Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet z kablówki, podłączenie 3 komputerów

rafalz 24 Lut 2003 09:52 21592 24
  • #1 24 Lut 2003 09:52
    rafalz
    Poziom 1  

Czy któś wie w jaki sposób podłączyć trzy komputery domputera w którym jest dostęp do internetu. Mamy ststyczne IP i systemy XP i Me . Chciałem w jakiś sposób korzystać z tego łącza na trzech komputerach.

0 24
  • #2 24 Lut 2003 10:21
    emeryt
    Poziom 21  

Mogą być problemy... zależy w jakim celu chcesz je połączyć: czy w celu oszczędzenia kosztów za łącze (zamiast trzech opłat - jedna na trzech sąsiadów), czy wszystkie kompy są Twoje (w jednym domu czy firmie). Jeśli to pierwsze, to może się nie udać, jesli to trugie, to proponuję spytać dostawcy internetu i uzgodnić z nim sposób podłączenia. Polecam ten sposób, ponieważ samodzielne próby mogą zająć Ci dużo czasu a i tak nic nie wykombinujesz. W firmie, w której pracuje mój syn, tego typu kombinacje są blokowane i dostęp z pjedynczego kompa jest bez ograniczeń ale jak spróbuje sie rozdzielić łącze - obojętne, czy serwerem lokalnym czy routerem - połączenie jest zablokowane.

0
  • #3 24 Lut 2003 10:22
    Krzysi0
    VIP Zasłużony dla elektroda

:arrow: emeryt
    Nie masz racji że się nie uda.
    temat był kilka razy opisywany i wystarczy np. przy pomocy jakiegoś serwerka na linuxie rozdielać net.

0
  • #4 24 Lut 2003 10:56
    emeryt
    Poziom 21  

KrzysiO - ja nie powiedziałem że sie nie uda ! Powiedziałem jedynie ze moze się nie udać. A twierdzę tak dlatego, ze - jak wyzej wspomniałem - wiem o blokowaniu takich możliwość przez dostawców internetu za pośrednictwem kablówki. Nie będę mówił, jaka firma jest tym dostawcą, ale wiem że tak potrafią zrobić, ze jedynie pojedynczy, końcowy komputer ma pełny dostęp a wszelkie próby podłączenia wiekszej ilości komputerow przez jakiekolwiek urządzenia pośreniczące są blokowane i to skutecznie.

0
  • #5 24 Lut 2003 11:13
    kss213
    Poziom 19  

hmm w umowie moga sobie zastrzec ale technicznie to nie bardzo wiem jak to mogliby zrobic przeciez na linux masz maskowanie wewnetrznych ip i w swiat idzie tak jakby z jednego kompa wiec jak to mozna przyblokowac
    rafalz kup jakiegos pentium 100 z 32 ramu moze byc bez dysku i sciagnij sobie fresco albo knpixa
    temat wielokrotnie poruszany na elektrodzie zreszta i howto sa dobrze napisane i nie powinno sprawic wiekszych problemow skonfigurowanie routingu na linxie
    pozdrawiam i zycze powodzenia :)

0
  • #6 24 Lut 2003 11:14
    elektryk
    Poziom 42  

W sytuacji gdzie istnieje podłączenie jednego komputera do sieci, można sięć praktycznie dowolnie "rozbudowywwać" nie ma rzeczy niemożliwych, bo skoro ten komputer może wymieniać informacje z internetem to może też wymieniać je niejako w imieniu sieci wewnętrzenej, dostawcy mogą to blokować jak chcą ale to jest bezskuteczne bo można każdą metode obejść. Nieraz robiłem to w praktyce i wiem o czym mówie.

0
  • #7 24 Lut 2003 14:13
    Platon
    Spec od komputerów

komp na Me niech bedzie serwerem (soft included), reszta bierze od niego.
    Jezeli kompy sa podlaczone do jednego IP, to dziela to samo pasmo na 3, nikomu nie zabierają. - niepowinni im odciac, ani sie czepiac. Jezeli podlaczaja do gniazdka bezposrednio HUBA, to wtedy dostaja nastepny wewnetrzny IP-mozna placic. IMO w innych sytuacjach firma praktykuje zlodziejstwo.

0
  • #8 24 Lut 2003 16:58
    elarek
    Poziom 11  

LEPIEJ DOPLACIC ZA DODOATKOWE ip ....MOZNA KOMBINOWAC ALE TRANSFER SPADNIE ...

