Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 6 - Monitor od navi i dvd samochodowe

patryk6210 18 Lut 2009 22:23 30591 19
  • #1 18 Lut 2009 22:23
    patryk6210
    Poziom 9  

witam, posiadam mazde 6. Denerwuje mnie "dvd" w schowku, stoi sobie jak jakis mebelek i do niczego nie sluzy, no moze do nawigacji lecz nie na terenie Polski, wiec mam takie pytanie- czy mozna by bylo wsadzic tam zamiast tego dvd np. to ?

w manualu dvd z mazdy narysowane sa koncowki i ktory pin za co odpowiada, jak moge to wszystko polaczyc, zebym mogl sobie wreszczie ogladac filmy ?

czy jezeli podepne to tak jak na zdjeciu to zadziala ? wykonanie paint... :P

1 19
  • #2 25 Sie 2009 11:43
    leo37
    Poziom 2  

Niestety nie zadziała. Ja próbowałem podłączyć komputer PC z wyjściem S-VIDEO po rgb i próbowałem podłączyć RGB z wyjścia VGA biorąc synchronizację z oryginalnej NAVI. Uzyskałem obraz podzielony na 4 przy uruchamianiu windowsa XP a po uruchomieniu tylko skośne kolorowe pasy.

0
  • #3 04 Lut 2010 19:29
    janekw
    Poziom 12  

W prosty sposób się pewnie nie da, ale jeśli znajdzie się ktoś ambitny, kto potrafi "rozbić" sygnał composite video, jaki jest dostępny na wyjściu DVD (poprawcie mnie jeśli źle zeznaje) na analogowe sygnały 3 kolorów oraz na (composite synh) - rozumiem, że to złożona synchronizacja H i V (jakaś suma tych sygnałów), to pewnie pooglądasz filmy. Dołączam do tematu, bo sam jestem zainteresowany podłączeniem właśnie takiego DVD do nawigacji VOLVO RTI 6.5".
    Nawigacja mi zbędna, a filmy i TV dzieci pooglądają w czasie jazdy. Załączam rozpiskę od monitora od RTI VOLVO, może ktoś da rady... Też bym pooglądał. Sygnały bardzo podobne do MAZDY. Nie rozumiem po co jest jeszcze sygnał "Video signal" pin 10 skoro są kolory i "Composite synh" - czyli obie synchronizacje w jednym przewodzie na pin 8? Próby z synchronizacją z RTI i kolorami z DVD (z takiego DVD co na separowane) nie robię, bo autor wyżej napisał, że to porażka. Pomożecie? :-)

0
  • #4 04 Lut 2010 21:45
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Jeśli chodzi o nawigację na Polskę do do mazdy to można dostosować stosując inny czytnik. Jeśli chodzi o DVD to potrzebny jest interface.

1
  • #5 08 Lut 2010 19:59
    janekw
    Poziom 12  

Do patryk 6210: w zasadzie to sygnały odpowiedzialne za obraz są takie same jak w navi RTI w volvo, zatem jak mi się uda, to i Tobie się uda :D
    Do leo37: a może by tak oprócz RGB użyć jeszcze złożonego (zsumowanego sygnału synchronizacji?) schematy są w sieci, to się nazywa "composite sync" i wziąć to z wyjścia VGA od pc, tam te sygnały są oba (jeśli to nie mac jak się nie mylę :-) )
    Jutro robię test:
    do sygnałów wejść kolorów 1:1 kolory z VGA od laptopa,
    do composite sync podam sygnał złożonej synchronizacji wg załączonego schematu.

Schemat co prawda jest VGA do Scart, ale kto nie próbuje - ten nie żałuje :(

No i jestem po testach... :-(
    Sygnały kolorów są normalnie tolerowane przez monitorek, więc tędy wiedzie droga.
    Sygnał comopsite sync wg schematu wyżej niestety nie powoduje właściwego wyświetlania obrazu. Obraz jest charakterystycznie rozkreskowany i chyba z przeplotem jak telewizor. Sprawa jest bardziej skomplikowana. Nawigacja do wyświetlania obrazu na kabelku złożonej synchronizacji ma 15.625kHz czyli działa jak telewizja 8-O
    Podłączałem jednocześnie sygnał composite video z domowego DVD do wejścia video monitora. Klapa. Ciemno. Może ta informacja komuś pomoże. Narzędzie Power Strip nie jest w stanie tak ustawić mojej kart graficznej, aby generowała właściwy sygnał wizji...Pozostaje iść drogą jaką, którą chce iść patryk 6210. Ale z czego wyjąć (magnetowid, stary TV kolor) moduł, który rozwali kompozyt TV (to co jest na wyjścu DVD samochodowego) na składowe kolorów i złożonej synchronizacji...

