Witam. Mam problem od dłuższego czasu z grzaniem świec żarowych w Golfie IV 90km. Jestem elektrykiem ale nie samochodowym więc kilka rzeczy sprawdziłem :
bezpiecznik od świec dobry
przekażnik dobry
świece dobre - podłączyłem na krótko, każda pobiera podobny prąd
po przekręceniu kluczyka kontrolka zapala się na chwilkę i gaśnie ale w tym momencie napięcie na fajki świec i tak nie dochodzi
stały plus na cewkę przekażnika jest a sterownik nie wystawia minusa jak dam minus z masy to przekażnik łapie i napięcie na świecach jest
W warsztacie samochodowym golf był podłączony pod komputer i żadnego błędu nie było
Sprawdzałem to jeszcze przy niskich temperaturach. Co jeszcze ma wpływ na działanie świec ? jakie czujniki i gdzie się one znajdują ? jakie powinny mieć oporności ?
bezpiecznik od świec dobry
przekażnik dobry
świece dobre - podłączyłem na krótko, każda pobiera podobny prąd
po przekręceniu kluczyka kontrolka zapala się na chwilkę i gaśnie ale w tym momencie napięcie na fajki świec i tak nie dochodzi
stały plus na cewkę przekażnika jest a sterownik nie wystawia minusa jak dam minus z masy to przekażnik łapie i napięcie na świecach jest
W warsztacie samochodowym golf był podłączony pod komputer i żadnego błędu nie było
Sprawdzałem to jeszcze przy niskich temperaturach. Co jeszcze ma wpływ na działanie świec ? jakie czujniki i gdzie się one znajdują ? jakie powinny mieć oporności ?