0
  • #9 26 Lut 2003 21:52
    elfa
    Poziom 11  

Dobrze panowie , a jak wasz ISP da TTL=1 na ostatnim wezle to jak ( czym ) przerutujecie pakiety na siec wewnetrzna ? :)

0
  • #10 26 Lut 2003 21:58
    elektryk
    Poziom 42  

10s roboty, sprawdzone w praktyce, u mnie działa:
    iptables -t mangle -A PREROUTING -j TTL --ttl-inc 1

0
  • #11 26 Lut 2003 22:11
    elfa
    Poziom 11  

10 sekun - hehe ,tylko ze na jakim jadrze bo zadne stabilne tego bez patcha nie przyjmie , z drugiej strony jak to zrobic pd winda!!

0
  • #12 26 Lut 2003 22:15
    elektryk
    Poziom 42  

orginalnie testowane na 2.4.18 ale ostatnio zmieniłem na 2.4.20 i też działa działa, pozatym zawsze można "ręcznie" spatchować jądro żeby nie ruszało TTL ale to jest troche brutalny sposób.

0
  • #13 26 Lut 2003 22:20
    elfa
    Poziom 11  

Wlasciwie podjalem temat dlatego ze sprawdzalem i u mnie nie dzialalo nawet na 2.4.20 i musialem patchowac , kompilowac i instalowac , a po drugie co z tym problemem zrobic jak idzie ruting na windzie!!

0
  • #14 26 Lut 2003 22:26
    elektryk
    Poziom 42  

Jeden patch w tą, jeden w tą mnie nie robi różnicy. A co do windy to proponuje odpuścić sobie routing i postawić proxy.

0
  • #15 23 Gru 2003 23:06
    slaw39
    Poziom 11  

Duzo nie rozumie z tego co mówicie,ale ja poszlem na logikę i teraz net zapieprza mi na dwóch kompach bez problemu.Wczesniej mialem podłoczone dwa kompy w mini sieć do wymiany danych i dostepu do drukarki,za pomoca dwóch sieciówek i skretki skrosowanej.Przyszli z kablowki i do jednego z nich podłaczyli modem do karty sieciowej na nim.W ten sposob pozbawili mnie polaczenia miedzy nimi.Ale odezałem sie tu na stronce czy moge cos z tym zrobić i mimo róznych soprzecznych opini jedna tylko byla natchnieniem :) ,że moge spróbować dołożyć druga karte i je połączyć. Niemyslałem ze to będzie takie proste.jedna sieciówka odbiera mi sygnał netu a druga polaczona tak jak przedtem skrosowaną skrętką między sobą.Na kompie który ma wejście netu w panelu sterowania na zakladce (instalatora systemu win.)uruchomiłem opcje udostępniania połaczenia internetowego.Konfigurator z dziecinną łatwością poprowadzil mie za rączkę,reszte dokonujac sam i po zapisaniu dyskietki klienta,poszedłem odpalic ja na drugiego kompa i sam skonfigórował drugiego tak że bez żadnych wpisów odpaliłem net na drugim kompie i jestem teraz :) jak nic.Karty sieci wewnetrznej dostali swe własne IP automatycznie i jestem przekonany ze napewno w kablówce nie będa widziec mego drugiego kompa.A z reszta w umowie nie ma że niemoge mieć swoich kompów połaczonych razem i nie udostępniam osobom trzecim przez koncentratory ani huby,tylko sobie samemu.Raz jestem w jednym pokoju a raz w drugim i tam chyba moge sobie korzystać gdzie chce.Jak mówiłem siec idzie pieknie,bez zauwarzalnych spowolnień i kłopotów.

0
  • #16 23 Gru 2003 23:19
    SPog
    Poziom 12  

zgadzam się ze Slaw39. Ja też mam taki sam uklad pod WinXP i chodzi bez problemu i nikt go nie widzi. Transfer trochę wolniejszy, ale daje się pracować.

0
  • #17 23 Gru 2003 23:22
    toradek
    Poziom 17  

To dobrze, ze poszles na logike, ale tu sa 3 kompy i wkladanie kilku kart mija sie z celem.

0
  • #18 23 Gru 2003 23:29
    elektryk
    Poziom 42  

toradek napisał:
    To dobrze, ze poszles na logike, ale tu sa 3 kompy i wkladanie kilku kart mija sie z celem.
    Mamy tu 2 klasyczne problemy:
    1. ten temat ma prawie rok i autor albo znalazł rozwiązanie albo dał sobie spokuj
    2. ekonomicznie 3 sieciówki jeszcze się opłacają.

