Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Technik Elektryk - Faber CK
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy ktoś z was korzystał z kursów INTEX ?

Romandtr 24 Sty 2012 13:23 2399 13
  • #1 24 Sty 2012 13:23
    Romandtr
    Poziom 8  

Jak w temacie czy ktoś z was korzystał z usług INTEX tzn z kursów przez nich organizowanych.
    link; http://www.intex.com.pl/

A tak apropo jestem młodym elektrykiem i chciałbym bardziej iść w tą branżę tzn: zajmować sie automatyka itp
    Obecnie zapisalem sie do technikum mechatronicznego w Łodzi i chce coraz bardziej w to isć, pracuje jako elektryk w utrzymaniu ruchu i jak to młody ma zawsze prze..ebane. Lubie swoja pracę ale chciałbym coś więcej. Czy mogli byście mi doradzić na jakie kursy pujsć i w jakim kierunku iść co teraz jest najbardziej opłacalne i zarazem przyszłościowe ?
    Możecie podsyłac materiały zagadnienia linki itp

Z góry Wielkie Dzięki.

1 13
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #2 24 Sty 2012 17:04
    2010712
    Poziom 17  

Ja byłem w intexie na szkoleniu i nie narzekam,ale miałem już wczesniej podstawy więc więcej wyniosłem z zajęć.

0
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #4 24 Sty 2012 18:29
    matejkoelektryk
    Poziom 10  

Witam

Byłem na takim szkoleniu w intex-ie 2 razy (płaciła firma) i szczerze mówiąc można się tam wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć i nauczyć także mogę ich polecić :)

0
  • #5 04 Lut 2012 15:18
    pietkad
    Poziom 12  

Szkoda tylko, że adresowanie pośrednie zostało pominięte.... a większość rzeczy trzeba wyciągać od wykładowcy.. pozostałą wiedzę możesz przyswoić sam w domu.. z pomocą helpa w stepie i nie tylko.

Niemniej jednak zawsze taki kursik się przydaje, uważam, że jak dla początkujących to jest ok. Lecz brakowało mi tam właśnie konkretów na temat adresowania pośredniego - zdecydowanie.

0
  • #7 05 Lut 2012 17:00
    pietkad
    Poziom 12  

Podstawowy
    Zaawansowany

Na którym kursie było dokładnie omówione adresowanie pośrednie ?

0
  • #9 05 Lut 2012 19:31
    pietkad
    Poziom 12  

Proszę nie kpić, chyba jest Pan z tej firmy, że ich Pan tak broni :) adresowanie pośrednie było ledwo liźnięte.... moim zdaniem marnie liźnięte... kilka przykładów i finito.

Jak pytaliśmy gostka o adresowanie pośrednie to tylko było no no ruszymy w piątek na ostatnich zajęciach które trwały od 8 rano do 14 czy 15. Faktycznie - te kilka godzin na pewno wystarczy :)

Nauczyć się programować pośrednio to na pewno nie w INTEXIE na kursie zaawansowanym ani podstawowym.

Na innych nie bywałem to nie wiem :)

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam, że poza tym to spoko kursy, byłem zadowolony :)

Dodano po 3 [minuty]:

http://www.intex.com.pl/download/Cwiczenia_w_STL.pdf

Tu proszę są ćwiczenia na stronie intexu - tyle było progr pośredniego co w tych ćw.

0
  • #11 07 Lut 2012 23:36
    pietkad
    Poziom 12  

Nie zbaczaj z tematu.. i nie mów, że nie ćwiczę :) gdyż z plc mam do czynienia 5 dni w tyg a czasami i w wekeendy.

Według mnie w intexie nie da się nauczyc programowania pośredniego... chyba, że robią jakieś kursy indywidualne :) byłem na obu i podtrzymuje to co powiedziałem na początku było tylko liźnięte.... ale może Tobie to wystarczy :)

pozdro

0
  • #12 09 Lut 2012 16:16
    Robson_7777
    Poziom 12  

Witam

Moi koledzy kierując się opiniami o Intexie pojechali tam jakiś czas temu na szkolenie z PCS7. Wrócili rozczarowani z dwóch powodów: 2 osoby przy jednym komputerze oraz ćwiczenia wykonywane na PLC sim bez prawdziwego sterownika.

Pozdrawiam

0
  • #13 09 Lut 2012 17:30
    kemot55
    Poziom 30  

Poruszenie tematyki adresowania pośredniego (czyli analog wskaźników w języku C) prowadzi do tragedii. Jestem blisko "związany" z tematyką szkoleń a od Intex'u trzymam się z daleka (oglądałem ich propozycję szkoleń z zakresu regulatorów i mało nie padłem jak zobaczyłem w tematyce szkoleń fuzzylogic i regulację predykcyjną). Niestety wielu uczestników szkoleń oczekuje cudu. "Idę na szkolenie i chcę się nauczyć absolutnie wszystkiego". Tymczasem rzeczywistość pokazuje, że już prosty timer może stanowić problem (nawet jak "klient jest prowadzony "za rączkę"). Co ma zrobić prowadzący jak nagle znajdzie się osobnik, który nie ma bladego pojęcia o czymkolwiek a tu się pojawia adresowanie pośrednie (i chociażby jakieś proste liczenie średniej). W zakresie tematyki szkolenia adresowanie pośrednie jest (bo inni też mają - głupota rynkowa) a towarzystwo szkolących unika tematu jak ognia (muszą włożyć sporo pary żeby wyjaśnić a i tak zrozumie 1% uczestników). Zarzut dwóch osób przy komputerze: z jednej strony głupota jeżeli chodzi o nauczenie się czegokolwiek (ja bym chciał utrzymać zasadę 1 człowiek - 1 komputer), ale z psychologicznego punku widzenia 2 osoby/1PC ma sens. Jeżeli kursant jest mało-kumaty to za chwilę zobaczy, że wszyscy już wyprzedzają go o kilka ćwiczeń. Pojawia się strach czy nie wiem co i nagle ta osoba chce się przyłączyć do innej grupy. Czuje dyskomfort i na pewno niczego się w takim stanie nie nauczy. Trzeba niestety popatrzeć na takie szkolenia bardziej globalnie. Natomiast pisanie głupot w ofertach nie jest uczciwe i tu się zgadzam. Powinno być jasno i na temat - kurs dla zaawansowanych i nie ma tam miejsca dla osób mających braki w podstawach (np. podstawach logicznego myślenia lub matematyki!!!). Tylko ciekawe czy znajdzie się jeden odważny, który powie użytkownikowi kumatemu inaczej (który dodatkowo wywalił 2500), że jest głąb :-)? A na marginesie rozumiem osoby niezadowolone i kolegę pietkad też. Mnie osobiście idea prowadzenia standardowych szkoleń wkurza niesamowicie. Byłem na kilku i szybciej ogarniam tematykę "samotnie". Jakby tworzy się teraz szkolenie dla "małpy" - obrazkowe :-). A jak trzeba pomyśleć to prowadzący jest nieżyczliwy :-) To tylko taka moja mała dygresja (i cześć wynikająca z obserwacji)

0
  • #14 10 Lut 2012 22:48
    matejkoelektryk
    Poziom 10  

Kolega kemot55 ma rację odnośnie " nauki w samotności " Ja osobiście mile wspominam czas spędzony w intexie , coś się nauczyłem pomimo że nie studiuję :)

0
  Szukaj w 5mln produktów