Witam
Mam problem z instalacją gazową w Puncie II 1,2 V8 (2001) "instalacja gazowa II generacji". W mroźne dni praktycznie nie da się jeździć na gazie. Problem wygląda następująco. Praktycznie zawsze przy dojeżdżaniu do skrzyżowania (naciśnięciu pedału sprzęgła) samochód gaśnie. Jeżeli dopisze szczęście i tak się nie stanie to silnik pracuje nie równo i jest wrażenie jakby już za chwilę miał gasnąć. nie ma znaczenia czy silnik jest rozgrzany czy nie do tej sytuacji dochodzi w każdych okolicznościach. W lecie raczej nie było z tym aż takich problemów (kilka razy się zdarzyło) ale również można było zaobserwować jak silnik nierówno schodził z obrotów. Jakiś czas temu wymieniłem świece, przewody, filtr (gazu) itp. problem nadal jest.
Podczas jazdy na paliwie nie ma kompletnie żadnych problemów (poprostu nie ten samochód), aaa bym zapomniał. gdy silnik pracuje na paliwie po dodaniu gazu i spuszczeniu ładnie schodzi z obrotów przy wartości 1200 kompletnie je wytraca i stabilizuje do ok 1000 obrotów /min
Gdy silnik pracuje na gazie i przeprowadzamy takie same doświadczenie silnik schodzi równo ale do wartości ok 500 - 700 i stabilizuje do ok 900 obrotów/min.czyli zupełnie na odwrót niż jest to z paliwem.
Czekam na wasze odpowiedzi
Mam problem z instalacją gazową w Puncie II 1,2 V8 (2001) "instalacja gazowa II generacji". W mroźne dni praktycznie nie da się jeździć na gazie. Problem wygląda następująco. Praktycznie zawsze przy dojeżdżaniu do skrzyżowania (naciśnięciu pedału sprzęgła) samochód gaśnie. Jeżeli dopisze szczęście i tak się nie stanie to silnik pracuje nie równo i jest wrażenie jakby już za chwilę miał gasnąć. nie ma znaczenia czy silnik jest rozgrzany czy nie do tej sytuacji dochodzi w każdych okolicznościach. W lecie raczej nie było z tym aż takich problemów (kilka razy się zdarzyło) ale również można było zaobserwować jak silnik nierówno schodził z obrotów. Jakiś czas temu wymieniłem świece, przewody, filtr (gazu) itp. problem nadal jest.
Podczas jazdy na paliwie nie ma kompletnie żadnych problemów (poprostu nie ten samochód), aaa bym zapomniał. gdy silnik pracuje na paliwie po dodaniu gazu i spuszczeniu ładnie schodzi z obrotów przy wartości 1200 kompletnie je wytraca i stabilizuje do ok 1000 obrotów /min
Gdy silnik pracuje na gazie i przeprowadzamy takie same doświadczenie silnik schodzi równo ale do wartości ok 500 - 700 i stabilizuje do ok 900 obrotów/min.czyli zupełnie na odwrót niż jest to z paliwem.
Czekam na wasze odpowiedzi