Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak dźwięku po restarcie kompa.

Madderidn 04 Jun 2011 11:38 3222 6
    Madderidn
    Level 9  
    Sytuacja wygląda następująco.

Zintegrowana karta na płycie nie działa. Skombinowałem więc starego Creative SB Live!. Podłączyłem, poszukałem i zainstalowałem sterowniki i bez restartu już nawet wszystko działało. Dźwięk był. Wyłączyłem więc sprzęt i zasnąłem snem sprawiedliwego. Budzę się rano, odpalam tego swojego rupiecia i ... cisza. Karta wykryta, wszystko podłączone, a dźwięku nie ma.

Trochę nie mam pomysłu jak cos na to zaradzić :/.

Dodam tylko ze realtek zintegrowany na płycie jest wyłączony. Próbowałem przeinstalować sterowniki do SB i wyłączać urządzenie. Sprawdziłem czy wszystko jest podłączone jak należy.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś konflikt ze sterownikami do realteka, które zostały na kompie, ale nie specjalnie wiem jak je znaleźć :/. Liczę na wasze sugestie.
    Tutaj jest sprzęt z everesta żeby nie było wątpliwości o czym mowa.
    Brak dźwięku po restarcie kompa.

Z góry dzięki za wszelkie próby niesienia pomocy.
  • Helpful post
    karas192
    Level 1  
    Nie wiem czy pomoże, ale spróbuj usunąć sterownik realteka. Znajdziesz go w C:\WINDOWS\system32\drivers - plik o nazwie ALCXWDM, ma coś ok. 4 MB.
    Madderidn
    Level 9  
    Dzięki za ścieżkę bo nie mogłem tego znaleźć. Usunięte, ale niestety nie pomogło :/.
    Madderidn
    Level 9  
    Tak. Zmieniła się automatycznie po wgraniu sterowników i wyłączeniu zintegrowanej karty dźwiękowej.

Poświęcę trochę czasu i poszukam oryginalnych sterowników do SB to może wówczas nie powstaną żadne konflikty.
    Madderidn
    Level 9  
    Sprawdziłem i wszystko wydaje sie być w porządku.

To jednak musiała być wina sterowników. Ściągnąłem LiveDrvPack.exe, odinstalowałem wszystkie sterowniki i urządzenia audio. Teraz wszystko działa jak należy. Tamte sterowniki musiały mieć jakiś konflikt, który występował dopiero przy ponownym uruchomieniu systemu.

Dziękuję DriveMSG i Karas192 za pomoc przy rozwiązaniu problemu. Zamykam.