Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother HL 1040 -brudne wydruki

daza 07 Wrz 2004 09:49 5071 25
  • #1 07 Wrz 2004 09:49
    daza
    Poziom 15  

Witam. Jestem posiadaczem w/w drukarki niewiadomego pochodzenia ( z allegro, prawdopodobnie z Niemiec ). Wydruki z niej mają zaczernienia po bokach wydruku, jak na załączonym obrazku. Ponieważ sygnalizuje najczęściej zacięcie lub brak papieru ( też szukam przyczyny ), udało mi wydrukować tylko stronę testową. Na obrazku są pierwsze moje wydruki, po częściowym demontażu i szukaniu przyczyny usterki to zaczernienie jeszcze się zwiększyło, miejscami do braku czytelności. Toner jest orginalny. Czy przyczyną może być bęben światło czuły ( nagłe pogorszenie raczej na to nie wzkazuje, nie rozbierałem jeszcze kardridża a wykonałem na niej raptem 6-7 wydruków )?

• #2 07 Wrz 2004 11:02
    szauek
    Poziom 11  

Wg mnie brudna elektroda. w tych brotherach jest odwrotnie niż w HP.
    Miałem identyczny objaw. Na zespole bębna masz taki czyścik, o ile pamiętam fioletowy "dzyndzelek" (ulubiony zwrot kosmity:) ). Potem czyszczenie styków itd... ale może się mylę:)

• #3 07 Wrz 2004 11:39
    daza
    Poziom 15  

To pierwsza rzecz którą zrobiłem. Dalsze sugestie...

• #4 07 Wrz 2004 14:11
    irf
    Poziom 16  

Tez mam podobne problemy z 1030 i na forum znalazłem informacje że niektórzy tez mieli podobne usterki ale jak na razie nikt nie udzielił kompetentnej odpowiedz co jest tego przyczyną i jak temu zaradzić. Może na forum znajdzie sie jakis fachowiec od Brathera, gdyz widze ze nie jest to problem odosobniony.

• #5 07 Wrz 2004 15:29
    StefaniakNorbert
    Poziom 16  

widziałem coś podobnego 2X i była to wina kartridza z tonerem sam bęben był OK. ... toner na 100 dosypywany.

• #6 07 Wrz 2004 16:03
    hq
    Poziom 14  

Witam
    Moge sie wypowiedziec na temat tej usterki w brotherach na podstawie wlasnych doswiadczen. W wiekszosci przypadkow gdy wystepuje taki wydruk jest to spowodowane zuzyciem bebna (nie wnikam czy to listwa zbierajaca, czy walek swiatloczuly), ale zdazyly mi sie przypadki ze podobny efekt np cala szara kartka byl spowodowany konczacym sie tonerem. Z wydrukow przedstawionych na zdjeciu stawial bym na beben.
    Pozdrawiam hq

• #7 07 Wrz 2004 16:14
    irf
    Poziom 16  

Na 100% beben nowy i oryginalny i toner nowy i oryginalny a karteczka jest cała szara a szarośc super równomierna.

• #8 07 Wrz 2004 16:24
    StefaniakNorbert
    Poziom 16  

z tym tonerem o którym pisałem to też był nowy i niby orginalny (info od jakiegoś sprzedawcy) i miał taki sam efekt. przyjżyj się wałkowi magnetycznemu czy jest cały dokładnie pokryty tonerem.

• #9 08 Wrz 2004 10:57
    hq
    Poziom 14  

Witam
    Irf napisal ze toner i beben nowy oryginalny, zapytam nowy bo ty go wstawiles dopiero rozpakowales, czy klient tak mowi. To dwie rozne sprawy bo jak klient tak mowi to konczy sie toner, a co innego jezeli TY. Zakladam ze wyczysciles grzale i laser. Mialem takie przypadki ze byl nowy toner lub beben i dalej bylo zle, problem udalo sie dopiero rozwiazac przy drugiej takiej drukarce. Zawsze wina byl toner lub beben nie pamietam innej przyczyny. Jezeli kartka wychodzi rownomiernie cala szara ,tak lekko szara to z moich doswiadczen byla to wina tonera najczesciej sie konczyl, a czasem byl nowy i w taki sposob uszkodzony. Jezeli jest uszkodzony beben to zaostawia charakterystyczne slady co obrot walka, badz pionowe pasy z ktorejs strony. Fajny efekt spotkalem takze w momencie gdy konczy sie toner , na kartce wszystko drukowane jest poprawnie , a co jakis czas pojawiaja sie nie rownomierne "szlaczki" przez cala dlugosc kartki, sa cale czarne wygladaja czasem jak kleks zrobiony atramentem. ps jak klient mowi ze cos jest nowe to przewaznie ma juz okolo roku czasu i nadaje sie do wymiany. (ostatnio mialem 2 takie drukarki brothera i panasonica- tez wszystko bylo nowe, a okazalo sie ze w 2 toner do wymiany a bebny przy koncu licznika i klient przypomnial sobie ze juz troche na nich wydrukowal)
    Pozdrawiam hq

• #10 08 Wrz 2004 11:38
    irf
    Poziom 16  

hg miałes racje toner był nowy ale wadliwy włożyłem drugi ten mniejszej pojemności i jest OK nawet na starym bebnie.

• #11 11 Wrz 2004 21:56
    daza
    Poziom 15  

Pogrzebałem w drukarce, usunąłem przyczynę zgłaszania błedu zacięcia się papieru ( pod fuserem jest "wylatywujący" czujnik, jego mocowanie nie jest antywstrząsowe ) i pierwszy wydruk wyszedł idealnie czysty, następne coraz gorzej zaszarzałe, aż do odwrócenia kolorów ( czarne litery są białe ), jutro pokażę skany, toner ten sam.

• #13 13 Wrz 2004 10:33
    hq
    Poziom 14  

Witam
    Wedlug mnie beben nie zbiera prochu, bo kiedy go sobie wyczyscisz to pierwszy wydruk masz czysty , a pozniej jest juz coraz gorzej. Moze jest przepelniony smietnik w bebnie , albo naswietliles walek swiatloczuly i nie ma juz swoich wlasciwosci.
    Pozdrawiam hq

• #14 13 Wrz 2004 10:51
    Alcedo
    Poziom 23  

stawiałbym na przepełniony smietnik, jakby był uszkodzony beben to juz na pierwszym wydruku byłoby widac,
    Dla mnie beben nie jest po prostu czyszczony po wydruku, stary toner po poprzednim wydruku zalega na bebnie i jest przenoszony na papier, a nie do śmietnika, jeżeli śmietnik jest opróżniony, to musi byc jakaś listwa, albo wałek, który zbiera syf z bebna, moze to byc ze tak powiem dupowate :)
    Gdyby był beben naswietlony, to by wydruk był jasny, a jak widac jest normalny (mówie o pierwszejstronie:) )
    Pozdrawiam
    Piotr

• #15 20 Gru 2004 11:37
    maczeek
    Poziom 9  

Potrzebuje pomocy

Jak wyczyscic smietnik z kartridza do drukarki.

Zabardzo nie wiem jak sie dostac do srodka, probowalem juz rozkrecac stary beben (narazie wszystko testuje na starym, jak bede pewny wszystkiego to bede czyscil nowszy).
    Pozdrawiam
    Marek

• #16 20 Gru 2004 13:40
    Alcedo
    Poziom 23  

w temacie "Instrukcje regeneracji tonerów", przyklejonym na górze forum jest instrukcja regeneracji tego tonera, powinno tam tez byc jak sie do "śmietnika" dobrac :)
    Pozdrawiam
    Piotr

• #17 22 Gru 2004 08:50
    januszc
    Poziom 15  

Chciałbym się podzielić moimi doświadczeniami nt brudnych wydruków w Brother HL1250. Zacząłem od wyczyszczenia śmietnika bębna, listwy zgarniajacej. Wyczysciło sie bardzo fajnie sie wyczysciło ale wydruki były identyczne jak przed czyszczeniem. Używałem tonera który kupiłem jako zuzyty TN6600. Nie był chyba dosypywany bo mial oryginalna plombę. Zdobyłem więc drugi zużyty toner TN6300. Okazało się że tu wydruki były idealne ale rzeczywiście był zuzyty bo drukarka sygnalizowała po kiludziesieciu stronach brak tonera. Otworzyłem wiec oba i z TN6600 dosypałem toner do TN6300. Okaząło sie ze teraz brudzi!!!. Nie wydrukowałem większej ilosci kartek ale widze ze szare tło jest coraz jasniejsze i jest nadzieja ze zniknie. Bęben też dostałem jako zużyty. Bo nikt normalny nie kupi zespołu bębna i oryginalnego tonera skoro za te cene mozna kupić dobra nowa i na gwarancji drukarke. Choć cenię HL1250 za szybkośc po USB.

• #18 14 Mar 2005 22:29
    SlawkoB

Poziom 11  

Witam

A czy którś z was Panowie próbował oczyścić zbiornik ze "świerzym" tonerem.

