Zapraszamy serdecznie!
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tame-elektron napisał:Max. SPL peak - czyli maksymalny SPL przy piku!
ciasteczkowypotwor napisał:Jaki problem napędzić 500W głośnik 2000W wzmacniaczem, max SPL będzie duży.
adambyw napisał:
ciasteczkowypotwor napisał:Jaki problem napędzić 500W głośnik 2000W wzmacniaczem, max SPL będzie duży.
Nie problem. Wzmacniacz będzie dawał 2000W przy 4Om, a przetwornik będzie 16Om, czyli na głośnik odda 500W. Czyli nawet nie powinien charczeć. I tak robią teraz producenci czego przykład dałem wyżej.
adambyw napisał:Czyli realnie paczka ma 210W + 50W (260W jak sumują producenci) a nie 300W + 100W.
Dlatego bardziej wymiernym parametrem jest 130dB Max SPL na 1m.