Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie aut: AUDI,VW, SEAT,SKODA

tcn 23 Paź 2004 22:44 3121 11
  • #1 23 Paź 2004 22:44
    tcn
    Poziom 11  

Ostatnio zastanawiałem się na zabezpieczeniem auta z w/w koncernu, ale co człowiek nie wymyśli to i tak kradną te auta, więc zastanawiałem się nad tym jak idzie obejść immobilaizer fabryczny i jest to sprawa wykonalna i nawet do zrobienia w krótkim czasie, a jak, wiadomo że przez złącze diagnostyczne. I tu jest pewna propozycja aby wszyscy pomyśleli nad zabezpieczeniem tego złącze. Ja osobiście dokonałem odpowiedniej modyfikacji i wystawiam na linie K i L 12V z instalacji samochodowej, może jest to wredne ale jak złodziej wejdzie to jego sprzęt może też się zepsuć, a odpowiedni przełącznik zamarkowany głęboko i jak tylko mam taką potrzebę to dokopuje się do niego.

Pytanie do wszystkich co wy na to ???

• #2 23 Paź 2004 22:54
    nom
    Poziom 22  

tcn napisał:

Pytanie do wszystkich co wy na to ???

wiesz co, wydaje mi sie, ze zlodziej nie wpina sie w gniazdo diagnostyczne, tylko podmienia caly modul ECU na swoj egzemplarz, do ktorego znak kod imobilizera.

• #3 23 Paź 2004 22:57
    tcn
    Poziom 11  

Podmiana ECU trwa za długo a wprowadzenie w stan serwisowy tylko 3s, i zapala z kluczykiem bez jakiej kolwiek kości immobilaisera, to jest pewne na 100%

• #4 24 Paź 2004 23:41
    stefano11
    Poziom 21  

ten pomysł z gniazdem jest dobry tylko i masz rację słyszałem że się wpina pewne użądzenie elektroniczne w gniazdo i samochód odjeżdza dobrym zabezpieczeniem jest zamiana miejsca przewodów diagnostycznych .W grupie VW diagnostyka jest jedno przewodowa i chodzi po przewodzie "k" więc wystarczy zamotać coś z tym przewodem i po krzyku.

• #5 25 Paź 2004 00:22
    mirax
    Poziom 12  

moim zdaniem ta metoda rozniez jest do obejscia-no moze spedzi 2 minuty dluzej!!ale jezeli ktos jest nastawiony na to auto juz na 100% to uwazaj bo jak wsiadziesz mozesz uslyszec "wysiadasz albo jedziesz z nami" wiec tam metoda jest w pewnym sensie skuteczna ale czy do konca?????

• #6 25 Paź 2004 16:26
    stefano11
    Poziom 21  

Pomyśl tylko logicznie jaki złodziej będzie siedział tyle czasu w czyimś aucie na parkingu. :P ........

• #7 25 Paź 2004 17:42
    mirax
    Poziom 12  

a pomysl z wyobraznia-czy myslisz tylko parkowac w publicznym miejscu?????

• #8 25 Paź 2004 19:59
    longines
    Poziom 26  

Metody niestandardowe i zmylające sa najlepsze i najskuteczniejsze ;-)

np. gniazdo na pastylkę SILIKON ukryć pod plastikiem panelu radia samochodowego. Odpinasz panel, wtykasz do kieszeni i złodziej może się cmoknąć ...
    + zakupić gniazdo dowolnej innej pastylki ze szrotu i zamontować w dobrze widocznym miejscu (najważniejsze aby złodziej nie przyszedł ustawiony na SILIKONa).

To tak dla przykładu :-)

• #9 25 Paź 2004 20:14
    mirax
    Poziom 12  

fakt!!ukryte przelaczniki,kable,itd itp-nie ukrywam ze pomysl ze złączem tez jest niezly-ale jak ktos sie czasem uprze na auto to nic nie pomoze-idzie "na zywca"-ale i zabezpieczenia pomagaja-lepiej dmuchac na zimne

• #10 25 Paź 2004 22:30
    longines
    Poziom 26  

Znajomy tak zrobił podpinając tą drugą pastylke pod syrenkę 135db zamontowaną w siedzisku kierowcy. Zgadnijcie ile czasu wytrzymał złodziej majstrując przy kierownicy? :-D

• #11 15 Maj 2012 01:44
    Jar28
    Poziom 10  

A nie najlepiej ubezpieczyć przed kradzieżą?

• #12 15 Maj 2012 07:56
    janusz2008
    Poziom 33  

Złodziei trzeba znakować, będą widoczni.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME