Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Stereo TDA7294

tomson55 02 Kwi 2010 20:55 6494 4
  • Witam.

Chciałbym zaprezentować Wzmacniacz stereo na 2 układach scalonych TDA7294.
    Jest to mój pierwszy wzmacniacz wykonany samodzielnie tak samo jak obudowa(aluminiowa).
    Cały wzmacniacz jest robiony od "podstaw". Budowa wzmacniacza zaczęła od jednej kości, ponieważ chciałem zobaczyć (usłyszeć) jak gra. Potem to już była kwestia czasu jak zrobiłem druga kość, przedwzmacniacz...
    Wzmacniacz jest zasilany transformatorem toroidalnym ok. 150/170Wat 2x30V i odfiltrowane 4x 4700uF.
    Wszystko jest projektami z strony Mirley

Wzmacniacz współpracuje z kolumnami Alphard

Wzmacniacza czeka jeszcze kilka poprawek wizualnych jak i technicznych (jeszcze dodam zdjęcia) ...

Koszt to ok. 200zl może trochę więcej

Oto kilka zdjęć :

Wzmacniacz Stereo TDA7294 Wzmacniacz Stereo TDA7294 Wzmacniacz Stereo TDA7294 Wzmacniacz Stereo TDA7294 Wzmacniacz Stereo TDA7294

Proszę o "jakaś" ocenę konstrukcji :)
    Pozdrawiam

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 02 Kwi 2010 21:29
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 09 Kwi 2010 19:28
    Kamis47
    Poziom 13  

Mam prawię identyczną płytkę prostownika :D Projektowałeś ją czy pochodzi z jakiejś strony bo moją sam robiłem z tą tylko różnicą że mam diody zamiast mostka

• #5 30 Lip 2010 20:50
    marti_944
    Poziom 28  

Witam!

Ładnie, estetycznie. Obudowa mi się bardzo podoba - przynajmniej tak z góry ;)
    Jak ją kolega robił ? Czym ?
    Dwa zastrzeżenia - kable sygnałowe poplątane z tymi zasilającymi, trafo blisko układu, można by zekranować :)

Pozdrawiam, czekam na wykończenie! \m/