Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Uruchomieniem Renault megane 1,4 8V Energy

11 Gru 2009 17:02 4709 27
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam poważny problem z odpaleniem mojego Samochodu Renault megane 1,4 8V Energy.Stałem w korku i silnik zgasł na jałowym biegu i już nie odpalił pomimo wielu prób.Sprawdziłem czujnik położenia wału rezystancja jak z instrukcji iskra jest na wszystkich świecach położenie paska rozrządu prawidłowe przełącznik gaz benzyna wydaje mi się że sprawny bo przełącza.Wlewałem trochę paliwa bezpośrednio do wtrysku bo myślałem że to pompa paliwa lecz też bez odzewu.Już brak mi pomysłu co się mogło stać(silnik miał wymienione pierścienie i głowica była po regeneracji 2 miesiące temu)Proszę o pomoc i wyrozumiałość bo jestem tu nowicjuszem.
    Proszę poprawić temat na zgodny z regulaminem![mod="Pawel wawa"]
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 28  
    Sprawdż ciśnienie na garkach.
  • e-miernikie-mierniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wysterowanie wtrysku jest? Ciśnienie na wtrysku jest?
  • Poziom 10  
    Silnik jest po regeneracji wiec z ciśnieniem tez raczej wszystko porządku powinno być lecz nie omieszkam tego również sprawdzić

Dodano po 8 [minuty]:

wlewałem paliwo bezpośrednio i na cylindry i do wtrysku bez odzewu.
    Wydech nie zatkany?
  • Poziom 10  
    odkręcałem kolektor wydechowy żeby sprawdzić czy odezwie się lecz to też nie poskutkowało
    Jeśli iskra jest w odpowiednim momencie, paliwo dostaje, ale nie wlane, psiknij samostartem lub plakiem, wydech drożny, rozrząd ok, to albo nie ma cisnienia sprężania, albo...gdzieś popełniłeś błąd w ocenie.
  • Poziom 10  
    szukam porady bo nie chce ciągnąc samochodu na serwis gdzie mnie skasują za podłączenie do komputera a i tak może okazać się ze to nic mu nie da.Naprawdę brakuje mi już pomysłów została już tylko sonda lamda do sprawdzenia i komputer
  • Poziom 28  
    Ciśnienie sprężania sprawdziłeś w końcu czy nie ???????
  • Poziom 28  
    Witam sprawdz czujnik temperatury plynu chlodzacego
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Zaprowadziłem samochód na komputer mechanik mówi ze komputer wykazał czujnik położenia wału dziwna sprawa bo wczoraj mierzyłem rezystancje miernikiem i było ok(wymieniałem termostat jakiś czas temu i płyn sączył się powoli mogło zalać czujnik istnieje takie prawdopodobieństwo) jeśli to nie czujnik to coś z immobilizerem tak powiedział mechanik.Chodź byłem pewien do dziś ze mój samochód nie był w coś takiego wyposażony.
  • Poziom 33  
    99 % populacji megane ma immobilajzer ( chyba :D ) . Jeśli silnik sam zgasł to nie jest to wina imo ( dział tylko w momencie rozruchu). Bardziej stawiam na kabelki - możę od gazu :?:
  • Poziom 10  
    Witam
    Miałem podobny problem, nie mogłem go rozgryźć przez długi czas.
    Okazało się, że był zabrudzony czujnik położenia wału korbowego i przewód nie kontaktował.
    Dodam jeszcze, że byłem na komputerze i zresetowałem błędy i do dzisiaj mam spokój.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Czujnik wału potrafi oblepić się opiłkami z tarczy sprzęgła .Jeśli swiece suche to jaka jest iskra i JAK DŁUGO ????? (uwalone immo , woda w odbiorniku pod anteną radiową )Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    A nity z tarczy sprzęgłowej ??? Oblepiony czujnik na max .Miałem 2 przypadki (megane i citroen Xsantia)Pozdro.
  • Poziom 18  
    Dalej nie wiemy co z iskrą to co mamy polemizować .(a nity też są stalowe i sama przekładka pomiędzy tarczami też) pozdro.
  • Poziom 18  
    Miałem ma myśli blachę pomiędzy tarczami ciernymi sprzęgła.
  • Poziom 18  
    Tak . XANTIA 1,8 1998 odpalana na holu , pękła tarcza sprzęgła i po zapaleniu (10min) narobiła problemów.

Dodano po 1 [minuty]:

Pękło 2x3 cm. tarczy po obwodzie.
  • Poziom 30  
    Sprwadź bezwładnościowy przy lewej podłużnicy.
  • Poziom 10  
    Iskra jest normalna, przycisk bezwładnościowy też sprawdziłem.Teraz czekam aż mechanik wymieni czujnik mam nadzieje że to on narobił tyle bigosu:)
  • Poziom 42  
    Taaa czujnik, a komp info o iskrze z wydechu bierze, tak? Powiedziane zostało żebyś samostartem go spróbował odpalić i zmierzył ciśnienie na garach. Poza tym stroboskop i ocena punktu wystąpienia iskry też sporo powiedzieć może.
  • Poziom 10  
    Wymiana czujnika nie pomogła okazało sie że przyczyną była wypalona kopułka i palec.