logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak przerobić Technics SE-A2000 z 110V na 230V? Koszty i części

lukasy7 01 Sty 2012 18:09 3433 11
REKLAMA
  • #1 10334426
    lukasy7
    Poziom 11  
    Posty: 5
    Witam, wpadła mi do rąk taka końcówka niestety pracująca pod napięciem 110V. Moje pytanie brzmi co trzeba wymienić, aby ją przerobić na 230V i jaki by był koszt takiej przeróbki.

    P.S. Czy ta końcówka nie jest aby zbliżona konstrukcyjnie do VX920?

    Proszę poprawić treść postu.
    GM
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 10334484
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Posty: 21891
    Pomógł: 2032
    Ocena: 5157
    Dobrać ew. przewinąć trafo sieciowe. Można by przy okazji porównać wartości kondensatorów elektrolitycznych w zasilaczu, bo czasem Amerykańce potrafią zamontować ciut mniejszą pojemność do tych swoich 60Hz :D
  • REKLAMA
  • #4 10334903
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #5 10334966
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Posty: 21891
    Pomógł: 2032
    Ocena: 5157
    adaś23 napisał:
    Można pokombinować z łączeniem w szereg odbiornika na 110V podobnej mocy.

    Bzdura, ze względu na niestały charakter obciążenia, jakim jest wzmacniacz.
  • #6 10335629
    radiogaga
    Serwisant RTV
    Posty: 3116
    Pomógł: 398
    Ocena: 436
    Po pierwsze często fachowcom udaje się przewinąć takie trafo.Po drugie przy autotransformatorze (można wykorzystać normalne jakiekolwiek trafo z dzielonym symetrycznie uzwojeniem pierwotnym) wystarczy połowa mocy.Tj.jeśli wzmacniacz (Technics np.) ma trafo 200W,to wystarczy 100W trafo na 230V,z którego połowy uzwojenia pobierze się ok.110V.
  • REKLAMA
  • #7 10341454
    neo_dc
    Poziom 32  
    Posty: 2206
    Pomógł: 178
    Ocena: 211
    A dlaczego wystarczy połowa mocy ? Zaciekawiłeś mnie normalnie...
  • #8 10345509
    jerzyf
    Poziom 23  
    Posty: 512
    Pomógł: 47
    Ocena: 198
    neo_dc napisał:
    A dlaczego wystarczy połowa mocy ? Zaciekawiłeś mnie normalnie...

    A to jest właśnie taka ciekawostka i nie raz na tym forum o tym pisałem, a wyjaśnienie jest tu http://www.elhand.pl/autotransformatory
  • #9 10345794
    djivo
    Poziom 23  
    Posty: 791
    Pomógł: 26
    Ocena: 58
    Nie wiem czy chciało by mi się bawić w przewijanie często na znanym portalu aukcyjnym można kupić transformator ostatnio udało mi się 220V/110V 10A myślę że wystarczy aby zasilać to co potrzebujesz .
    Czekaj aż coś trafisz jest dużo takich urządzeń które tak mają .
  • #10 10345909
    radiogaga
    Serwisant RTV
    Posty: 3116
    Pomógł: 398
    Ocena: 436
    Przewinięcie trafa jest bardziej zasadnym ,"eleganckim" i bezpiecznym rozwiązaniem,a kosztowo nie musi być obciążające.Jeśli będziesz zainteresowany dam na priva namiary od fachmana,który mnie przewijał.
  • #11 10345975
    saratech
    Poziom 21  
    Posty: 482
    Pomógł: 29
    Ocena: 32
    Wymienić trafo i nie kombinować. Po co?
  • #12 10346265
    djivo
    Poziom 23  
    Posty: 791
    Pomógł: 26
    Ocena: 58
    Przesyłka do tego fachmana bedzie droższa od tego co mówiłem.
    Chyba że ktoś jest esteta.To już co innego.
    Ja tego typu transformator kupiłem za 50zl z wysyłką.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik pyta, jak przerobić wzmacniacz Technics SE-A2000 z napięcia 110V na 230V. Odpowiedzi sugerują wymianę transformatora sieciowego lub jego przewinięcie, a także rozważenie użycia autotransformatora. Wskazano, że konstrukcja SE-A2000 różni się od SU-VX920, a podobieństwa można zauważyć w modelu SU-V900. Koszty przeróbki mogą być różne, a niektórzy użytkownicy polecają zakup transformatora 220V/110V jako tańszą alternatywę. Wymiana transformatora jest uznawana za bardziej eleganckie i bezpieczne rozwiązanie.
REKLAMA