Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana centralnego ogrzewania - doświadczenia - porady - koszta

majk@ 15 Maj 2011 18:18 3260 5
  • #1 15 Maj 2011 18:18
    majk@
    Poziom 9  

Czeka mnie wymiana centralnego ogrzewania w domu.
    Koszta mnie przerażają bo podsumowując wyszło ok 20 tys. zł

Za samą robociznę panowie życzą sobie 5 tys. nie wiem czy to dużo czy nie?

Piec został wybrany jedno funkcyjny z zasobnikiem ciepłej wody, kondensacyjny.

A jak uważacie czy lepszy jest: jedno funkcyjny czy dwufunkcyjny, kondensacyjny czy piec z zamkniętą komorą spalania?

Obecnie są grzejniki żeliwne w jednym pokoju , kuchni i na korytarzu, jedni uważają, że należy je wymienić, inni z kolei twierdzą, że niekoniecznie, bo grzejniki żeliwne trzymają dłużej ciepło, jakie są wasze doświadczenia?

oraz jakie piece polecacie , a jakich nie ?

0 5
  • #2 15 Maj 2011 19:25
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

20 tys. zł to koszt instalacji c.o. z kotłownią nie najwyższego polotu. Można by rzec że Ci panowie są tani. Jeśli chodzi o grzejniki - to jestem zwolenikiem ich pozostawienia (szczególnie gdy źródłem ciepła będzie kocioł kondensacyjny). Ale trzeba je przeczyścić (odkamienić).

0
  • #3 16 Maj 2011 09:35
    marseluss_2009
    Poziom 24  

Co do wyboru producenta kotła poczytaj tu na elce jest wiele napisane, a wybierz ten do którego będzie najprostszy dostęp do serwisu w Twojej miejscowości.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1117111.html
    Piec jedno funkcyjny z zasobnikiem ciepłej wody to według mnie dobre rozwiązanie a jeszcze lepsze jak rodzinka liczy co najmniej 4 osoby. Atmosferki hyba jusz powoli wycofują.

0
  • #5 16 Maj 2011 17:45
    Zbigniew Rusek
    Poziom 34  

wada napisał:
    Jeżeli planujesz większy bałagan to pomyśl nad ogrzewaniem podłogowym.

To wymagałoby ogromnego nakładu pracy i kosztów, ale efekt byłby dobry, gdyż zniknąłby problem zimnych stóp.

0
  • #6 16 Maj 2011 19:26
    majk@
    Poziom 9  

nie , nie, ogrzewanie podłogowe odpada. To stary dom, i jest też parter i piętro i w większości są panele. W każdym razie z tymi grzejnikami chyba racja i one zostaną, bo już nie jedna osoba tak mówiła. A poza tym grzejniki zawze potem można wymienić

0