0
  • #20 24 Gru 2003 00:10
    tajmer
    Poziom 10  

witam
    moje pytanie wyda się wam śmieszne
    moja sprawa wygląda tak: kolega podłączyl się do kablówki (oni lepiej zeby się niedowiedzieli)ale sama telewizja mu nie :?: :?: wystarcza
    i teraz moje pytanie :
    -czy mozliwe jest podlączenie do owego kabla PC tak zeby oni dalej żyli w błogiej niewiedzy
    jezeli tak to co i za ile
    pozdr

0
  • #22 24 Gru 2003 00:47
    toradek
    Poziom 17  

elektryk napisał:
    toradek napisał:
    Mamy tu 2 klasyczne problemy:
    1. ten temat ma prawie rok i autor albo znalazł rozwiązanie albo dał sobie spokuj
    2. ekonomicznie 3 sieciówki jeszcze się opłacają.

Ekonomicznie, znaczy cenowo, natomiast jezeli chodzi o zlacza PCI (tudziez ISA) jest to nieekonomiczne. Fakt, nie zauwazylem, ze ten temat jest taki stary, wiec nie potrzebnie odpowiadalem, ale to nie ja go odnowilem.

0
  • #23 21 Mar 2004 01:31
    bobo212
    Poziom 10  

Co wy tak gdybacie kup sobie ruter np.dl-604 i podączysz 4 kompy na 1 ip i bez problemu ten ruter kosztuje teraz nowy 250zl z 3 letnią gwarancją .
    A stare kompy co mają robic za ruter nabiją ci licznik za prąd 100 razy wicej niż ruter. Do tego też możesz sie rozbudowywac na lie chcesz kompów bo poączenia ze sliczami doje nam możliwosc podączenia az 250 kompów w sieci. To tylko zalezy od wielkości sygnau.
    Zrup tak i bdziesz zadowolony i bez problemu.
    nara!

0
  • #24 21 Mar 2005 16:59
    mario008
    Poziom 10  

witam , a moze mi ktos polecic jakis program co ustala limity tranferowe na dany komp ? sciaglem winroute ale jest za skomplikowany .. tzn stronki chodza w drugim kompie ale komunikatory ,wisza'' ...i nie moglem sie doszukac opcji podzialu tranferu.u mnie troszke jesz nietypowa sytuacja bo w dzien mam ( net z kablowki) 384kbps a od polnocy do 8 rana 780kbps i... czy jest jakis program co automatycznie zmienilby wedlug raz obranej konfiguracjii na oba te polaczenia ( w dzien i noc ) na obu komputerach (np komp1 90%lacza a komp2 10%lacza) Mam win.xp.kompnr 1 to 400mhz 128ram ;komp nr 2 to 2800mhz,512
    Chce aby na nr 1 siagac sobie a na komp2 nr wylacznie stronki www i komuniaktory.Prosze o pomoc! (help)

0
  • #25 26 Sie 2007 16:54
    xangel
    Poziom 18  

Witam
    A mnie interesuje jak udostępnić net za pomocą kompa z trzema sieciówkami? Wszędzie w opisach są porady, aby kupić router sprzętowy - ja mam D-Linka ale przestał mi wystarczać, więc zbudowałem fajny serwerek w obudowie od DVD Pioneera, który ładnie prezentuje się pod telewizorem :)
    I teraz jak odpalić na tym cudzie routing?
    Sytuacja wygląda tak: do sieci osiedlowej mam sieciówkę 100MB/s, sklonowany MAC.
    Do kompa żony mam sieciówkę 1GB/s - ot tak, żeby była :) DLink tego nie miał :)
    Do mojego lapa mam WIFI - muszę mieć koniecznie 802.11G, bo B mi nie wystarcza.
    Poza tym serwer musi mieć LPT i 2 COM-y.
    Czyli jeszcze raz - od strony dostawcy Realtek 8139, dla pierwszego kompa Realtek 8169 i dla drugiego kompa (lapa) Realtek 8150.
    Jak ustawić udostępnianie, żeby mi to chodziło? Jak zaznaczę udostępnianie na karcie nr.1 to muszę wybrać dla której sieciówki chcę udostępniać, a ja chcę dla dwóch :)
    Ten serwer musi być właśnie taki a nie inny.
    Jak ruszyć te cholerne udostępnianie?
    Pozdrawiam wszystkich.

Witam jeszcze raz :)
    No cóż - jak zwykle chciałem sobie utrudnić życie i wszystko zrobić ręcznie, a wystarczyło użyć kreatora konfiguracji sieci :) Z tego co zauważyłem, kreator zrobił mostek sieciowy pomiędzy sieciówkami sieci wewnętrznej i dał udostępnianie połączenia na ten mostek :)
    To teraz moje pytanie jest takie: z jaką prędkością będzie chodziło moje połączenie ad-hoc?
    Problem polega na tym, że chodzi na 11MB/s a miało chodzić na 54MB/s.
    Seciówka w kompie: Hornet na Realteku 8185 a w lapie Intel Pro/Wireless 2200B/G

I jeszcze jeden problem - nawet jak chodzi na 802.11b, to co chwila zrywa połączenie :(

0