Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta pamięci Micro SD HC 4GB naprawa

Łukaszek157 06 Cze 2011 16:25 25962 10
  • #1 06 Cze 2011 16:25
    Łukaszek157
    Poziom 19  

Witam od ponad roku wraz z telefonem posiadam karte pamięci 4gb pewnego dnia widze komunikat "sformatuj karte pamieci" nie chciałem tego robic ale niestety musiałem bo karta była bezużyteczna. Po "niby" sformatowaniu karty które w ogole nie zostało dokonczone przez system ma ona 36mb :idea: jest mozliwość odzyskania jej jeszcze w jakis sposób czy tylko zakup nowej pomoze? Orientuje sie ktos może czy operator od którego dostałem telefon przymie sama karte na gwarancje?

Słyszałem że mozna cos zdziałac programem WinHex ale informacji na ten temat nie posiadam, z góry dziekuje za jakiekolwiek propozycje

0 10
  • #3 06 Cze 2011 16:52
    Łukaszek157
    Poziom 19  

Tak system nie był w stanie dokończyć formatowania jak i przy szybkim jak i normalnym
    Karta pamięci Micro SD HC 4GB naprawa

-2
  • #4 06 Cze 2011 18:41
    grucha4
    Poziom 11  

bedzie cięzko kiedyś próbowałem odzyskać i nie dało rady pewnie karta kupiona na allegro z honkongu?

-2
  • #5 07 Cze 2011 16:20
    kaawon
    Poziom 10  

podobno można winhexem wyzerować całą karte, ale w moim przypadku ( karta 32gb ) wyświetla tylko 8mb . Wiem, że można to zrobić, więc prosiłbym o jakąkolwiek pomoc .

0
  • #6 08 Cze 2011 00:08
    Łukaszek157
    Poziom 19  

Cytat:
    pewnie karta kupiona na allegro z honkongu?

Pisałem że karta była wraz z telefonem z salonu :D dlatego pytam czy jest możliwosć że przyjmą ja na gwarancje

-1
  • #7 08 Cze 2011 14:18
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Po jej wyborze w programie BOOTICE można spróbować ją zapisać "zerami":
    1. Wybierz "Utilities".
    2. Uruchom "Select and Fill".
    3. Zaznacz "Phisical disk" i odszukaj w poniższym menu Twoją kartę, którą chcesz wyzerować.
    4. Teraz pozostaje wybrać "Fill with 0x00" i uruchomić "Start filling".
    5. Na koniec po zakończeniu procesu zerowania upewniamy się czy rzeczywiście nośnik został zapisany "00" - ponowne uruchamiamy BOOTICE i po wyborze tej karty przeglądamy "View Sector".
    Formatowanie też możesz wykonać za pomocą BOOTICE - może to tylko wystarczy zrobić w Twoim przypadku?

2
  • #8 03 Paź 2011 00:38
    Abel1
    Poziom 11  

Mam podobny problem z kartą pamięci
    komputer nie wykrywa jej wcale inne urządzenia również jej nie widzą
    Próbowałem w programie BOOTICE zdziałać coś z nia ale również mic z tego nie wyszło
    co prawda BOOTICE widzi ją jako 0,0Mb
    próbując zrobić zapisać tą kartę zerami otrzymuje komunikat

Błąd
    operacja ukończona pomyśłnie

Komunikat mam po jakichś 2 sekundach

po przejściu do zakładki "Physical Disc"
    otrzymuje komunikat

error read sector 0 :nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia We/Wy

oczywiście karta pamięci nadal jest bez użyteczna
    jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co można jeszcze zrobić będę wdzięczny

3
  • #9 13 Lis 2013 17:00
    Paco75
    Poziom 2  

Mi pomogło ...katry wogóle nie widział komp...Wielkie THX...

4
  • #10 14 Lis 2013 14:47
    krzysiozak
    Poziom 34  

Użyłem HD-Tune zaznaczył uszkodzone klastry, zmniejszył o nie pojemność karty pamięci. Działa reszta poprawnie, zobaczymy dalej, ponowne formatowanie nie zalecane.

Mini karta 4.0 GB PATRIOT MEMORY MICRO SD HC CLASS 10 - do telefonu.
    Adapter PATRIOT MEMORY MICRO SD - do laptopa gdzie przestała działać Nie dała się formatować Windows WIsta..

Sformatowana Adapterem Titanium SD HC Przez USB po działaniu programu HD-Tune
    na Windowsie XP.

0
  • #11 08 Lut 2017 21:41
    VirusWSW
    Poziom 7  

mam ten sam problem , sanDisk 8gb , po użytkowaniu komp -tv zrobilo się zabiezpieczenie przed zapisem,
    MiniTool Partition Wizard Free
    BOOTICE v0.9.2011.0512
    Martik_USB_Disk_Formatter_1.1
    SDFormatterv4
    nie ma znaczenia co pisze w cmd
    są 2 komunikaty zabezpieczony przed zapisem i odmowa dostępu, na linuxie niby atrybuty zostały zniesione i to samo Linux = win, niczym dziś się nie różnią. Jednak dziś brakuje oprogramowania, które nie działa w automacie, nie ma to jak linux redhat 6.0

0