Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolejny subwoofer Olka

nemo666 18 Kwi 2009 18:49 5144 19
  • Witam. Prace nad moim subwooferze zaczęły się dziś rano ok. 09.00 a skończyły się godzinę temu! Na razie w nim siedzi no name ale już zamówiłem STX 32-450-4SC. Odsłuch mile mnie zaskoczył mimo tego szajsowego głośnika, ale w przyszłym tygodniu pojawi się STX :D Płyty z mebli, terminal, bass reflex 8 cm (przedłużyłem do 20 cm), kabel i głośnik miałem na stanie :) Bas jest konkretny i bardzo niziutko schodzi. Objętość 60L. Reszta fotek jak będzie skończony. A co najlepsze płyty ciąłem szlifierką kątową i się zdziwiłem że tak równo wyszło. Całość uszczelniona silikonem, głośnik oraz bass reflex. Tylna ścianka wygłuszona watą około 1 cm. Proszę o komentarze ;)
    Kolejny subwoofer Olka Kolejny subwoofer Olka Kolejny subwoofer Olka Kolejny subwoofer Olka

Fajne! Ranking DIY
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    O autorze
    nemo666
    Poziom 21  
    Specjalizuje się w: audio, motoryzacja, unitra, tonsil
    nemo666 napisał 519 postów o ocenie 26, pomógł 3 razy. Mieszka w mieście Tarnowskie Góry. Jest z nami od 2008 roku.
    Kucek93
    Poziom 10  
    Konstrukcja udana jak na tak krótki okres czasu... :) Jak jeszcze wrażenia odsłuchowe zadowalające... Jeszcze jakimś fornirem okleić i będzie GIT!
    Parametry skrzyni liczyłeś w jakimś programie, czy "na oko"?

Konstrukcja udana, Gratuluje organizacji!.

Pozdrawiam Adrian!
    nemo666
    Poziom 21  
    przecież dałem to w dział początkujący/niedokończone. wszystko okleję i będzie stx i wtedy będzie ok!
    a skrzyni nie liczyłem bo to tego szajsu nie ma parametrów, ale ten stx który chcę kupić, jest dedykowany dla 60L ; czytałem kilka postów na temat subwoofera o takiej objętości.
    lord_blaha
    Poziom 33  
    Widać w pracach Kolegi duży postęp- tunel jednak dałbym trochę większy, tak z 10cm średnicy i trochę przedłużył. Jak Kolega tnie ten głośnik (i czym?), no i czym będzie napędzany jak już będzie STX?
    Teraz tylko poszpachlować, zeszlifować i oklejać...
    nemo666
    Poziom 21  
    nie rozumiem :
    Cytat:
    jak Kolega tnie ten głośnik.
    A sub będzie napędzany wzmacniaczem kenwood ka-1010 ok. 90 wat rms na kanał, i to będzie wystarczające dla mnie. a w niedalekiej przyszłości planuję zakupić osobny wzmacniacz i zrobić subwoofer aktywny.
    lord_blaha
    Poziom 33  
    Chodziło mi o jakąś zwrotnicę/ filtr ew. crossover i wartość odcięcia.
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  
    Zrób z nim coś z wierzchu, oklei pomaluj to może będzie jakoś wyglądać, i nie zapomnij przed tym wyszlifować i zaszpachlować !! Pod okleiną widać każdą nierówność niestety. A co do czasu to nie ma się co "podniecać" kilka dni temu sklepałem moje następne DIY - piec gitarowy w 2h łącznie ze szpachlowaniem, chociaż za wiele tego nie było trzeba
    nemo666
    Poziom 21  
    na razie nie ma tam żadnego filtra ale będzie.
    lord_blaha
    Poziom 33  
    nemo666 napisał:
    na razie nie ma tam żadnego filtra ale będzie.

Zrobiłeś sobie subwoofer i puszczasz go pełnym pasmem? No to coś tu jest nie tak....
    nemo666
    Poziom 21  
    bo robiłem go przez weekend a w weekend sklep elektroniczny u mnie jest zamknięty.

mam dylemat czym okleić subwoofer. okleina czy fornir?
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  
    Fornir jest ładniejszy, ale dużo trudniej go zalożyć, i oczywiście jest droższy
    nemo666
    Poziom 21  
    a lepiej kupić Alpharda LW800, Alpharda LW1200 czy jakiegoś STXa?
    piotrdx626
    Poziom 28  
    Skoro kupiłeś już STX to czemu pytasz?
    nemo666
    Poziom 21  
    nie no, dopiero mam zamiar kupić, już w sumie gościu dla mnie odłożył, no ale mogą być też inne lepsze. a więc lepszy alphard czy stx?
    lord_blaha
    Poziom 33  
    STX.
    Trochę to dla mnie niezrozumiałe- zrobiłeś skrzynie pod STXa a teraz kombinujesz z połowę mniejszym głośnikiem o niepewnych parametrach...
    Do LW 800 skrzynia miałaby sporo mniej, ma też dużo mniejszą średnicę....
    nemo666
    Poziom 21  
    dziś zakończyła się faza szpachlowania skrzyni a oto efekty :
    Kolejny subwoofer Olka
    Kolejny subwoofer Olka
    Kolejny subwoofer Olka
    Kolejny subwoofer Olka
    Kolejny subwoofer Olka
    Kolejny subwoofer Olka

Dodano po 2 [godziny]:

proszę o oceny ;)
    nemo666
    Poziom 21  
    są jeszcze jakieś inne głośniki które pasują do 60L?
    tomszak
    Poziom 12  
    Kolego puknij się w głowe "Na razie w nim siedzi no name ale już zamówiłem STX 32-450-4SC." mówisz, że zamówiłeś a teraz pytasz o alpharda... ogólnie nie jest to dobra firma lecz ma kilka udanych modeli lecz nie w tym przedziale cenowym... najlepszym wyborem będzie ten stx :) sam robie suba na 32-300-8SC zobaczymy jak to wyjdzie.
    nemo666
    Poziom 21  
    dziś okleiłem subwoofer. teraz tylko czekać na STXa :D
    Kolejny subwoofer Olka

Dodano po 49 [minuty]:

proszę o zainteresowanie i ocenki za oklejenie ;)

Dodano po 2 [godziny] 9 [minuty]:

jak położyć okleinę by nie było widać łączeń?
    darkus12
    Poziom 18  
    Witam. najlepiej ocheblowac czolo fonieru, i proste kawałki posklejac taka tasma z klejem co sie go moczy, przynajmniej ja tak robie, potem smarujesz klejem i nakładasz posklejany w jedna całosc fonier na to co chcesz okleic.ew szparku mozesz zaszpachlowac, najlepiej urzyc do tego jakiegos kitu, co zawiera duzo pyłu z drzewa i mało klejów, wtedy nawet przy bejcowaniu nie widac połaczen gdzie jest kit bo przewaznie bejca kleju nie chyta :) Pozdrawiam DARKUS