Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta indukcyjna Amica PBFVI-506FTB - uszkodzony moduł Copreci

29 May 2011 23:07 12591 9
  • Level 16  
    Podczas pracy płyta wywaliła korki i nie reaguje na nic (martwa).

Przy oglądaniu uszkodzonych elementów na modułach, na jednym z nich (w załączeniu) odkryłem nadpaloną ścieżkę (okopcony ślad również na blaszanej obudowie).

Ze schematem niestety ciężko, więc moja prośba - co jest w wypalonym miejscu na załączonym zdjęciu - zworka, jakiś element, itd?

Pozdrowienia.

Załączniki usunąłem. Proszę poprawnie zamieścić zdjęcia w/g tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html

mod.mrhari
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 43  
    Jeżeli wywaliło bezpieczniki (zwarcie na zasilaniu) to podejrzenie pada przede wszystkim na prostownik i tranzystory IGBT oraz warystor zabezpieczający. Przemierzyć prostownik i tranzystory, czy nie są zwarte. Zdjęcia są złe, bo nie ma odniesienia widoku od góry z widokiem od strony scieżek. Może być także przebity tranzystor klucza w zasilaczu impulsowym dostarczającym napięc do sterownika.
  • User removed account  
  • Level 16  
    dziękuję bardzo za informację
    proszę o podanie danych warystora, diód, rezystotów, scalaków oraz IGBT
    byłbym wdzięczny za wiadomości
    sprawdziłem cenę modułu i faktycznie nowy kosztuje 700 zł
    po wymianie w/w elementów dam znać o efektach
    pozdro
  • User removed account  
  • Level 16  
    Absolutnie Kolego nic się nie dzieje, zero reakcji - panel sterowania także - tak jakby nie była wogóle podłączona do prądu.
  • User removed account  
  • Level 16  
    No to zobaczymy wobec tego ,póki co dzięki.
  • Level 16  
    Udało mi się wczoraj załatwić moduł z rozbitej płyty i po wymianie wszystko działa poprawnie.
    Dzięki wszystkim za pomoc.
    Temat do zamknięcia