Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kursor sam się przesuwa, mysz sama klika.

19 Lip 2004 22:47 6718 18
  • Poziom 10  
    ostatnio myszka mi cos wariuje, np same wlaczaja sie menu na pulpicie albo kursor nagle przsuwa sie do krawedzi ekranu i nie da sie go ruszyc. czasem jak gram w q3 to nagle zaczynam strzelac bez przyczyny. kupilem nowa mysz (logitech optyczna) i problem jest nadal i co dziwne jak wylacze kompa to myszka nadal swieci. ktos moze wie o co chodzi?
  • Poziom 22  
    1. masz internet?? Jeśli tak to możesz mieć trojana.
    2. port może ci siadać.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    czy to ze mysz swieci nawet po wylaczeniu kompa jest objawem "siadania" portu?
  • Poziom 20  
    Spokojnie, jak myszka swieci po wylaczeniu to nic dziwnego, pewnie masz ja podpieta pod PS/2. Spruboj podpiac Logitech'a pod USB jak masz możliwość i daj znać czy dalej jest ten problem. Poszukaj tu na elektrodzie podobne problemy już były. Osobiscie stawiam na trojana.
  • Poziom 22  
    Niektóre płyty podają napięcie do portu.Napewno AS Rocki bo sam miałem kiedyś taki objaw i wszystko było OK.Raczej to bieganie myszki jest efektem działań wirusa.Odpal np Scaner ON-Line z www.mks.com.pl i bedziesz miał pewność czy coś ci pełza.
    Jeżeli instalowałeś ostatnio jakiś program z crackiem to możliwe że ktoś dopisał ścieżkę w kluczu zawierajacą wpis który to powoduje(kumpel zrobił mi taki kawał a dodatkowo ukrył mi wszystkie dyski w "Moim komputerze") Sprawdż w menu START w AUTOSTARCIE czy przypadkiem coś podejrzanego tam nie siedzi -jeśli tak to poszukaj na dysku systemowuym pliku o tej samej nazwie i go wywal(najlepiej z awaryjnego) Skoro wymieniłes myszkę to ona sama odpada a padnięcie portu żadko się objawia takimi wybrykami.
  • Poziom 22  
    propo tego portu - bratu mojemu siadł podobnie :).
    Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    hmmm podanie zasilanie na port myszy czy klawiatury jest normalne - uyzwane np do wlaczania kompa z klawiatury czy myszy. Czasem mozna to wylaczyc zworka na plycie lub w biosie.
  • Poziom 22  
    pipciu
    Powiedz jaki masz system operacyjny to może ci podpowiem ,gdzie i czego szukać aby się pozbyć problemu.
  • Poziom 28  
    Podociskaj karty rozszerzeń. Szczególnie dźwiękową, bo od niej czasami wariuje, i kursor hasa w róg ekranu :).
  • Poziom 16  
    trojan niekoniecznie moze byc cos z plyta glowna lub jakies sterowniki sa zle :)
  • Poziom 17  
    obadaj te porty i nie słuchaj durnot w stylu "dociśnij kartę dźwiękową" jak ci kursor ucieka w prawo albo odwróć dysk jak kursor ucieka w lewo
    zobacz czy nie masz kabelka od myszy przełamanego
    a żeby sprawdzić na 100% czy to nie system wariuje zrób se dyskietkę startową DOS+sterownik myszy +stary NC i wszystko będzie jasne
    jak bęzie szalała (mysza) to coś ze sprzętem nie tak a jak nie to system ochu....
  • Poziom 10  
    mialem dzis mozliwosc kupienia wymiany swojego dysku na zupelnie nowusienki prosto z hurtowni. oczywiscie wiazalo sie ze stawianiem systemu od nowa. postawilem system (win xp) i problem nadal jest. podsumowujac: nowa mysz, nowy dysk, nowy system... problem nie zniknal...
  • Poziom 22  
    Pozostaje ci dokładnie obejżeć mocowanie i punkty lutownicze wyprowadzeń gniazdka portu myszy oraz ścieżki biegnące od niego -może to być tylko jakas przerwa w obwodzie.Pamietam jak kiedyś przetarł mi się kabel myszki (przerwa tylko jednego przewodu)to objawy były podobne.W twoim przypadku mysz odpada więc możliwy jest brak przejścia jakiegos styku gniazda.badż zimny lut jakiegoś kondziora lub rezystora.Dobra lupa i mocne światło powinny ci pomóc.
  • Poziom 12  
    Wtam !!! Ja rowniez uwazam ze poprostu pada Ci port PS2 mialem to samo :) poprostu kupilem muysz na USB i sprawa zalatwiona !! :)
  • Poziom 22  
    pipciu -Jeżeli nie zlokalizujesz takowej przyczyny to pozostaje ci zakup adoptora PS2 na COM zawsze to taniej, bo szkoda tej twojej nowej optycznej mychy no chyba ,że ci wymienią na taką samą pod usb.
  • Poziom 10  
    nic nie bede szukal tylko zaniose plyte do sklepu bo mam na gwarancji (chyba taka usterka podlega gwarancji??)
  • Poziom 20  
    Jezeli wpinajac mysz nie wylamales gniazda to podlega.
  • Poziom 22  
    Jeżeli tak to pewnie.Ja tam od razu bym gadał ,żeby zamienili na jakiś nowszy model z małą dopłatą nawet ,bo bywa że trzeba trochę poczekać na naprawę a tak masz drugą.Co innego jak dadzą jakąś zastępczą albo taką samą .Powinieneś reklamować bo usterka raczej została dobrze zlokalizowana a dalsza ingerencja mogłaby spowodować utratę gwarancji.
  • Poziom 10  
    biegne do sklepu i dzieki za pomoc wszystkim