Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara Picasso 1.6i 16V 2006 r. - bład ładowania aku

coyotus007 02 Jan 2012 11:18 10884 7
    coyotus007
    Level 10  
    JAK PISZĘ: W SERWISIE NIE WIEDZĄ, SAMOCHÓD BYŁ JUŻ PARĘ RAZY.
    Szukam, może ktoś miał podobny problem.

Witam,
    mam spory problem z autem i jak narazie nikt, nawet w Citroenie nie jest w stanie tego zdiagnozować czy usunąć.

To od początku:

Samochód:
    Citroen Xsara Picasso 1.6i 16V 2006 r.

Co się dzieje:
    Przeważnie w dni wilgotne, gdy padało i nie jest za zimno czy za cieplo (takie bardziej jesienne np. jak dziś 8 stopni, mokro, deszczyk padal dosc dlugo w nocy) gdy odpalam samochód akumulator sie nie ładuje. Na początku objawia się to tylko tym, iż przyciemnione sa światła na desce, czy też wycieraczki chodzą wolniej. Jednak po paru minutach (2-5) zapala się kotrolka akumulatora i wyskakuje błąd brak ładowania baterii. Zazwyczaj po paru/parunastu minutach jazdy kontrolka gaśnie a aku się zaczyna ładować. Ale nie zawsze, dziś np, aku nie zaczął się ładować i zaczęły pokolej wszystkie funkcje się wyłączać (ABS, Airbag, radio....), po czym jak zjechałem i zgasiłem silnik juz go odpalic nie mogłem. Po doładowaniu przez kable aku od innego auta udało się ruszyć i aku się ładował. Jednak pewnie zaraz znowu się to stanie.

Jakieś 1,5 roku temu mój ojciec miał ten sam problem z tym autem. Był w kilku serwisach i nie mogli mu pomóc (bo jak zawsze dojeżdżał do serwisu to aku się już ładował, raz mu sie wszystko w drodze wyłączyło, ale jak zaciągneli do elektryka on podłączył ładowanie i po odpaleniu już się sam ładował). Zmienił wtedy akumulator i niby troszke pomogło na chwile, ale wtedy też pogoda się zmieniłą itp. itd.

Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem? Odrazu mówię, że nie jestem żadnym specem w dziedzinie samochodów (wiem, że ma kierownice i 4 koła) ale może ktoś coś podpowie co mogę zasugerowac na serwisie?
    karola44-81
    Level 27  
    Nie mam pojęcia czy elektrycy czyścili styki w układzie ładowania twojego samochodu. U mnie w HDI Winne było złącze plusowe w komorze silnika. Te śruby M8 do których producent zaleca zapinanie kabli rozruchowych. Po wyczyszczeniu ich wszelkie problemy z ładowaniem zniknęły. Dodatkowo obejrzyj dokładnie stan klem na akumulatorze. Picasso ma takie śmieszne dla mnie zaciski. W moim dziwnie lekko jeden z nich się trzymał na akumulatorze. Warto sprawdzić i wyczyścić porządnie.
    Elektrycy w ASO niestety zapominają takich podstawowych sprawach.
    Dalej idąc. Czy wiesz może co ci elektrycy robili w samochodzie? Wyciągali alternator? sprawdzali jego stan? Piszesz jedynie o niesprzyjających warunkach atmosferycznych.
    A napisz proszę kiedy ostatnio wymieniałeś pasek alternatora? Jaki tam masz? Wielorowkowy czy zwykły klinowy? Nie wiem w moim HDI był wielorowkowy. Dla mnie to wygląda na problemy na złączy, lub brak napędu alternatora.
    coyotus007
    Level 10  
    Teraz nie jestem w stanie odpowiedzieć na te pytania. W środę jade do znajomego mechanika, który sprawdzi alternator, pasek etc.
    carrot
    Moderator of Cars
    Kontrolkę w tym samochodzie to można sobie... (nie będę się brzydko wyrażał), bo ją zapala i gasi BSI, miałem ostatnio takie auto na hali, alternator sobie spokojnie leżał na stole a ja musiałem na chwilę wyjechać i sobie normalnie zapalała i gasła tak jakby było ładowanie
    areq312
    Level 11  
    Witam.czy problem został rozwiązany bo mam podobny problem w xsara picasso 2.0. Czasami jest ladowanie czasami nie ma. Akumulator jest dobry. Alternator się grzeje . Nie wiem co robić. Czy wymienić na nowy czy nie. Pozdr
    coyotus007
    Level 10  
    Witam,
    wydaje się, że problem został rozwiązany poprzez naprawę/wymianę alternatora, jednak jeszcze nie mogą tego w 100% potwierdzić.
    coyotus007
    Level 10  
    Jak do tej pory nie było problemów, więc moge stwierdzić, że pomogła naprawa/wymiana alternatora.