0
  • #6 05 Mar 2010 19:17
    celnikp
    Poziom 10  

Koledzy da się podłączyć dvd lub kamerkę cofania do navigacji.
    Interesuje nas kostka przy samej nawigacji cn705
    Do pinów "m" i "t" podłączamy +12(sam plus) nawigacja sie przełączy na dvd a do pinu "h" podłączamy "+" z wyjścia obrazu dvd (bolec z cinczy RCA) a minus obrazu podłączamy do grubej masy obok kostki. Pamiętajcie że schemat to gniazdo a nie kostka. Jeżeli nie podajecie napięcia na "m" i "t" to trzeba te kable rozdzielić bo nawigacja będzie się przełączać pomiędzy mapą a dvd. Jeżeli chce ktoś podłączyć kamerę cofania to zamiast stałego "+" musi na kostce cn102 przy dvd wpiąć się w pin12 i poprowadzić kabelek do kostki cn705 i podłączyć pod "m" i "t". po tym zabiegu "+" będzie się pojawiać po włączeniu wstecznego biegu i nawigacja sama się przełączy na kamerkę. Pamiętajcie że monitor pracuje w systemie NTSC a nie PAL.

2
  • #7 08 Mar 2010 17:07
    janekw
    Poziom 12  

Ale fajnie, kolega celnikp rozpracował navi od mazdy6, a kto rozpracuje sposób na wejście composite do navi od volvo v70... :cry:

1
  • #9 09 Mar 2010 18:27
    celnikp
    Poziom 10  

janekw napisał:
    Ale fajnie, kolega celnikp rozpracował navi od mazdy6 :

To nie ja rozpracowałem tylko kolega z forum mazdaspeed a posiłkował się jakąś rosyjską stroną.

0
  • #10 20 Cze 2010 21:32
    m_klis
    Poziom 1  

Jeśli dobrze zrozumiałem wszystko co było napisane powyżej, to konwerter video/s-video/vga do RGB ,w samochodzie volvo s80 załatwi sprawę ?

Z góry dzięki za pomoc :)

0
  • #12 10 Lis 2010 16:51
    celnikp
    Poziom 10  

Co masz kolego na myśli pisząc jakiś postęp?
    Według opisu który zamieściłem wyżej mam wyprowadzone wejście cincz gdzie podpinam dvd lub telefon lub kamerkę cofania .
    Głos do systemu w przedliftowej wersji można wpuścić jedynie poprzez urządzenie xcl a w poliftowej jest możliwość zrobienia sobie wyjścia jack.

0
  • #13 31 Gru 2010 15:46
    robi1976
    Poziom 10  

witam
    co to jest "urządzenie xcl"?

0
  • #14 01 Sty 2011 18:19
    celnikp
    Poziom 10  

xcl to XCARLINK można na allegro zobaczyć jak to wygląda.
    Jest to urządzenie które się podłącza do radia a one daj nam możliwość podłączenia usb karty sd oraz ma wejście aux.

2
  • #15 08 Sty 2011 23:53
    robi1976
    Poziom 10  

kolego celnik
    1. jeśli mam przedliftową mazdę to nie podłączę dvd z głosem wg Twojego opisu?
    chyba, że zakupię dodatkowo XCARLINK...
    2. gdy dokupię XCARLINK głos pójdzie przez wejście AUX? dobrze myślę?

3. "mam wyprowadzone wejście cincz gdzie podpinam dvd lub telefon" - w jaki sposób podłączasz pod cinch telefon?

4. "Interesuje nas kostka przy samej nawigacji cn705" to jest nazwa kostki? gdzie ona się znajduje?

5. rozumiem, że czytnik (ten ze schowka) będę mógł zamienić np na:
    Link

sorki za długą listę pytań ale jestem amatorem w tych sprawach ;)

0
  • #16 10 Sty 2011 22:21
    celnikp
    Poziom 10  

Ad1. Według mojego opisu nie podłączysz dźwięku. Otrzymasz tylko możliwość podłączenia obrazu. Rozdzielczość org. nawigacji jest słaba więc podłączanie dvd wydaje się mi słabym pomysłem. Ja wykorzystuję monitor tylko do kamerki cofania.
    Jak chcesz oglądać filmy to wiem że ludzie kupowali nawigacje 7calowe i podmieniali monitory.
    Ad2. Tak
    Ad3. Do telefonu mam kabel tv czyli z końcówkami cincz.
    Ad4 Jak wymontujesz nawigację to zobaczysz tą kostkę. Pamiętaj że schemat i opis to gniazdo a nie wtyczka więc trzeba to sobie obrócić.
    Ad5. Jeżeli masz system nagłośnienia BOSE to demontując org. DVD przestaną ci grać głośniki. Wiem że trzeba zmostkować coś w kostce ale nie pamiętam dokładnie.

0
  • #17 21 Sty 2011 14:07
    robi1976
    Poziom 10  

Oj
    dużo zachodu, żeby zmienić niedziałający gadżet na coś użytecznego.

0
  • #19 13 Sie 2013 19:13
    luksad2200
    Poziom 9  

kolego czy celnik czy ten zestaw z allegro da sie podpiac pod tą nawigacja z mazdy 6 2003r?

3
  • #20 20 Kwi 2018 15:45
    peteypee
    Poziom 6  

Witam. odgrzeje troche. Czy ten ekran z mazdy da się podpiąc na "stole"? Wala mi się cos takiego po garażu a chciałbym wykorzystać to jako podgląd z kamery. Mam cały ekran z modułem . Próbowałem zrobić tak jak opisane do kamery cofania (kamerka podobna samochodowa) ale ekran czarny więc zakładam że brak zasilania.

Ok dałem radę gółwnym powodem problemów był prostownik na którym robiłem próby , jeden przewód raz łaczył raz nie .

0
  Szukaj w 5mln produktów