Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer pasywny do wieży stereo

kazag 07 Cze 2011 23:36 1926 4
  • #1 07 Cze 2011 23:36
    kazag
    Poziom 2  

Witam

mam wieżę stereo, chcę do niej dokupić subwoofer pasywny. Nad zaciskami na wieży mam napisane 8-16 ohm (mam póki co dwie kolumny, od kompletu). Nie znam się na tym zupełnie, więc proszę o informację, jaki subwoofer muszę kupić? W ogóle czy to musi być taki z ośmioma zaciskami z tyłu, czy mogę podłączyć jakoś taki jak tutaj http://img864.imageshack.us/img864/127/p5306661.jpg ? Jeśli tak to jak? ;)

Pozdrawiam

edit: wzmacniacz 2x35w

0 4
  • #2 08 Cze 2011 00:22
    Słonik1963
    Poziom 15  

Jeśli nie masz oddzielnego wyjścia dla niskich (a tak zapewne jest) - to musisz mieś subwofer posiadajacy dwa głośniki (i cztery wejścia - do ich podłączenia).
    Podłączając jeden głośnik ze stereo zrobisz mono.

0
  • #3 08 Cze 2011 06:55
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Subwoofer musi mieć filtr dolnoprzepustowy, a poza tym nie podłącza się subwoofera do wyjścia wzmacniacza stereo, sub musi miec swój własny wzmacniacz oraz wyżej wspomniany filtr.

0
  • #5 09 Cze 2011 00:31
    Słonik1963
    Poziom 15  

To zależy jakie impedancje mają głośniki które możesz podłączyć do swojego wzmacniacza (czyli jakie impedancje obciązenia ma twój wzmacniacz).
    Jednak ważne także jest, jak zbudowany jest subwoofer - powinien posiadać przegrodę pomiedzy głośnikami - inaczej zakłócenia fazowe mogą spowodować problemy z odtwarzaniem dźwięku.
    A podana na odnośniku kolumna posiada otwór rezonansowy - jeśli nie posiada wewnętrznej zwrotnicy (a powinna - jeśli jest dobrze wykonana) takie zakłócenia mogą wystąpić.
    Gdzieś mam artykuł o konstrukcji takiego zestawu - teraz jednak nie pamiętam gdzie i mam trochę mało czasu na przegląd swojego archiwum.

0