Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASTRA G nie działa klakson

28 Sie 2008 14:56 11240 5
  • Poziom 16  
    Witam
    mam problem - przestał mi dzialac klakson- po podpieciu bezposrednio pod akumulator działa - slychac tez tykanie przekaznika i zaroweczka podpieta pod kostke przy klaksonach swieci( nie wiem czy jest wystarczający prąd- wyczytalem w jednym z postów ze moze to byc tasma przy kieroewnicy - jak sie do niej dostac aby nic nie popsuc ( mam poduszki) A moze szukac gdzies indziej???
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator Samochody
    Jak działa przekaźnik to taśma jest dobra i nic tam nie grzeb, sprawdź masę na wtyczce klaksonu
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    ixs napisał:
    Witam
    mam problem - przestał mi dzialac klakson- po podpieciu bezposrednio pod akumulator działa - slychac tez tykanie przekaznika i zaroweczka podpieta pod kostke przy klaksonach swieci( nie wiem czy jest wystarczający prąd- wyczytalem w jednym z postów ze moze to byc tasma przy kieroewnicy - jak sie do niej dostac aby nic nie popsuc ( mam poduszki) A moze szukac gdzies indziej???

zrób sobie tzw. testową lampę, a mianowicie obudowa, żarówka 12 volt do tego 2 przewody jeden plus, drugi minus. Przewody przymocuj na stałe do obudowy, włóż żarówkę. Jeśli już sobie zrobisz testową lampę wówczas przewody podłącz odpowiednio pod końcówki przewodów idących do klaksonu jeśli lampka zadziała (a nie powinna z tego co piszesz) wówczas do wymiany będziesz miał sam titek. Jeśli to nie zadziała to podłącz pod titek przewód plusowy, a minusowy tzw. masę podłącz pod inną masę i zobacz czy zaświeci jeśli tak to w tym momencie problemem jest masa. Jeśli nie zamień przewody tzn podłącz minus pod titek plus pod inne zasilanie. Jeśli nie zaświeci wadą jest zasilanie i tu trzeba będzie sie doszukiwać problemu. Wówczas możesz gdzieś wyżej gdzie jest możliwość wpięcia się w przewód sprawdzać czy zasilanie jest dostarczane. W ten sposób będziesz sobie zmniejszał obwód do sprawdzenia, a co za tym idzie mniejszy koszt i szybszy czas usunięcia usterki bez konieczności wysilania mózgu

PS. zapomniałem dodać pamiętaj o tym, żeby za każdą próbą naciskać na klakson
  • Poziom 16  
    Dzieki zrobie tak jak piszecie , próbowałem cos podobnego, tylko zamiast żarówki wpinałem śrubokret z próbnikiem, tylko że on jakoś niewyraźnie świeci i ciężko było określic czy właściwy prąd płynie
  • Poziom 16  
    Zrobiłem test z żarowką - we wtyczce idącej do klaksonu jest tylko masa - na obydwu kablach- po podłączeniu pod zasilanie świeci żarówka- przy naciśnięciu klaksonu w pewnym momencie zaczoł działac sygnał -ale tylko na chwilę (żarówka świeciła wtedy niezależnie od sygnału) Wygląda na to że problem jest w zasilaniu- prbowałem znależć coś wiecej, ale wiązki przewodów idą w izolacji i ciężko jes do czegś sie doostac - strasznie ciasno miedzy silnikiem a karoseria - silnik 2.0 Diesel- może ktoś wie którędy idą przewody do sygnału? (Sygnały są dwa - ale to chyba nie ma nic do rzeczy)
  • Poziom 16  
    Problem rozwiazany u elektryka- okazało sie ze to jednak był przekaźnik - po wymianie wszystko OK
    Temat do zamkniecia