Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POMIAR oscyloskopem

14 Paź 2004 22:03 18592 14
  • Poziom 11  
    Jestem dość zielony w dziedzinie pomiarów oscyloskopem i chcialbym sie douczyć. Czy są jakieś linki na ten temat?
    Kupiłem sobie oscyloskop analogowy dwukanalowy DF 4320 od firmy NDN.
    Oscyloskop nie jest najnowszym osiągnięciem techniki ale dość dobry do pomiarów które chce wykonać. Jeżeli ktoś zechciałby udzielić pomocy w określeniu poszczegolnych krokow podczas pomiarów, ustawień, interpretacji
    pomiaru to byłbym wdzięczny.
    pozdrawiam Andrzej GG 185118
  • Poziom 11  
    dzieki pdf-a sciągnąlem.. na internecie ksiegarnia sprzedaje tksiążkę za 25 PLN... ciernista droga pozdr AW
  • Poziom 32  
    Może jakiś antykwariat, albo biblioteka narazie. Z dobrymi książkami technicznymi w Posce jest spory problem; po pierwsze: jest bardzo mało tytułów, po drugie: mało jest dobrych książek technicznych i wreszcie po trzecie: są drogie. Życzę powodzenia.
  • Poziom 11  
    Hi, zamówilem w sumie na http://pasaz.onet.pl/ za 33PLN z przesylka ale cos chora ta witryna bo po zamowieniu pakazuje sie znow strona zamawiam.. a nie potwierdzenie ze przyjeto zamowienie, sprawdzam naciskam znów zamawiam... i nie wiem czy nie zamowilem kilka sztuk ...hmmm..napisalem do witryny o wyjaśnienie.. A czy przyślą i ile sztuk(??!!!) to się okaże ..o czym powiadomię....pozdrawiam AW
  • Poziom 13  
    Czy mógłbyś mi udzielić jakiejś opinii na temat tego oscyloskopu.Chciałbym go kupić w ndn ale nie wiem czy warto.
    Poza tym chciałbym wiedzieć jak długo czeka sie u nich na przesyłkę i czy udzielają rabatów. Odnośnie książki "Pomiary oscyloskopowe" to na dniach będę ją skanować i będę mógł przesłać pdfa jesli jeszcze jej potrzebujesz.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    -niedobrze że kupiłeś sobie nowy oscyloskop nie umiejąc się nim posługiwać
    w przypadku jego uszkodzenia NDN uzna że gwarancja nie obejmuje akurat tego uszkodzenia i naprawi go w cenie 60% jego wartości lub nie naprawi twierdząc że się nie opłaca

Najlepiej zaczynać przygodę z oscyloskopem od jakiegos polskiego oscyloskopu który w razie uszkodzenia łatwo jest naprawić.

Generalnie przy pomiarach oscyloskopem jest jedna zasada:
    -mierz tam gdzie wiesz jakiego sygnału ( i o jakich parametrach się możesz spodziewać) .
    jeśli nie wiesz to lepiej nie pchać sondy lub najpierw "wymacać " zwykłym miernikiem.

Zaczynaj od zakresu y z najwyższym podziałem ( 5V lub 10V) i sondą z tłumieniem 1:10 .

Zacznij od nauki pomiarów jakiegoś generatora funkcyjnego.
    Potem sobie kombinuj ze wzmacniaczami a potem doipero można szukać prawdy dalej.

Oczywiście uważać trzeba na masy zimne i gorące oraz najlepiej na początku kupić sobie trafo separujące .

-zajczyk - osobiście wolę używanego Hamega lub Tektronixa niż kupować Chiński oscyloskop ( jest to odpowiednik marki Pawasonic , Thompsonic, Adibas itp.)
    Njagorszą wadą tych oscyloskopów jest niestabilność i brak częśći zamiennych a koszt naprawy w serwisie po gwarancji przewyższy wartość oscyloskopu.
  • Poziom 13  
    Skanowanie książki trochę się przedłuzy ponieważ jest wydrukowana na cienkim papierze i przebija tekst z drugiej strony. Mam już w rękach ksero na grubym papierze i o dziwo wygląda lepiej niz oryginał. Dziś zaczynam zabawę od nowa. Poszukalibyście dla mnie jakiegos oscyloskopu w cenie do 800zł., minimum to 20-30 mhz.
  • Poziom 13  
    Informuje że książka pomiary oscyloskopowe została już zeskanowana i dostępna jest w formacie pdf jako plik o wielkości ok. 35MB. Każdy kto chce ja otrzymać niech kontaktuje się ze mną na priv. Mogę ją także zamieścić gdzieś na forum ,tylko powiedzcie gdzie.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    zajczyk napisał:
    Mogę ją także zamieścić gdzieś na forum ,tylko powiedzcie gdzie.

Każde wydawnictwo ma swoje prawa autorskie. Zamieszczenie jego skanu do publicznego wykorzystania, bez zgody autora jest nadużyciem. Nadszedł już czas aby to zrozumieć i szanować prawa innych.
  • Poziom 13  
    Ok. Oldboy książka nie zostanie oficjalnie zamieszczona na forum. Co do praw autorskich to widzę że staracie się ich przestrzegać. Ale co do ksiązki to zdawałem sobie z tego sprawę, starannie przeszukałem stopkę redakcyjną ale nie znalazłem żadnych informacji o zakazie kopiowania i rozpowszechniania bez wiedzy autora. Książka była wydana w 1994r i może nie zwracano na to jeszcze takiej uwagi.

Nad stopką znajduje się jednoznaczna informacja:
    "All rights reserved" i to wyjaśnia kwestię praw autorskich.(ob)
  • Poziom 13  
    Przepraszam za maile bez odpowiedzi, materiały o korzystaniu z oscyloskopu są tutaj:
    h**p://rapidshare.de/files/27302167/oscyloskop2.pdf.html

Link nieaktualny (ob)