Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kurs składania komputera - wideoporadnik

EdwardAlp 06 Oct 2011 10:56 9216 11
  • Pod tym linkiem znalazłem, jak złożyć komputer. Pierwsze dwa filmy są darmowe, więc wrzucam coś z YouTube'a. Nie wiem, czy to interesujące, raczej podstawy, ale może się przydać.

Link

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Link

Link

Cool! Ranking DIY
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
    About Author
    EdwardAlp
    Level 2  
    EdwardAlp wrote 4 posts with rating 19, helped 0 times. Live in city Pzń. Been with us since 2011 year.
  • CSICSI
    excray
    Level 40  
    Autor tego poradnika sam powinien zapisać się na jakiś kurs składania komputerów bo to co prezentuje jest żałosne/przykre. Bałagan w okablowaniu straszny. Autor chyba nie ma pojęcia o tym jak utrzymać schludność połączeń w komputerze i wszystko podpina jak popadnie i jak popadnie tak zostawia. Poza tym montaż na samym początku zasilacza to jak strzelanie sobie w kolano na starcie. Z miejsca utrudnia się sobie dostęp przy późniejszym montażu MB. Niech autor sobie zapamięta. Najpierw montujemy MB a później zasilacz. No chyba że warunki nie pozwalają na taki montaż ale to rzadkość. Ostatnia sprawa to elektrostatyka o której autor też chyba nie ma pojęcia. Jak widzę jak radośnie wkłada płytę główną do obudowy nie wspominając słowem o wyrównaniu potencjałów mas płyty i obudowy to już ręce mi opadają. Lepsze poradniki to już chyba na spryciarze.pl piszą. Po tych 3-ch filmikach nawet za darmo bałbym się oglądać resztę.
  • CSICSI
    hehehehuhuhu
    Level 19  
    excray wrote:
    Poza tym montaż na samym początku zasilacza to jak strzelanie sobie w kolano na starcie. Z miejsca utrudnia się sobie dostęp przy późniejszym montażu MB. Niech autor sobie zapamięta. Najpierw montujemy MB a później zasilacz. No chyba że warunki nie pozwalają na taki montaż ale to rzadkość.

Akurat w tego typu obudowie montowanie zasilacza na samym początku składania komputera nie przeszkadza w późniejszych czynnościach - a nawet ułatwia.
    Chodzi tu o szynę pod zasilaczem.
    Co do plątaniny kabli i itd. to w serwisach komputerowych w stolicy lepiej tego nie robią.
    Wszystko jest ładnie poukładane jak się kupuje gotowca ze sklepu.
    Pozdrawiam
    1010011010
    Level 32  
    Plątaninę kabli można załatwić w łatwy sposób stosując trytki (opaski zaciskowe) bądź ładnie układając kabelki nie plącząc ich... W zestawach często spotykam się z kablami kładzionymi "na skrętkę" - skręcone ze sobą i spięte taśmą...
    bator97
    Level 13  
    Ja osobiście kupiłem kompa ze sklepu Asus i w nim kable były porozrzucane po całej obudowie. dodam jeszcze że komp był składany fabrycznie.
    excray
    Level 40  
    bator97 wrote:
    Ja osobiście kupiłem kompa ze sklepu Asus i w nim kable były porozrzucane po całej obudowie. dodam jeszcze że komp był składany fabrycznie.

Dlatego że w fabrykach dużych firm pracują same gamonie. Jaki profesjonalista chciałby robić przy linii produkcyjnej za 1200zł brutto miesięcznie.

hehehehuhuhu wrote:
    Akurat w tego typu obudowie montowanie zasilacza na samym początku składania komputera nie przeszkadza w późniejszych czynnościach - a nawet ułatwia.
    Chodzi tu o szynę pod zasilaczem.

Mógłbyś rozwinąć myśl? Bo jak dla mnie montaż zasilacza zawsze stanowi ewidentne utrudnienie przy późniejszym montaży płyty.
    piotrva
    VIP Meritorious for electroda.pl
    No elektrostatyka raz, układanie kabli 2...
    Ale w serwisach w Krk też nie robią tego lepiej. Po zakupie komputera (kupowałem części a składanie było gratis) składanego w serwisie i tak jedyne czego nie wymontowywałem to zasilacz i MB - resztę wszystko wykręciłem, rozpiąłem a potem składałem po swojemu. Plątanina kabli to raz, a po 2 nie byli łaskawi podpiąć kabli od panelu przedniego (usb/audio/IE.1394) bo kable im nie sięgały -> musiałem sobie sam dorabiać przedłużenie ;-) A teraz wszystkie kable pospinane tasiemkami i przymocowane do obudowy.
    stefan1967
    Level 11  
    pamiętajmy ze mogą go oglądać dzieci i jeżeli ten filmik miał pokazać sposób zabawy to się zgadzam , ale jeżeli oglądałby to przyszły elektronik to filmik jest na poziomie 2. pomijam fakt że nie do końca pokazuje sposób wkręcania śrubek to niestety powoduje że młody konstruktor może się zapętlić w kosztach . Jeżeli kupujemy elementy z różnych źródeł to nie należy wszystkiego skręcać tak jakby miało to już działać. należy cały system odpalić na stole i sprawdzić czy wszystkie elementy funkcjonują. Niech autor powie co zrobić jak po skręceniu komputer nie działa?. ten sposób składania prezentują firmy które mają zapas cześć i jak coś nie jarzy to biorą z półki następny element, ale nie powinno się tak robić w domu. przecież kto zakłada procesor jak płyta jest w obudowie i jest utrudniony do niej dostęp.
    Krychol rc
    Level 22  
    I jeszcze od kiedy wtyczkę do zasilania karty graficznej (PCI-E) podpina się do płyty głównej ?
    Ruzby
    Level 19  
    Krychol rc wrote:
    I jeszcze od kiedy wtyczkę do zasilania karty graficznej (PCI-E) podpina się do płyty głównej ?

Może płyta główna wymaga dodatkowego zasilania?
    Krychol rc
    Level 22  
    No tak ale to stosuje się wtyczkę do zasilania płyty głównej, 4 pin lub prądożerne płyty 8 pin a nie wtyczkę z wyraźnym napisem PCI-E.