Pozdrawiam

• #19 15 Mar 2005 07:12
    januszc
    Poziom 15  

Mój kolega czyści odkurzaczem. Odkurzacz raczej drugiego gatunku i nie nalezy miec w planach czyszczenia dywanów perskich po tej operacji.

• #20 16 Mar 2005 23:53
    kris21
    Poziom 17  

Witam
    ja mam taki sam problemik z wydrukiem jak w temacie a mam brothera hl1030 wymieniłem bęben na nowy i nic dalej to samo.
    Przeczyściłem wszystko w module bębna i nic dalej to samo.
    Zuważyłem że na listwie ładującej toner na bęben proszek niejest rónomiernie rozłożony i śa ślady wogule nienałożonego tonerana całeś rednicy paski o szerokości 1-2milimetrów.
    Moje pytanie brzmi czy wina zaczernionego wydruku leży po stronie tego tonera ??

Dodano po 2 [minuty]:

Witam
    Ja mam taki sam problemik z wydrukiem jak w temacie a mam brothera hl1030 wymieniłem bęben na nowy i nic dalej to samo.
    Przeczyściłem wszystko w module bębna i nic dalej to samo.
    Zuważyłem że na listwie ładującej toner na bęben proszek niejest rónomiernie rozłożony i śa ślady wogule nienałożonego tonerana całeś rednicy paski o szerokości 1-2milimetrów.
    Moje pytanie brzmi czy wina zaczernionego wydruku leży po stronie tego tonera ??

• #21 18 Mar 2005 15:34
    Waldekk111
    Poziom 15  

Witam posiadam HL-1250 i oczysciłem wszystkie rolki (w wyjmowanej czesci) i dosypałem proszku i wydruki miodzio a podobno jesli miało proszku to one tak drukują

• #22 19 Mar 2005 08:01
    fafu
    Poziom 11  

zły toner lub brudny laser ale po zdjeciach widac z uzycie bebna

• #23 19 Mar 2005 08:57
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jaki Brudny laser?? przecież gdyby był brudny to wydruki wychodziły by blade (przecież bebny w drukarkach ładowane są na biało

• #24 19 Mar 2005 11:24
    drukmen1
    Poziom 15  

MIałem kiedyś do czynienia z urządzeniami wielofunkcyjnymi brothera,i o ile pamiętam zespoły lasera były pod ścieżką prowadzenia papieru , czyli taj jak w faksach Panasonica FL503, 513. Dlatego nie ignorowałbym wyczyszczenia optyki. Choć z pierwszego wydruku raczej skłonny byłbym założyć zużycie bębna. Jednak wyczyszczenie optyki na pewno nie pogorszy jakości wydruków, no chyba że się to zrobi drucianą szczotką lub zaoliwioną szmatą ;-)

Pozdrawiam

• #25 23 Mar 2005 13:38
    SlawkoB

Poziom 11  

witam ponownie.

Wg mnie problem z brudzeniem kartek po regeneracji czy wymianie bębna leży po stronie samego proszku.
    W brotherach zużyty toner wraca do zasobnika. Więc jezeli ktoś tylko dosypał nowy proszek do starego to wszystko sie zmieszało. Stary toner nie mający juz swoich właściwości nie "odkleja" sie dobrze od bębna i brudzi wtedy kartki. Elektrode warto przeczyścić również (tylko uważać zeby nie urwać!!). Czyli zasobnik z "czystym" tonerem musi być dobrze wyczyszczony - wałek magnetyczny i ten drugi "gumowy" trzeba naprawdę dobrze odkurzyć. Ja tak robie i wszystko jest ok.

• #26 26 Maj 2005 17:56
    TaniDruk
    Poziom 10  

Witam.

Z mojej praktyki wynika ze 90% problemów przy powtórnym napełnianiu kaset dla tych modeli (TN-6300 i TN-6600) to brak dokładnego oczyszczenia kasety przed jej powtórnym napełnieniem.

Bardzo ważna sprawa w tych modelach drukarki, przed nasypaniem nowego toneru należy dokładnie oczyścić kasetę ze starego i nie tylko przestrzeń pod korkiem, ale również przestrzeń pod Developer Roller-em !!!

Należy także sprawdzić stan Developer Roller-a, czy jego powierzchnia nie jest poprzecierana, zwłaszcza na bokach powstają rowki i wypukłości które mogą powodować uszkodzenie bębna OPC !!!

Najczęstsze efekty wymieszania się tonerów to szare tło, kleksy i ciapki, "brudne wydruki" ale są to zawsze wady wydruków w których nie mam żadnej symetrii.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME