Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Amica PBFVI-506FTB - uszkodzony moduł Copreci

29 Maj 2011 23:07 11766 9
  • Poziom 16  
    Podczas pracy płyta wywaliła korki i nie reaguje na nic (martwa).

Przy oglądaniu uszkodzonych elementów na modułach, na jednym z nich (w załączeniu) odkryłem nadpaloną ścieżkę (okopcony ślad również na blaszanej obudowie).

Ze schematem niestety ciężko, więc moja prośba - co jest w wypalonym miejscu na załączonym zdjęciu - zworka, jakiś element, itd?

Pozdrowienia.

Załączniki usunąłem. Proszę poprawnie zamieścić zdjęcia w/g tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html

mod.mrhari
  • Poziom 43  
    Jeżeli wywaliło bezpieczniki (zwarcie na zasilaniu) to podejrzenie pada przede wszystkim na prostownik i tranzystory IGBT oraz warystor zabezpieczający. Przemierzyć prostownik i tranzystory, czy nie są zwarte. Zdjęcia są złe, bo nie ma odniesienia widoku od góry z widokiem od strony scieżek. Może być także przebity tranzystor klucza w zasilaczu impulsowym dostarczającym napięc do sterownika.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    dziękuję bardzo za informację
    proszę o podanie danych warystora, diód, rezystotów, scalaków oraz IGBT
    byłbym wdzięczny za wiadomości
    sprawdziłem cenę modułu i faktycznie nowy kosztuje 700 zł
    po wymianie w/w elementów dam znać o efektach
    pozdro
  • Poziom 16  
    Absolutnie Kolego nic się nie dzieje, zero reakcji - panel sterowania także - tak jakby nie była wogóle podłączona do prądu.
  • Poziom 16  
    No to zobaczymy wobec tego ,póki co dzięki.
  • Poziom 16  
    Udało mi się wczoraj załatwić moduł z rozbitej płyty i po wymianie wszystko działa poprawnie.
    Dzięki wszystkim za pomoc.
    Temat do zamknięcia