Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer pasywny do wieży stereo

07 Cze 2011 23:36 2136 4
 • Poziom 2  
  Witam

  mam wieżę stereo, chcę do niej dokupić subwoofer pasywny. Nad zaciskami na wieży mam napisane 8-16 ohm (mam póki co dwie kolumny, od kompletu). Nie znam się na tym zupełnie, więc proszę o informację, jaki subwoofer muszę kupić? W ogóle czy to musi być taki z ośmioma zaciskami z tyłu, czy mogę podłączyć jakoś taki jak tutaj http://img864.imageshack.us/img864/127/p5306661.jpg ? Jeśli tak to jak? ;)

  Pozdrawiam

  edit: wzmacniacz 2x35w
 • Poziom 15  
  Jeśli nie masz oddzielnego wyjścia dla niskich (a tak zapewne jest) - to musisz mieś subwofer posiadajacy dwa głośniki (i cztery wejścia - do ich podłączenia).
  Podłączając jeden głośnik ze stereo zrobisz mono.
 • Poziom 15  
  To zależy jakie impedancje mają głośniki które możesz podłączyć do swojego wzmacniacza (czyli jakie impedancje obciązenia ma twój wzmacniacz).
  Jednak ważne także jest, jak zbudowany jest subwoofer - powinien posiadać przegrodę pomiedzy głośnikami - inaczej zakłócenia fazowe mogą spowodować problemy z odtwarzaniem dźwięku.
  A podana na odnośniku kolumna posiada otwór rezonansowy - jeśli nie posiada wewnętrznej zwrotnicy (a powinna - jeśli jest dobrze wykonana) takie zakłócenia mogą wystąpić.
  Gdzieś mam artykuł o konstrukcji takiego zestawu - teraz jednak nie pamiętam gdzie i mam trochę mało czasu na przegląd swojego archiwum.