Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pradnica na alternator schemat jak to zrobic w t-25

Damianson14 01 Cze 2010 09:49 17504 21
  • #1 01 Cze 2010 09:49
    Damianson14
    Poziom 10  

Witam zrobiłem delikatne zmiany w ciągniku Władimir niżej podaje schemat jaki był wcześniej i jaki jest teraz. Mam pytanie ponieważ na masie ciągnika mam minus a alternator ma 3 wyjścia czyli minus wychodzący z alternatora trzeba przykręcić do masy a ten drugi to plus i trzeci idzie do kontrolki. chciałbym od razu alternator z regulatorem ale nie wiem jaki to może być niech ktoś poda link do jakiegoś alternatora który się będzie nadawał i nie wiem co trzeba wyrzucić jeśli ktoś by mógł mi poprawić ten schemat tak aby był do alternatora. Proszę o szybka odpowiedz.

oto schemat jaki był od nowości w ciągniku naniosłem trochę poprawek ponieważ w moim ciągniku niema kabiny wiec jest trochę inny

tutaj jest schemat jaki zrobiłem przerabiając instalacje w ciągniku
    wyrzuciłem kilka kabli i poprzenosiłem przełączniki
    tu podaje opis numerków schematu
    Czy ten alternator niżej co jest się nadaje

• #2 01 Cze 2010 10:13
    jurekj1
    Poziom 14  

Na ten temat już powiedziano chyba wszystko na tym forum. Kłania się opcja SZUKAJ.

• #4 01 Cze 2010 10:47
    Damianson14
    Poziom 10  

no tak to wiem ale mi chodzi o regulator z wbudowanym regulatorem

• #5 01 Cze 2010 12:23
    domellus
    Poziom 28  

grubsza śrubka + akumulator, cieńsza żarówka (kontrolka) a drugi koniec żarówki +12V po stacyjce .... wszystko na temat :)

• #6 01 Cze 2010 15:18
    Damianson14
    Poziom 10  

Czyli do tej grubej śrubki trzeba podłączyć ten gruby czerwony kabel co był podłączony do prądnicy i ta cienka śrubkę do masy ciągnika a ta śrubkę na śrubokręt do kontrolki Proszę tylko o odpowiedz tak czy nie

• Pomocny post
    #7 01 Cze 2010 19:46
    Andrzej771021
    Poziom 12  

Ten alternator jest z wbudowanym regulatorem . Gruba śruba na+ akumulatora a cieńsza na kontrolkę od ładowania. Masa jest w obudowie. Nie kombinuj inaczej.

• #8 01 Cze 2010 21:55
    Damianson14
    Poziom 10  

Aha no no teraz rozumiem

• #9 04 Cze 2010 19:21
    Damianson14
    Poziom 10  

Mam jeszcze jedno pytanie ponieważ rozebrałem już cala instalacje w ciągniku i już ja złożyłem tylko ze nie wiem jak podłączyć gniazdo wtykowe. Na schemacie nie mogę dojść jakie kolory ponieważ w mojej wtyce były pomieszane i nie wiem jaka jest ich kolejność od masy.Pradnica na alternator schemat jak to zrobic w t-25

• #10 04 Cze 2010 21:25
    Andrzej771021
    Poziom 12  

Włączaj po kolei poszczególne światła i sprawdzaj który jest od czego na kolory nie patrz.

• #11 04 Cze 2010 22:38
    Damianson14
    Poziom 10  

ja wiem który jest do czego kabel tylko we wtyce nie wiem co do czego a w moich przyczepach jest przystosowane do tej wtyki i jak pożyczyłem niedawno przyczepę od sąsiada to zamiast kierunek migać migały stopy i tak na odwrót wiec teraz chce dobrze zrobić w ciągniku i poprzestawiać w przyczepach

• Pomocny post
    #12 05 Cze 2010 00:25
    krzysiek7
    Poziom 33  

Połącz tak, jak w opisie.

• #13 05 Cze 2010 07:56
    Damianson14
    Poziom 10  

oto mi właśnie chodziło dzięki

• #14 05 Cze 2010 21:12
    Andrzej771021
    Poziom 12  

Przecież to miałeś na schemacie. Trzeba czytać opisy!

• #15 08 Cze 2010 17:10
    Damianson14
    Poziom 10  

no tak ale niewiedzialem jaka jest kolejność na schemacie od masy dlatego chciałem się zapytać

• #16 03 Gru 2010 20:33
    zibi2605
    Poziom 2  

witam
    czy jest ktos kto ma i chce sprzedac pradnice wolnoobrotowa 12v

• #17 05 Gru 2010 18:58
    Damianson14
    Poziom 10  

po co ci prądnica kup sobie alternator

• #18 21 Mar 2011 18:42
    mateoo21
    Poziom 11  

witam mam alternator nowy do ruska i na nim jest (+) no wiadomo z aku wzbudzenie jest mała śrubka z oznaczeniem D (ruskie oczywiście) i na ta śrubkę podpinam kabelek z amperomierza zgadza sie , tylko stary altek miał podłączonych 5 kabli i nie wiem który kabel podłączyć do nowego altka na śrubke( D) i czy póścic nowy kabelek na amperomierz czy jest tam jakąś kontrolka od ładowania czy tylko amperomierz ?? bo jest jeszcze jedna malaa śrubka ma takie oznaczenie (jak S tylko w poziomie odwrócone) i do tego trzeba podłączać jakiś kabelek ( mase) czy wystarczy tak jak wcześniej napisałem

• #19 21 Mar 2011 19:16
    Zico63
    Poziom 37  

Coś to Kolega pokręcił...
    Amperomierz dajemy, jak już, to na dużą śrubę alternatora, tą do akumulatora.
    D powinno być wzbudzeniem.
    A poziome S czyli to ~ to symbol napięcia zmiennego, niewyprostowanego.

• #20 21 Mar 2011 19:25
    mateoo21
    Poziom 11  

aha czyli na + co jest na altku podpinam kabel z amperomierza a na D wzbudzenie z np rozrusznika a pod symbol ~ nic nie podpinam powiem ze nie bardzo sie orjentuje i po takim podłaczeniu bedzie swiecic mi kontrolka od ładowania tak tylko musze odłączyć stary regulator i na jeden koniec kontrolki ładowani dac kabelek z masa tak ?

• #21 21 Mar 2011 20:09
    Zico63
    Poziom 37  

Szczerze to musiałbym sobie poprzypominać to dzieło radzieckiej myśli technicznej, To co podałem to ogólne zasady. Pamiętam jednak, że tam są problemy.
    Jeśli czas pozwoli - spojrzę do archiwów i netu
    Już pierwszy z brzegu temat jest niezły, wnosi wiele informacji:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic723057.html#8125139

• #22 24 Mar 2011 12:31
    Grzegorz_madera
    Poziom 30  

mateoo21 napisał:
    aha czyli na + co jest na altku podpinam kabel z amperomierza a na D wzbudzenie z np rozrusznika a pod symbol ~ nic nie podpinam powiem ze nie bardzo sie orjentuje i po takim podłaczeniu bedzie swiecic mi kontrolka od ładowania tak tylko musze odłączyć stary regulator i na jeden koniec kontrolki ładowani dac kabelek z masa tak ?

Kolego, Ty nie masz zielonego pojęcia jak to zrobić. Na D podajesz wzbudzanie przez kontrolkę, a nie z rozrusznika. Mimo, że masz amperomierz wskazujący ładowanie, to dodatkowo tym ciągniku kontrolka wskazuje zerwanie paska klinowego. Chodzi o to aby nie przegrzać silnika.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME