Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alternator Jelcz 24V

Heroses 14 Lis 2004 20:43 7087 6
  • #1 14 Lis 2004 20:43
    Heroses
    Poziom 24  

Witam mam pewien problem z ładowaniem w jelczu jest tam alt na 24 V i pewnego dzionka przestał ładować.
    Po wymianie na nowy okazało się że nadal jest tak samo czyli brak ładowania. Świeci kontrolka od ładowania a zegar pokazuje 0.
    Gdy ściągne klemy i podłącze miernik na odpalonym silniku napięcie 0V

Sprawdzałem połączenia.
    Masa na 100% dobra jest plus z rozrusznika i jesze 24V po kluczyku. Na szczotki nie idzie prąd i ze szczotek wychodzi 1V.

Regulator i przekaźnik na 100% sprawne.

Jakie powinno być napięcie na szczotkach??

Co może być przyczyną takiego zachowania??

0 6
  • #2 14 Lis 2004 21:23
    sigi
    Spec od samochodów

Jeżeli masz przekaźnik i regulator w instalacji, to przyczyna może leżeć w zamienieniu przewodów na alternatorze. Na szczotki ma dochodzić 24V z regulatora i tu jest brak napięcia. Sprawdź czy dochodzi plus do regulatora i z regulatora do alternatora. Często jest to wina bezpiecznika.

Pozdrawiam

0
  • #3 14 Lis 2004 21:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 14 Lis 2004 22:06
    Heroses
    Poziom 24  

Więc powinienem mieć 24 z rozrusznika i 24 na szczotki a trzecim kablem ma być sterowana kontrolka??

Bo jeśli tak to mam źle podłączone kable na altq.

0
  • #5 14 Lis 2004 23:38
    kgflanela
    Poziom 17  

Jeśli jest to stary jelcz to sprawdź czy na pewno przewód idący z regulatora zacisk 67 jest podłączony do zacisku na szczotko trzymaczu a nie na kontrolkę.

0
  • #6 15 Lis 2004 09:49
    sigi
    Spec od samochodów

Jak już naprawisz zasilenie na szczotki, to nie zdejmuj klemy na pracującym silniku bo narobisz sobie nowych problemów.

Pozdrawiam.

1
  • #7 22 Lis 2004 22:46
    Heroses
    Poziom 24  

Okazało się że przetarty był przewód z regulatora do alt. raz łąćzył a jak się poruszył to nie łączył.
    Ale mimo wszystko i tak był źle podłączony.

Dziękuję za zainteresowanie.

Pozdrawiam Heroses

0