomiast jak przełączy się na gaz, wszystko znika tak jakby zerwało połączenie. Co do interfejsu to działa dobrze bo u mnie na Stelli NORD reguluje i jest ok - komunikacja jak i zapamiętywanie danych wprowadzonych. Program jaki obsługuje przy sterowaniu (nexii) to A-Mon 1.6. Nie wiem może coś nie tak robię, próbowałem też na wersji 1.5 i to było to samo. Odwiedziny u gazownika są częste jak i inkasowanie za "regulacje", a i tak pojawia się problem z check'iem i z błędu kompa wynika że za bogata mieszanka a w komputerze (laptopie) A-Mon pokazuje ubogą?? Ciekawe... Proszę o podpowiedzi co robić
    swiezak77
    Level 2  
    tzn.. jak rozumiem, to mam sprawdzić napięcie na sondzie po przełączeniu na gaz i na emulacji. Właśnie ojciec mówił mi że jak mu świecił check - bogata mieszanka, u w laptopie była uboga to gazownik mu przestawił na potencjometrze w STAG'u od emulacji chyba wtrysków i zniknęła kontrolka check.