Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najlepszy polski sprzet audio

TanX12 11 Lis 2004 18:49 159316 178
  • #1 11 Lis 2004 18:49
    TanX12
    Poziom 12  

Podajcie jaki polski sprzęt audio mieliście okazję słyszeć:?: Podajcie też te, na których się zawiedliście :evil:

Ja uważam, że najlepszymi są:
    :arrow: Radmor 5102 <klasyka z mocnym basem>
    :arrow: Amator 2 znacznie przewyższa swoje dane techniczne i za 30zł można mieć sprzęt z lepszym dźwiękiem od mini-wież za nawet 800zł :roll:

Przeniesiono z Audio<Acula>
    [h]

0 29
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 11 Lis 2004 19:49
    ALTON
    Poziom 38  

Hmmm po amatorku sie nie spodziewałem :)....stoi taki u mnie i czeka na nowego właściciela hihihi.

Jak dla mnie jeszcze ZODIAK był dość dobry.Posiadał bardzo dobre potencjometry i koniec mocy jak we wszystkich WS-kach

1
  • #3 11 Lis 2004 21:01
    Panda02
    Poziom 32  

Kiedyś bardzo dobrym sprzętem było radio "Elizabeth", później "Meluzyna", teraz użytkuję wieżę Diory z serii 500 i uważam, że jest to bardzo dobry sprzęt.

0
  • #4 11 Lis 2004 21:12
    Jakub Urban
    Poziom 17  

Ja mam Kleopatrę
    Kupiłem ją od sąsiada za 20 zł i po wymianie bezpieczników i niepotrzebnej wymianie niektórych elektrolitów gra lepiej niż wieże za 2500zł
    P.S.
    Nadmieniam że mam sam wzmak

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #5 21 Mar 2005 20:33
    kazik_j
    Poziom 22  

Obecnie mam Radmora 5412, mam w zamiarze kupić meluzynkę. Dobrymi polskimi produktami były zdecydowanie Zodiak, Tosca, Elizabeth, innych nie miałem okazji słyszeć, więc się nie wypowiem, podobno meluzyna i kleopatra są godne uwagi. Miałem kiedyś wzmacniacz Kenwooda, po krótkim urzytkowaniu odstawiłem go na półkę i przesiadłem się na 5 watowy wzmacniacz z magnetofonu M2405, należy nadmienić, iż barwa była o wiele lepsza od sprzętu zagranicznego, a i nawet niejedną imprę pociągnął ten 5 watowiec.

0
  • #6 21 Mar 2005 21:22
    wisnia18
    Poziom 13  

Najleprzy audiowy sprzet kaskaderski RAdmor i Alphard razem tworzą mieszanke wybuchową Radmor ze swoją mocą i alphard ze swoja wytrzymałościa tworza tak jak by wyrzutnie powietrzną.

0
  • #7 21 Mar 2005 21:48
    Grysik
    Poziom 20  

wisnia18 napisał:
    Najleprzy audiowy sprzet kaskaderski RAdmor i Alphard razem tworzą mieszanke wybuchową Radmor ze swoją mocą i alphard ze swoja wytrzymałościa tworza tak jak by wyrzutnie powietrzną.

Alpierd :? podłacz d tego Tonsilki a zobaczysz jakimi alpierdy są złomami. I zobaczysz powera :twisted:

Mój strzęt to Kleopatra + Tonsilki ;) I niezniszczalny Eltron + też na Tonsilkach :D :twisted:

0
  • #8 21 Mar 2005 23:59
    kazik_j
    Poziom 22  

Tonsile jak tonsile, ale Tesla to dopiero jest coś.

A ja mam pytanie, z jakimi głośnikami powinna pracować meluzyna? Napewno 4Ω i około 40W, ale jaki konkretnie model panowie polecają? Czy dwudrożne, czy trójdrożne, a może te kolumienki robione pod radmorka, 2 niskotonowe, średni i wysoki, z przełącznikiem wysokich, 4Ω i 60W, czy jakieś inne?

0
  • #9 22 Mar 2005 00:22
    OlekR
    Poziom 14  

A ja mam wspaniałego Merkurego Hi-Fi wersja na STKach. Do tego 4 kolumny na tonsilach robione jeszcze przez mojego ojca... Głośniki "załatwiane" w bomisie.
    Całość hula bez przerwy od 25 lat !
    To jest klasa !

0
  • #10 22 Mar 2005 20:58
    jarkuz
    Poziom 24  

Testowałem różne i te j.w. opisane np.; "Meluzyna" czy "Kleopatra”, które to w ówczesnych czasach były na poziomie 1-ej klasy; ale tylko „Radmor” przewyższył dynamikę nawet „Technicsa” i do dzisiaj jestem mu wierny.

0
  • #11 24 Mar 2005 07:54
    Placek
    Poziom 15  

HoHo! trochę tego było. A moje własne - od mono rafiomagnetofonów Kasprzaka poprzez Amator stereo, Zodiak ( tego bardzo chwalę - konstrukcja zblizona do Amatora, większa moc ) Diora Midi Line, potem Sony ( wybacz mi Panie bo zbłądziłem). teraz komplet radmor 54XX - i na razie nie mam zamiaru go zmieniać - podlega on cały czas razem z kolumnami dopieszczaniu i modyfikacjom. Dobrą opinię mam też o Diorze - seria 700 ( mało nie kupiłem, ale zbłądziłem - patrz wyżej Sony:))

1
  • #12 24 Mar 2005 12:24
    janusz27
    Poziom 30  

witam ja mam wieze diory serie 400, MidiLine oraz 2xTOSCA, ws304 i jakis czas temu AMATOR2 i RADMOR5102 (do tej pory zaluje ze go sprzedalem) i te sprzety bija to na leb na szyje beznadziejne, tandetne, plastikowe, z przeklamanymi parametrami nowe wieze z mnostwem zbednych bajerow i swiecidelek

0
  • #13 24 Mar 2005 20:12
    micho a
    Poziom 35  

amator !!!!!!!!!!!!!!!!!!! wygrywa to był niezniszczalny sprzęt dzięki mocnemu loudnessowi nawet na altronixach grał miał niesamowitego kopa nawet sylwestra szłó na nim zrobić na zadrutowanych bezp nawet 1 om obdsługiwał :D

w zodiaku dobre potencjometry to żart ??? ja 4 naprawiałęm i w każdym tak trzeszczały że ciarki przechodziły przy podgłaszaniu :D

ale końcówka niezła :D

eltron 100u respect przez najbliższe 100lat żadna końcówka na dyski mu nie dorówna ( no chyba żę eltre zreaktywują i 200u powstanie :P)niezniszczalny z rozbudowanym mikserem kawał sprzętu na dyskoteki :D

0
  • #14 24 Mar 2005 20:26
    olaf x
    Poziom 30  

radmor 5102 + szpulowy koncert- zestaw nie do pobicia w czasach jak nie bylo cd, wygar radmora, basik i czystosc z dodatkiem dynamiki koncerta na poziomie kasetowych z dolby b/c to jest to. a i teraz z cd jest to nadal nie ustepujacy w niczym, a nawet przewyzszajacy aktualne wieze.....

0
  • #15 24 Mar 2005 23:19
    kazik_j
    Poziom 22  

pamiętaj olafie, że nigdy kaseta nie będzie miała takiej dynamiki jak duża, solidna szpula.

Kasetka, ma prędkość przesówu 4,75 a szpulowce minimum 9,5; a te lepsiejsze to nawet 19 i 38. Kiedyś nawet na allegro widziałem Philipsa co miał 76 obrotów na minutę, ale to skrajność, bo wtedy cała szpulka starczyłaby na trochę więcej jak 10 minut. Ja tam mam tzw. "zemstę gierka", czyli M2405 i na 19 obrotach, w stereo z moim Radmorkiem tworzą cudowną rzecz. Można się zrelaksować, dynamika jest poprostu wspaniała. Basik mocny (nieznaczy głośny i dudniący). Jedyny mankament, którego nie da się przeskoczyć, to to, że cała szpulka starczy na 45 minut, a na 9,5 obrotu jest 1,5 godziny, ale wtedy, niewiem dlaczego nieda się nagrywać w stereo.

0
  • #16 24 Mar 2005 23:40
    olaf x
    Poziom 30  

wlasnie o tej super dynamice mowa :)
    a do tego 1100m szpuli bo 26,5cm srednicy....na troszke starcza:)
    i do tego przerobiony na pilota :)))

a jeszcze w temacie- na winyle - tylko "adam"....
    natomiast w kasetowych- wstyd przyznac, ale jakos zaden nie wyroznial sie tak wyraznie od reszty jak koncert w szpulach,adam w winylu,radmor(i merkury o pol klasy nizszy) w kategorii tuner/amplituner....

