Witam,
Jestem nowy na forum i prosze o pomoc w wyborze kotla kondensacyjnego.
Niestety jest w internecie pelno niejednoznacznych opinii, wiec moze ktos z Was mial doswiadczenia z serwisowaniem tego rodzaju urzadzen. Chodzi oczywiscie o niskie koszty eksploatacji i wzgledna bezawaryjnosc.
Potrzebuje kociol do domku jednorodzinnego - 3 kondygnacje po ok 85m2.
Niestety brak wycieplenia budynku.
Rozwazam kilka rozwiazan, bo reszte firm mi odradzono:
Ariston Genus Premium System 24 podobno ma w sobie tzw. stacje pogodowa - moze mi ktos wyjasnic czym to sie rozni od czujnikow np. w buderusie? O Aristonie slyszalem mieszane opinie, ze bywa psujne? Jak sadzicie?
Buderus Logamax GB072 3,9-24kW z zasobnikiem 120l i sterownikiem RC-35. - podobno najlepszy z tego zestawienia, oszczedny. Nie wiem jak ceny czesci? Czytalem tez, ze w Buderusach padaja wymienniki? Czy ta niska wartosc 3,9kW sprawia, ze kociol latem jest oszczedny?
Termet Unico 24 Turbo + Termet 120 + refulator Termet2510 + zawor trojdrozny V4044C1775B
lub
Kocioł Termet UNICO 22 + Zasobnik ZWU 120/E + regulator Temperatury TERMET 2005+ zawór trójdrożny (nie wiem jaka bedzie roznica w eksploatacji w stosuniu do tego 24 turbo?
De Dietrich MCR/II 24 T+FG 140l - to chyba jednofunkcyjny?
Z pozostalych producentow slyszalem jeszcze o immergas oraz beretta, ale podobno maja wysokie ceny czesci.
Innych producentow wyeliminowalem z uwagi na zle opinie/wysokie koszty.
Prosze o lopatologiczne wyjasnienie, nie mialem w ogole do czynienia z technika grzewcza
.
Dzieki, pozdro
Jestem nowy na forum i prosze o pomoc w wyborze kotla kondensacyjnego.
Niestety jest w internecie pelno niejednoznacznych opinii, wiec moze ktos z Was mial doswiadczenia z serwisowaniem tego rodzaju urzadzen. Chodzi oczywiscie o niskie koszty eksploatacji i wzgledna bezawaryjnosc.
Potrzebuje kociol do domku jednorodzinnego - 3 kondygnacje po ok 85m2.
Niestety brak wycieplenia budynku.
Rozwazam kilka rozwiazan, bo reszte firm mi odradzono:
Ariston Genus Premium System 24 podobno ma w sobie tzw. stacje pogodowa - moze mi ktos wyjasnic czym to sie rozni od czujnikow np. w buderusie? O Aristonie slyszalem mieszane opinie, ze bywa psujne? Jak sadzicie?
Buderus Logamax GB072 3,9-24kW z zasobnikiem 120l i sterownikiem RC-35. - podobno najlepszy z tego zestawienia, oszczedny. Nie wiem jak ceny czesci? Czytalem tez, ze w Buderusach padaja wymienniki? Czy ta niska wartosc 3,9kW sprawia, ze kociol latem jest oszczedny?
Termet Unico 24 Turbo + Termet 120 + refulator Termet2510 + zawor trojdrozny V4044C1775B
lub
Kocioł Termet UNICO 22 + Zasobnik ZWU 120/E + regulator Temperatury TERMET 2005+ zawór trójdrożny (nie wiem jaka bedzie roznica w eksploatacji w stosuniu do tego 24 turbo?
De Dietrich MCR/II 24 T+FG 140l - to chyba jednofunkcyjny?
Z pozostalych producentow slyszalem jeszcze o immergas oraz beretta, ale podobno maja wysokie ceny czesci.
Innych producentow wyeliminowalem z uwagi na zle opinie/wysokie koszty.
Prosze o lopatologiczne wyjasnienie, nie mialem w ogole do czynienia z technika grzewcza
Dzieki, pozdro