Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacze komputerowe w służbie sieci komputerowej

06 Paź 2004 12:00 1827 13
  • #1 06 Paź 2004 12:00
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • #2 06 Paź 2004 14:16
    KWKPiotr
    Poziom 14  

Nie jestem ekspertem więc mogę nie mieć racji - uważam ze zasilacze bez przeróbki nie bardzo się nadają.
    Gdybym miał przystosowywac taki zasilacz to:
    - zdemontował bym troche niepotrzebnych podzespołów (w gałązkach 5v i 3v)
    - przeliczył sprzęźenie zwrotne i podpioł pod gałązke 12v by ta gałązka stała się podstawową.
    - dołożył zabezpieczenie (np na tyrystorze) przed wzrostem napięcia.

Rozwiązania szczegółowe trzeba dostosować do posiadanego zasilacza.

Pozdro.

0
  • #3 06 Paź 2004 15:23
    gugus
    Poziom 15  

widziałem u pewnego klienta podobne rozwiązanie jeden zasilacz atx, zamiast 10 osobnych zasilaczy 12v i z tego co mi wiadomo działa to ponad 2 lata bez żadnych problemów.

Pozatym sam używam zasilacza atx jako zródło napięcia 12v czasem 5v pobierając nieraz maksymalny prąd z danej gałęzi zasilacza i nic zero problemów.

Myślę że ten jeden z dziesięciu zasilaczy który ci "wyleciał" poprostu miał feler.

pozdrawiam.

0
  • #4 06 Paź 2004 17:06
    pan_slonik
    Poziom 22  

Obciąż zasilacz na 12v jakas żarówka np 40 lub 60 W. prądy i napięcia powinny sie ustabilizować i mieć właściwą wartość. nie powinno sie nic dziać.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 06 Paź 2004 19:04
    adamjur1
    Poziom 39  

Prosze jeszcze trochę rozjasnić temat - jakie urządzenia zasilacie z 12V, jakie są odległości rozsyłu i prądy obciązenia.
    Ja w podobnym przypadku zastosowałem buforowy zasilacz 12V od Centralki alarmowej, innym razem widziałem podawane 12V z akumulatora UPS-a - razwiązanie podobne do bufora.
    Pozdr.J.
    PS długa linia zasilająca po niskim napięciu nie musi być "przyjemna" dla impulsowego zasilacza komputerowego

0
  • #6 06 Paź 2004 20:54
    Zutket
    Poziom 30  

Witam.
    A ja proponuję się zwrócić do firmy Merawex Sp. zo.o. http://www.merawex.com.pl/..
    Firma ta produkuje różnego rodzaju zasilacze i przetwornice, czasami dość nietypowe. Na pewno coś Ci doradzą. Sam korzystam z ich usług gdy potrzebuję nietypowy zasilacz.
    Pozdrawiam.
    :)

0
  • #7 06 Paź 2004 23:58
    wowka
    Poziom 28  

"Zasilamy urządzenia sieciowe niskim napięciem, dostarczanym kablami elektrycznymi z centralnego punktu (równolegle do kabli sieci LAN). "

A czy dlugosc kabli jest taka sama ?? bo jak nie to co ze spadkiem napiecia na przewodach ?? ja bym to robil inaczej (jesli kable sa dlugie) Zastosowalbym trafo powiedzmy 24V o odpowiedniej mocy, i przy kazdym urzadzeniu stabilizator na napiecie takie jakiego wymaga urzadzenie, iwtedy ,masz przynajmniej pole manewru jak ci potrzeba bedzie wiekszego napiecia niz innych urzadzen W zasilacze od kompa bym sie nie pchal, poco dawac skomplikowane urzadzenie ktore
    moze sie zepsuc, nie lepiej zastosowac praktycznie niezawodny transformator + mostek i kondki ??

0
  • #8 08 Paź 2004 20:45
    MarQs11
    Poziom 19  

"Nowoczesne" zasilacze ATX nie moga pracowac bez obciazenia, bo porozwala kondensatory !

0
  • #9 11 Paź 2004 19:58
    A_Romek
    Poziom 12  

Za stosuj zasilacze at sa tanie i proste wmiare ja u siebie kozystamjuz z takiego zasilacza mam radio samochodowe podpiete w mieszkanie i jest ok dziala bez problemowo a jesli chodzi o ten jeden co ci padl to miales poprostu pecha

0
  • #10 15 Paź 2004 18:23
    _mumin_
    Poziom 11  

A nie musiałeś stosować żadnego filtra na zailaniu tego radyjka samochodowego ? nie buczy ? Bo też chce cos takiego sobie podłączyć
    ale właśnie nie wiem czy nie będzie buczeć lub piszczeć .

pozdrawiam

0
  • #11 17 Paź 2004 09:56
    Generic
    Poziom 12  

chyba to zasilanie skoro jest podawane komputerowi jest wystarczajaco przefiltrowane prawda? ja tak uzywalem radia samochodowego podlaczonego do zasilacza ale atx ktory w tym samym czasie zasilal komputer... zasilacz 225W komp nie za mocny radio 4x45 ale zpopietymi 2 glosnikami i nie bylo problemow o-P

0
  • #12 17 Paź 2004 10:51
    mrrudzin
    Poziom 39  

Zawsze gdy korzystam z zasilacz komputerowego podłączam na wyjście płytkę z starego CD-ROMA albo podobnego ustrojstwa (żeby brało +5 i +12V) - bo zazwyczaj potrzebuje tylko jednego napięcia... Korzystam z takiego roziwązania dosyć długo i nie ma żadnych problemów...

Gdy nie ma poboru z +5 lub z +12V zasilacz nie chce wogóle wystartować (przetwornica tylko piszczy)...

Podłączenie żarówki też jest jakimś wyjściem, ale ze względów ekonomicznych wymaga przemyślenia

0
  • #13 07 Lut 2007 16:37
    Pegelmesser
    Poziom 23  

MarQs11 napisał:
    "Nowoczesne" zasilacze ATX nie moga pracowac bez obciazenia, bo porozwala kondensatory !

a co to za brednie? Mozna jasniej?

0
  • #14 07 Lut 2007 19:48
    bogdan-pe
    Poziom 21  

Jest prosta zasada w elektronice. Jeśli w prostym przypadku (jak tutaj) masz problem poważny zrezygnuj z jego realizacji i daj do zrobienia komuś, kto się zna lub poducz się teorii. A porady tak nieporadne, jak tu w większości, jak widzisz zamiast rozwiązać problem, jeszcze go gmatwają. Pozdrawiam

0