1
  • #17 25 Mar 2005 21:11
    kazik_j
    Poziom 22  

Mam Adama GS-424. Co do jakości dźwięku to zależy od wkładki i nieróżni sie od innych gramofonów typu Daniel i inne na wkładkach MF-1xx. Jedyna rzecz która go cechuje to precyzja, np. w ustawieniach ramienia, nacisku na płytę, szybkości obrotu. Jeśli chodzi o kasetowe magnetofony to Finezja była udanym produktem, ja mam Finezję 1 (miałem też 3) ze wzmacniaczem i póki co sprawuje się dobrze. Częściej jednak korzystam z Radmorka 5430.

0
  • #18 26 Mar 2005 10:37
    trikin
    Poziom 11  

ja posiadam kleopatre i jestem z niej zadowolony

0
  • #19 26 Mar 2005 13:09
    SQ9MEM
    Poziom 28  

Ja mam WS504B i jestem bardzo zadowolony z tego wzmacniacza. Do tego kolumny Scherzo 200 na oryginalnych głośnikach - jak na moje potrzeby bardzo dobre.

0
  • #20 26 Mar 2005 21:18
    KRapicki
    Poziom 24  

Diora górą ! Mimo 10-lat exploatacji nadal pięknie pracuje ! Mówię o samym wzmacniaczu. Do tego 2X ALTUS :D "Gra i buczy" :) :) :).

0
  • #21 13 Kwi 2005 09:20
    Kłosiol
    Poziom 29  

Witam,
    no ja jestem w posiadaniu wzmacniacza Unitra PW 3015 2 x 15 / 8 ohm
    oraz kolumn Unitra ZG40C( takie wielkie z membraną bierną) 40 wat / 4 ohm i bardzo chwale sobie ten sprzet.......jedynie raz mi sie bezpiecznik spalił.....a tak to nieżle śmiga:D:D

Wzmacniacz w bardzo dobrym stanie kosztował mnie 40 zł, a kolumny to już taki interes , że były za darmo( no prawie za darmo bo za 6 zł) :D:D:D:D:D
    pozdo

0
  • #23 13 Kwi 2005 19:08
    Slawi
    Poziom 20  

Ja uzywam Zodika z kolumnami (wydebilem ten sprzet kiedys od kuzynki bo tylko kurz zbieral)i jestem z niego bardzo zadowolony. Od tamtej pory nie uzywam zadnego innego sprzetu.

0
  • #24 13 Kwi 2005 19:40
    kozi_tomek
    Poziom 2  

Co to znaczy jeśli moc głośników podana jest w Watach RMS? To jest to samo co moc całkowita czy da sie to jakoś przeliczyć?

0
  • #25 13 Kwi 2005 20:09
    kazik_j
    Poziom 22  

RMS - to chyba zagraniczne oznaczenie mocy muzycznej zestawu, tak zwane wprowadzanie w błąd klienta (chwyt marketingowy).
    Jeszcze lepsze jest określenie PMPO - moc (nie)możliwa do uzyskania na danym sprzęcie przez ułamek sekundy.
    Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić, ale chyba dobrze mówię.

0
  • #26 14 Kwi 2005 08:48
    Placek
    Poziom 15  

DJ Jon-X napisał:
    RADMOR Amplifikator.

Tu się zgadzam, ale chyba weszliśmy na inna półkę z porównaniem do innego sprzętu - Amplifikator radmora to juz pod Hi-End a nie Hi-Fi - którego normy większość wymienionego sprzętu spełnia - pomimo że brak jest tego opisu na sprzęcie :)

0
  • #27 14 Kwi 2005 09:00
    Kłosiol
    Poziom 29  

Mylisz sie Kazik_j z ta moca RMS, to jest prawdziwa moc:D:D:D

MOC RMS
    czyli moc znamionowa,określa ona rzeczywistą moc jaką mogą oddać głosniki w długim okresie czasu, bez obawy o zniszczenie głośników.

MOC MUZYCZNA (Music Power Output)
    maksymalna moc głosnika, jaką można do niego dostarczyć w krótkim przedziale czasu, bez uszkodzenia go

MOC PMPO
    to moc kosmiczna, kazdy pisze jak mu sie podoba he he:D:D
    narka:D:D:;;);)

0
  • #28 14 Kwi 2005 13:25
    junan
    Poziom 18  

Rozumiem, że każdy chciałby coś dorzucić od siebie. Wypada jednak być w zgodzie z faktami.

Cytat:
    Ja uważam że najlepszymi są
    radeon 5102<klasyka z MOCYNM basem>
    amator 2 znacznie przewyższa swoje dane techniczne
    Chociaż nie jestem fanem wszystkiego co wyprodukował Radmor, takie zestawienie uważam jednak za profanację. Amator (1,2,3...) to tylko sprzęt klasy popularnej.
    Cytat:
    Jak dla mnie jeszcze ZODIAK był dość dobry.Posiadał bardzo dobre potencjometry i koniec mocy jak we wszystkich WS-kach
    Zodiak - sprzęt w miarę nowoczesny, ale konstrukcja mechaniczna i jakość wykonania - pod psem. W procesie produkcji, po zmontowaniu, nie sprawdzano nawet czy sprzęt gra. Trafiłem kiedyś na nowy egzemplarz, w którym były ściezki w przedwzmacniaczu zwarte cyną i jeden kanał nigdy nie mógł działać. To były czasy...
    Cytat:
    Kiedyś bardzo dobrym sprzętem było radio "Elizabeth", później "Meluzyna
    Oczywiście Meluzyna była wczesniej. Elizabeth to tylko eleganckie radio średniej klasy - nic więcej.
    Cytat:
    . Dobrymi polskimi produktami były zdecydowanie Zodiak, Tosca, Elizabeth, innych nie miałem okazji słyszeć, więc się nie wypowiem, podobno meluzyna i kleopatra są godne uwagi.
    Tosca to zmodernizowany Zodiak w nowej, lepszej obudowie. Niestety Meluzyna, Kleopatra, TSH+WSH 110/111 itp były dobre w swoich czasach i nie wytrzymują porównania z młodszym polskim sprzętem (WSH 205, WS 503, PA 9010 itp.)
    Cytat:
    Amator stereo, Zodiak ( tego bardzo chwalę - konstrukcja zblizona do Amatora, większa moc )
    Amator i Zodiak, poza producentem, nie mają ze sobą nic wspólnego. To radia z innych czasów i "innych bajek."
    Cytat:
    amator !!!!!!!!!!!!!!!!!!! wygrywa to był niezniszczalny sprzęt dzięki mocnemu loudnessowi nawet na altronixach grał miał niesamowitego kopa nawet sylwestra szłó na nim zrobić na zadrutowanych bezp nawet 1 om obdsługiwał
    Silny loudness (bez wyłacznika) w połączeniu ze stopniem końcowym na UL1405L i oryginalną kolumną na GD20/10, to zestaw najwiekszych pomyłek konstrukcyjnych, zadających gwałt uszom słuchacza tzw. "radia dla każdego"

0
  • #29 14 Kwi 2005 15:55
    Placek
    Poziom 15  

@junan - a tak poza tym że zjechałeś wszystkich - mnie tez się oberwało, no i to że wymieniłeś wszystkie możliwe wady w sprzęcie wymienionym wyżej, to zgodnie z tematem:Najlepszy polski sprzęt audio" - co twoim zdaniem z naszej rodzimej produkcji zasługuje na uwagę i jest godne tego aby konkurować ze sprzętem z innych krajów ? ewentualnie ( oczywiście poza sprzętem z górnej półki typu Hi-End) w czym inni są lepsi od nas?
    Pozdrowienia

---------------------

kozi_tomek napisał:
    Czyli przy kupnie głośników ważniejsza jest moc P.M.P.O. czy RMS?

Po pierwsze nie ten temat - tu piszemy o polskim sprzęcie audio!
    Po drugie - moc znamionowa ( RMS)

____
    Scalilem - nastepnym razem za post po okolo 2 godzinach od poprzedniego (jednym slowem brak checi uzycia ZMIEN) bedzie ostrzezenie.
    tom

0
  • #30 14 Kwi 2005 22:46
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

A ja w moim życiu miałem maaaaaasę różnych polskich sprzętów grających a na dzień dzisiejszy mam:w piwnicy gra sobie 4 segmentowa wieża diory oparta na wzmaku WS 442 i kolumnach mildton 80 (oczywiście tonsila-ja nie akceptuje innych kolumn) a w domciu mam wzmacniacz "dynamic speaker"(czyli unitra na export) i do niej również mildtony 80 oraz kilka kompletów innych kolumn tonsila.

0